Javamı C# Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hex4d0r
    hex4d0r's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    Vac bunu yazdı

Dışarıyla irtibatı kesip bu aralar evden çalışıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. ufak tefek şeyler yazmak istiyorum. Az cok vb ve delphi gormuslugum var. Sizce nedenleri ile bu 2 dil arasında hangisine başlamalıyım ve öğrenme yolum ne olmalı ?

Hocam ticaretle ugras, siradan bir ise gir, para biriktir, bir yandan birseyler alip sat, marketing ogren vs. 

Birincisi hic bir zaman iyi bir programci olamayacaksin, cunku bu isi hobi degil meslek olarak goruyorsun. Ikincisi gec kalmissin. Ucuncusu bu dillerle Turkiye de duzgun bir firmada calisip insan muamelesi gorme ihtimalin cok dusuk.

Kendin bilirsin, bu basligin linkini bir yere kaydet 2 sene sonra bak benim yazdiklarima, simdi kizabilirsin ama senin iyiligin icin soyluyorum. 

SkynetX bunu yazdı

Ayrica gercekten C/C++ dan başkası yalan. Hele ki C++17 ile gelen yenilikler falan enfes.

Hocam kusura bakma ama sen mazosist olmussun. Birincisi C++ i ogrenmek imkansiz, dunyada bilen 10 kisi filan var, ikincisi onlar bile bikmis durumda her standartta gelen yeni feature lardan.

Dünyada C++ bilen 10 kişi var dedi gerçekten. Ben de burayı eli yüzü düzgün bir forum sanırdım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    Vac bunu yazdı

Dışarıyla irtibatı kesip bu aralar evden çalışıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. ufak tefek şeyler yazmak istiyorum. Az cok vb ve delphi gormuslugum var. Sizce nedenleri ile bu 2 dil arasında hangisine başlamalıyım ve öğrenme yolum ne olmalı ?

Hocam ticaretle ugras, siradan bir ise gir, para biriktir, bir yandan birseyler alip sat, marketing ogren vs. 

Birincisi hic bir zaman iyi bir programci olamayacaksin, cunku bu isi hobi degil meslek olarak goruyorsun. Ikincisi gec kalmissin. Ucuncusu bu dillerle Turkiye de duzgun bir firmada calisip insan muamelesi gorme ihtimalin cok dusuk.

Kendin bilirsin, bu basligin linkini bir yere kaydet 2 sene sonra bak benim yazdiklarima, simdi kizabilirsin ama senin iyiligin icin soyluyorum. 

SkynetX bunu yazdı

Ayrica gercekten C/C++ dan başkası yalan. Hele ki C++17 ile gelen yenilikler falan enfes.

Hocam kusura bakma ama sen mazosist olmussun. Birincisi C++ i ogrenmek imkansiz, dunyada bilen 10 kisi filan var, ikincisi onlar bile bikmis durumda her standartta gelen yeni feature lardan.

Bjarne Stroustrup'a eposta atacağım şimdi. Boşa uğraşma bjarne. 10 kişinin bildiği dil dil değildir diye.

Lafa gel yemek hazırla

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Kısa sürede c, c++ öğrenmek imkansız denilebilir, C++ bilen 10 kişi var demek microsofta 10 kişi çalışıyor demekle aynı şey yani saçma C dili 1972 yılında çıkmış 45 yıldır 10 kişimi öğrenmiş?

c# ve java aynı kulvarda sayılırlar türkiye piyasasında c# önde
    öğrenme yolu olarak şahsi fikrim önce c sonra c++ sonra java yada c# aslında tam olarak neler yapmak istediğini söylesen belki sana python yeter artar dahi denilebilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

Kısa sürede c, c++ öğrenmek imkansız denilebilir, C++ bilen 10 kişi var demek microsofta 10 kişi çalışıyor demekle aynı şey yani saçma C dili 1972 yılında çıkmış 45 yıldır 10 kişimi öğrenmiş?

öğrenme yolu olarak şahsi fikrim önce c sonra c++ sonra java yada c# aslında tam olarak neler yapmak istediğini söylesen belki sana python yeter artar dahi denilebilir.

Sular seller gibi yutan manasinda demek istenmis ve abartma yapilmis .d
    Onlar bir yana sen bir yana demenin kibarcasi.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Teşbihte hata olmaz. Adam belli ki dilin zorluğuna gönderme yapıyor, yoksa o 10 kişiden daha da fazla insanın bildiğini bilmiyor mu? Hele hele biri külliyen tarikatı bok etmiş, burayı düzgün bir yer sanardıma getirmiş lafı. Lafı uzatıyorsunuz. Bakın bana bile uzattırdınız.

Ben bir programcı değilim, bilişim üzerine bir eğitim de almadım ama kendimce birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Benim gözümde en önemli şey algoritma kurma yeteneğimizi geliştirmektir. Türk kızı gibi nazlı syntaxların istediklerini yerine getirmeye uğraşmak yerine yazımı çok basit bir dil olan Python ile başlanır ve algoritma mantığı geliştirilir, daha sonra diğer dillere geçilir, eğer icap ediyorsa. Zaten daha sonra hepsinin aşağı yukarı benzer olduğu fark ediliyor. Kolay olandan mantığı kapmak bence daha akıl kârı bir iş. Ha benim anlama kabiliyetim yüksek, burdan da işi götürürüm diyorsan ustaların önerileri zaten konuda mevcut.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    masteryoda bunu yazdı

Sular seller gibi yutan manasinda demek istenmis ve abartma yapilmis .d
    Onlar bir yana sen bir yana demenin kibarcasi.

Çok abartmış :) tamam çok paradigmalı bir dil çok zengin bir dil ama her c++ bilen veya biliyorum diyen kişiden compiler yazması beklenmiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@masteryoda, C ile C++ i karistirma, C ye hakarettir bu. Bir ustadin dedigi gibi, C ile C++ arasindaki iliski akciger ile akciger kanseri gibidir.

@end, @caliber tesekkurler hocam, herhalde yasi kucuk olan arkadaslar heyecanlanip biraz eglenelim demisler, Bir de utanmadan tarikata dil uzatip baska yerlerde ss paylasmis nickinden usta hacker oldugu anlasilan arkadas, yazik.

@masteryoda, tekrar, bir dili bilmek demek o dilin x kuralini bilip y kuralini sallamakla olmaz. Dile hakim olacaksin tamamen. Nerede neyi kullanacagini iyi bileceksin, dilin karanlik koselerinin farkinda olacaksin.

C++ da bunlar mumkun degil, neden, cunku bjarne ihtiyactan degil un pesinde kostugundan C++ i yaratti ve kullanimi yayginlassin diye 25 yildir standart komitelerinde yatiyor.

Dil kabul gorsun diye herkesin favori ozelligi dile eklendi, kimse geri cevirilmedi, sonunda boyle berbat bir yaratik ortaya cikti.

C++ in en kotu yani herkesin kendine ait bir alt kumesini kullanmasi, kimi STL kullanmiyor, kimi exception, kimi multiple inheritence.

Kullanmadigin ozelligi unutursun, C de bile, ki cok kucuk bir dil olmasina ragmen az kullanilan struct bitfield, union gibi ozellikler cogu tecrubeli programci tarafindan unutulabiliyor.

Bunu C++ a genislettigimizde gercekten tum C++ i bilen kisi sayisini siz tahmin edin.

Ayrica, karanlik koseler olayini acayim.

C de tarihi sebeplerden dolayi & in onceligi == den dusuktur.

If (a & b == c) ifadesi (a & (b == c)) seklinde degerlendirilir.

C de bunun gibi bazi hususlar var ve cogu C "programcisi" bunu bilmez, bunu yuz kat daha fazla kurali olan C++ icin dusunun.

Ayrica once C sonra C++ sonra java ogren demek, once calculus sonra algebratic geometry sonra aritmatik ogren demeye benziyor.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    A_REXX
    A_REXX's avatar
    Dişi

aborjinim var :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ne kadar gereksiz uzamış konu c++ dan doğru dürüst haberi olmayanlar onu bile eklemişler. 

Motto basit;

Az zamanda türkiye piyasasına iş yapmak istiyorsan c#

Zamanın fazla, zoru seviyorsan, daha fazla para kazanmak istiyorsan (o kadar kolay değil), java yı seç.

Çalışmak istediğin platformları vermediğin için pek ciddi olduğunu düşünmüyorum çünkü iş dil  seçiminde değildir. Sadece desktop yazılım geliştirecek adam için java bulaşmak gereksiz mesela.. Hangisi kolaysa ya da o platforma daha uygunsa o dil seçilir. %100 öğrenilecek diye de bir şey şart değil. Ben c# cı olsam da java projesi gelirse onu da yaparım.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

bir taraftar yorumu yaparak java diyor çekiliyorum 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 8493 Toplam Mesaj: 55
c# java