folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kaç Tane Gerçek Arkadaşımız Var !

Kaç Tane Gerçek Arkadaşımız Var !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Arkadaslar geçenlerde başıma gelen bir olaya acayip bozuldum.Capitol civarında yürürken eski mahalle arkadaşım Burağı gördüm.Yaklaşık 4-5 sene arkadaslık ettiğim arkadaşımı görünce selam vermek amacıyla elimi uzattım o da beni tanıdı elini uzattı tokalaştık.Buraya kadar herşey normal.Adamın kulağında kulaklık verdi cocuga nasılsın diye sordum çocuk kulağından kulaklığı çıkarma nezaketi bile göstermedi.

Bi baksan tonla arkadasım var.Ama kaç tanesi gerçek arkadaş kaç tanesi gerçek dost.Mesela okulda yazılıdan 40 almışım ben üzülüyorum yanıma adam geliyor haha 40 mı aldın lan falan diyor gülüyor dalga geçiyor benim matematik çok iyi falan diyor.Bunun dışında böle ben zor duruma düşünce yada baska arkadaslarım zor duruma düşünce başkaları mutlu oluyor.En cok kafayı taktığımda bu adamların arkadaş sıfatı altında olup bunları yapması.

Şimdi bir arkadasım vardı o da eski mahalle arkadasım cocuk Avusturalyaya taşınıyor.Bu arkadas en vefakar en iyi arkadasım diyebilirim.9-10 senelik arkadasım hala görüşürüz.Arkadas gidiyor diye hala üzülüyorum.Mesela bu arkadasım bana arkadas değil dosttur.

Böle kaç tane arkadaşınız-dostunuz var sağlam düşündüğünüzde ? Kaç tanesi 10 sene sonra bile sizin her çağrışınızda yanınıza gelir ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    hocam sende haklısın karı kız gecıcı dost herzman lazım

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    2

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    aynen katılıyorum.. cok dogru söylemişsin.. gerçek dost cok azdır.. fazla olanın adı dost değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KGD
    KGD's avatar
    Erkek

tonla arkadaşın olabilir ama harb iarkadaş dediğin en fazla 3 4 tane olur

bendede o kadar var zten (:

kgd
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    frekansların birbirini tuttuğu, okulda yada bi şekilde en kral maceraları yaşadığın, tartışmanızın bile hiç olmadığı yada çok nadir olduğu, ulan harbi dost dediğin kimseler bi şekilde hep uzaklarda olurlar yada giderler.. yanında kalanların büyük kısmı bazı konularda senin onlardan daha fazla bildiğin için arkadaşısındır ( zamanı gelince işimizi görür modeli ) , diğer kısmıda; görünce selamlaşırsın, belki bi yerlere takılırsın, konular muhabbetler hep belli kalıplar etrafındadır, adı sadece arkadaş tır. O nedenle hep yalnız olacak belkide hep öyle kalacakmışsın gibi kendini adapte ettiğin zaman daha az üzülüyosun.. Güzel dostluklar olursa ne mutlu ama olmassada önemli değil çünkü sen zaten yalnızdın ;) bende hep öyle oldm.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

8 sene yiyip içtiğim ayrı gitmediği, kardeşim dediğim kişiyle kestim bütün ilişkimi. mecburen oldu. ister miydim ? istemezidm. pişman mıyım? değilim.

O yüzden yarın ne olur bilinmez. Arkadaşa dosta her zaman gerek var ama onlar olmadanda sen varolabilirsin...

der die das
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    2 adet gerçek dostum var onlarda yetiyo bana...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

kıs arkadasnla yemege ıcktıgında az ye der dost 1 tane daha ye der )

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    babam hep der  oğlum  40 yasına geldım daha bı tane arkadsım olmadı  .hep  var  sanarsın ama  aslında yoktur tanıdıgım bı kactane  adamgıbı adam kaldı 

kontra bisiklet
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caves
    caves's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    0 ( sıfır )

www.tahribat.com
Toplam Hit: 11740 Toplam Mesaj: 83