folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Sinyali Nasıl Yollarız?

Kablosuz Sinyali Nasıl Yollarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar herkese merhaba,

Eskiden bu işlerle uğraşıyordum ama takibi bırakınca onlar da bizi bıraktı gibi oldu... fikirlerinizi bekliyorum :)

Konu şu:

Resimdeki iki nokta arasında google ile ölçünce tamı tamına 50 metre var. tabi apartman duvarları da işin cabası...

yeşil nokta ikinci katta, mavi nokta ise yüksek giriş zemin katta. yeşil noktaya modemi koysak mavi noktaya kablosuz nasıl internet yollayabiliriz?

Xiaomi'nin 100TL'lik ürünü iş görür mü dersiniz? yoksa TP-Link'in üniversite kampüsü moduna geçiren ekipmanlarını mı kullanmak gerekir? 

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Xiaomi'nin 100TL'lik ürünü bence iş görmez hocam.

Benim oturma odasından yatak odasına sinyal ulaştırsın diye aldım, zaten modeme yakın olması gerekiyor, üstüne veri kaybı yaşıyorum.

Bu kadar mesafeye ulaştırabileceğini düşünmüyorum

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı

Xiaomi'nin 100TL'lik ürünü bence iş görmez hocam.

Benim oturma odasından yatak odasına sinyal ulaştırsın diye aldım, zaten modeme yakın olması gerekiyor, üstüne veri kaybı yaşıyorum.

Bu kadar mesafeye ulaştırabileceğini düşünmüyorum

Peki şu videodaki olay işe yarar mı yoksa şehir efsanesi midir? :)

https://youtu.be/8yeISVoL7nk

coLdPriNCe tarafından 23/Şub/21 07:46 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yesil nokta guney cephe 4. kat, mavi nokta kuzey cephe giris kat ise kablo cekmeden cözmen zor.

Iki evin catisina anten koyarak olabilir.

Evler birbirlerini görmüyor + arada iki tane daire engel var gördügüm kadariyla, yani kablosuz biraz zor catiya anten vs cikartmadan.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Yesil nokta guney cephe 4. kat, mavi nokta kuzey cephe giris kat ise kablo cekmeden cözmen zor.

Iki evin catisina anten koyarak olabilir.

Evler birbirlerini görmüyor + arada iki tane daire engel var gördügüm kadariyla, yani kablosuz biraz zor catiya anten vs cikartmadan.

şu yukarıda yolladığım linkte adam 400m diyor; bizim 50 metreyi kurtarmaz mı bu cihaz peki dostum? alıp 200-250₺ riske atmış olacağım en kötü...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

400 metre ama arada bina yok sanki onda. Sen direkt binanın içinden, belki 8-10 duvardan geçireceksin sinyali.

Bir de elemandaki directional anten sanırım. Açısının ayarlanması epey zor. Çıldırtıyor insanı :))

Şayet mavi ile işaretlediğin dairenin yan cephesi varsa işaretlediğim gibi sinyali yansıtarak falan belki bir miktar bağlantı sağlayabilirsin.

Hatta yeşil kutucuğun olduğu cepheyi git yöneticiyle konuş size ücretsiz yalıtım yapıcam de komple alüminyum folyoyla kapla :D

Yine de stabiliteden uzak olur. Ping ve hız epey değişken olur muhtemelen.

Çatılara koy karşılıklı 2 anten, ethernet kablosuyla çek dairelere :) 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

400 metre ama arada bina yok sanki onda. Sen direkt binanın içinden, belki 8-10 duvardan geçireceksin sinyali.

Bir de elemandaki directional anten sanırım. Açısının ayarlanması epey zor. Çıldırtıyor insanı :))

Şayet mavi ile işaretlediğin dairenin yan cephesi varsa işaretlediğim gibi sinyali yansıtarak falan belki bir miktar bağlantı sağlayabilirsin.

Hatta yeşil kutucuğun olduğu cepheyi git yöneticiyle konuş size ücretsiz yalıtım yapıcam de komple alüminyum folyoyla kapla :D

Yine de stabiliteden uzak olur. Ping ve hız epey değişken olur muhtemelen.

Çatılara koy karşılıklı 2 anten, ethernet kablosuyla çek dairelere :) 

ikinci internet aboneliğini vermemek için attığımız taklalara bak :)

kabloyla komşulara dert anlatmak zor ya... hatta videodaki cihazdan alsam "bu bizi kanser yapcak beaa" diyalogları başlayacak :-) dışarı iz bırakmadan çözmek lazım...

Internette bakarken ubnt nanostation 2 ve tp-link CPE210 cihazları gördüm; acaba onlar iş yapar mı? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

miktorik lite5

ubnt loco m5

bunlar harici isini gormez hocam havada sinyal kirliligi cok onemli normal aplerle zor olur paket trafigi dusmesin diosan dediklerim harici bisi kullanma.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

miktorik lite5

ubnt loco m5

bunlar harici isini gormez hocam havada sinyal kirliligi cok onemli normal aplerle zor olur paket trafigi dusmesin diosan dediklerim harici bisi kullanma.

çok teşekkürler! çok salakça bir soru sorayım. dediğin ürünlerden bir tanesini alsak mı işi görür yoksa ikisini de alıp birini alıcı birini verici olarak mı söylemiştin?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Alıcı ve verici balkon gibi bir yerde ve birbirini bir nebze görüyorsa belki işe yarar. onun dışında uydu anteni tarzı bir sistem düşünüyorsan cihazı yerleştirirken iç bükey ayna denkleminden yararlanman lazım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

miktorik lite5

ubnt loco m5

bunları yazmaya gelmiştim :)

Memento Mori
Toplam Hit: 7910 Toplam Mesaj: 30
wifi sinyal güçlendirme kablosuz güçlendirici