folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kadınlar Kazandı Turkiye Kaybetti Bu Konuda Tahribat Ne Dedi ?

Kadınlar Kazandı Turkiye Kaybetti Bu Konuda Tahribat Ne Dedi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scheitann
    scheitann's avatar
    Erkek

irem27 bunu yazdı:
    -----------------------------

Asirlar boyunca kullanilan ,hor gorulen kadinlar artik erkeklere karsi nasil davranacaklarini ogrendikleri icin bu gun onlari kullaniyorlarsa ,erkeklerinde kizmamalari gerekir.Kizacaklarsa gecmisteki ata-erkeklere kizsinlar.Bu gun biz kadinlar artik esit oldugumuzu ,onlara gostermek istemekteyiz.

[bu dunya nasil ve kim tarafindan yonetilirse yoneltilsin "baris" utopyadan ibarettir.]

Bu cumlede sanki dunya tek kisi tarafindan yonetiliyormus gibi bir soru yoneltilmis . Zaten tek kisi tarafindan yonetilse tek bir devlet olacagi icin kesinlikle savas olmaz.Dunya uzerindeki yuz elliden fazla ulkenin de bir devlet ve bir bayrak catisi altinda toplanabilecegini dusunmek asil tam bir utopyadir.

ben dunyanin tek elden idare edilmesini kastetmedim. ama her sart altinda savas bitmeyecek bir seydir.

ama gelecekte olacak olan sey budur. birliklerin birleserek tek elden bir dunya duzeni olusumu. ki bu savaslarin bitecegi bir duzen olmayacaktir. aksine bugunden daha da karisik bir duzen olacaktir.

ALLAH RIZASI ICIN BU PROFILI SILIN
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Bir feminist ağlıyor, gözleri yaşlı ahah :D.Her yazdığı iletiye kahkaha atıyorum bu muridenin.

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Esconda bunu yazdı:

Bir feminist ağlıyor, gözleri yaşlı ahah :D.Her yazdığı iletiye kahkaha atıyorum bu muridenin.

katılmamak elde degil :)

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

south parkin bir bolumunde feministler biz nie pisuara isiyemiyoruz diye gosteri yapiyorlardi konunu ne zaman gorsem o geliyor aklima

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

erkeğin soyadını almak gerçekten bukadar rencide edici bi olay mı yau? yani eğer kültürümüzde erkekler evlenince kadınların soyadını alıyor olsaydı eminim ki erkekler bu konuda hiç gocunmayacak, böyle bi konuyla ilgilenmeyecek, gündeme bile getirmeyecekti.. böyle anlamsız, hayatın olağan akışına zerre kadar etkisi olmayan bi olgu üzerinde bukadar durmanın ne anlamı var bilmiyoruım. tabi iş hukuka gelince de, böyle basit meseleleri bukadar önemseyen kadınlar nasıl olacak da tamamen mantıkla yürütülmesi gereken "adalet dağıtma" sürecini yönetecekler o da muamma...

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Humanka bunu yazdı:

Ben hemcinsim olmalarına rağmen kadınları hiç sevmem. Kadınlar şeytanın yeryüzündeki gölgesidir.Öncelikle bunu belirtmek istedimki , Vay efendim feministmisin , vay efendim erkek düşmanımısın ırt vırt zırt yapılmasın.

Kendini korkunç akıllı zanneden erkek herzaman kasları güçlü olduğu için kendini kadından üstün görür. Ama konu zeka ise ,kusura bakmayın ama erkekler kadınların yanından bile geçemez. 

Erkekler:
    Kadına soyadını verir ,  gururlanır.
    Kadından iyi araba kullandığını iddia eder , gururlanır. 
    Kadınını aldatır , şanıdır .Erkektir o yapar , gururlanır. Kadın yaptığında orospudur. Erkek yapınca çapkındır , böbürlenir. Sağda solda arkadaşlarına anlatır o kadar ki sıtkı sıyrılmıştır erkeğin.
    Erkek bu tarz ahlaki rezaletleri toplumun yapısına o kadar sindirmiştirki zamanla , artık toplum arasında " yapmayan erkek mi var " şeklinde bir deyim bile oluşmuştur.
    Erkek çalışır akşam eve gelir . Muhtemelen kıçını kırıp televizyon izlemeye başlar. Kadın işten eve geldiğinde ise onun ikinci bir mesaisi vardır. Çamaşırları yıkar , ütü yapar, yemeği ocağa koyar sofrayı kurar, çamaşırları asar, yemek yedikten sonra bulaşıkları yıkar ,yatmadan çamaşırları toplar ,çocukla ilgilenir , evi ertesi güne hazırlar ve yatar. Erkek bu süreçte hala domuz gibi yatıyor olur muhtemelen.
    Erkek içerse yarasın denir , kadın içtiğinde ayıplanır.

Bu listeye belki binlerce şey daha eklenir.

Kısacası erkeğin yaşantısı tamamiyle egolarını tatmin etme üzerine kuruludur.  Egoları tatmin edildiği sürece sorunsuzdur.Kadınsanız ve erkeğin egolarıyla oynamaya başlarsanız bir erkeği ayı gibi oynatırsınız.  İstediğinizi yaptırırsınız , akıllı bir kadın herzaman erkeği alteder.

Şimdi söylediklerime katılmayan yüzlerce kişi olur. Tabiki doğaldır. Yalnız kendinize sorun ...

bunları yapıyormusunuz yapmıyormusunuz ? samimi olun ama.
    Kaçınız bunları yapıyor ?
    Kaçınız bir kadını sevdi , aldatıldı ?
    Kaçınız bir kadına ilgi gösterdi , kadın ilgisine karşılık verip kendini geri çekti ?
    Kaçınızı bir kadın parmağında oynattı ? 

Adem bile Havva'ya kanmış siz kimsiniz ?

bir kere kadınlardan iyi araba kullandığımız bir gerçek, iddia ediyorum, telefonla konuşurken araba kullanan bir erkek, sadece araba kullanan bir kadından daha dikkatlidir.

bazı kurallara uymuyor olabiliriz ama kazaların %90'ını kadın yapmıyorsa bile kadın yüzünden çıkıyor :) madem genelliyorsun al sana genelleme :)

şu erkeklerden zeki olduğunu iddia ettiğin kadınları bilim, teknoloji gibi konularda podyumlarda görmek isteriz :)

ben zeka konusuna apayrı bi çerçeveden bakıyorum da, madem böyle bir genelleme yaptın ben de kabaca örneklendirdim :)

ayrıca kendinize sorun dediğin soruları kendime sordum evet :)

22 yaşındayım, bugüne kadar hiçbir kızın peşinde koşmadım, koşmayı da düşünmüyorum :)

kızlara minnet ediceme ellerim nasır tutsun çalışmaktan!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ASLIYUCE
    ASLIYUCE's avatar
    Erkek

Mx0TBT bunu yazdı:

Esconda bunu yazdı:

al benden de o kadar (:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ASLIYUCE bunu yazdı:

Mx0TBT bunu yazdı:

Esconda bunu yazdı:

al benden de o kadar (:

bir o kadar da benden :)

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Bir cok feminist kadinin aglatildigi hatta olduruldugu konusunda haklisiniz .Buna ornek Gonca kuris olsun...

Turkiye'nin en kaliteli bilisim forumunda ve hukuk basligi catisi altinda elbetteki feminizm de tartisilabilinir,feminizmin ilgilendigi ilk konu hukuki esitliktir , konunun Tahribat'ta kalabilmesindeki mantikli sebep ise feminist bilim teorisinin insani bilimlere cinsiyet tanimlari konusunda temel arastirma malzemesi olarak hizmet edisinden dolayi feminist bilim teorisinin getirmis oldugu bilimsel teorik sorunlari ve hamleleri konu aldigi icin bilimsel sorunlarin icinde tartisilabilecegidir.

Feminizm kavramini ilk olarak sosyal bir filozof olan Charles fourier ortaya atmis,savunmasina gelince ; sosyal gelismenin kadinlara verilecek daha fazla ozgurlukle mumkun oldugunu savunuyormus.

Yanlis bir seyi mi savunuyormus ? Bakalim

Kadinlarin erkeklere oranla politik yonleri daha gucludur ancak kadinlar hep nedense geri kalmis ulkelerde,Afrika,bir cok Arap ve Asya'nin bazi bolgelerinde erkeklerin golgesinde yasamaktadir.Gelismis ulkelere bakiyoruz , onlarin feminizme gulerek,feministleri de aglatarak cevap vermemis olduklarini goruyoruz.Ne yapmislar ? , konuyu toplumsal ilerlemenin genel prensibi olarak gorup ilk kadin haklari toplantisini New York sehrinde duzenlemisler,vardiklari sonuclar ise bir cinsin diger bir cinse hakimiyetinin yanlis ve insanoglunun gelismesinin onundeki en buyuk engellerden birisi oldugu olmus .Bu meydana ciktiktan sonra ve birinci dunya savasinin da bitmesi ile de su an gelismis olan tum ulkeler kadinlara oy hakkini dahi daha o zamanlar tanimislar.

Bir de feminizm'in en az yasandigi ulkelere cok daha yakin bir mercekten bakalim ..Bazi musluman ulkelerde mahkeme onunde bile kadinin erkege oranla daha az soz soyleme gucu vardir,yine bazi musluman ulkelerde kadinlarin kiyafetleri konusunda yasaklar koymuslardir ve bunlara uyulmamasi durumunda olum cezasi uygulamaktadirlar.

Bir cok arkadasimizin bu konulari merak etmeye basladiklarini goruyorum . Onlar icin bu kavramlarin hem bilimsel hemde hukuki boyutu ilgilerini cekmis gibi gorunuyor.Turkiye de arap kulturunden yuzyillardir kopamadigi icin feminizmi malesef en alt noktalarda yasamistir , tarihimize bakacak olursak 1960-1970 lerde bile kadinlar feminizm hakkinda bir seyler bilse de tam olarak ne oldugunu bilmiyorlardi ve bu yuzden feminizm kavrami erkek dusmani gibi ozelliklere sahip kadinlarin politika araci olarak goruluyordu.

Feminizm'e karsit olabilecek yanitlar bu yuzden sen agladin ben guldum o goz kirpti seklinde olamaz , ilk sekuler yani din merkezli elestiriye saglam yanit Karl marx'in arkadasi Ernest bax'tan gelmistir , fraud of feminism'i kaleme aldiginda ana fikir sudur ; maskulizm 'in masculinism seklinde hatali yazildigini anlatir ve misogyny yani kadin dusmanligi ile dahi karistirmaktaymis.

Bax sosyalist teorisyenmis ama yanlis bir seyi mi savunuyormus ? bir de ona bakalim

Maskulistler ..nedir bu maskulistler diyecekler cikacaktir , bilmeyenler icin kucuk bir aciklama yapalim , dogru duzgun dusunenleri warren farrell gibi toplumsal cinsiyetten arinmis bir toplum rollerindeki fikirleri ile one cikarken ,mantar gibi cogalan diger maskulistler kadinlarin toplumda yukselmesinden rahatsiz, erkeklere erkek olduklarindan oturu kendilerini kotu hissettiren kulture sahiptirler,her turlu erkek karsiti ayrimciligin makul olmadigina inanmis gibi gorunup bir sevgili bulduklarinda ve bosanmak istediklerinde de inanclarindan o saniye vazgecip cocuklarin vasiyetini annelerin cocuga babadan daha iyi bakacaklari yonunde inanclarini simsek hizi ile olusturabilen,bu tip dusunceleri ile arastiran,ogrenen,gelisen erkekleri de asagi ceken,is yerlerinde bile feminist ideolojiye ters dustuklerinde veya onlar yuzunden kamu hayatinda bile diger erkeklerin kadinlar tarafindan on yargi ile daha az saygi gosterilmesine sebep yaratan,erkek haklarini savunmalarina gelince erkeklerden ziyade kadinlara yonelik sosyal programlarin muptelasi olan,yakindan elestirdigim ve elestirecegim Turkiyenin kanunlarinda bile adalet sisteminde erkeklere yonelik onyargiya karsi cikanlar olarak karsimiza cikan insanlardir.

Devam edelim ,Bax demistik ...Ona gore bu maskulistler feministleri cinsiyetleri her alanda ayni kapasiteye gormekte olduklarini gorenlermis ve yukarida bahsettigim gelismemis ulkeler orneklerinde oldugu gibi, bu farkliliklari gosterdigimizde de mutlak bir sey bulacaklar ya hemen cinsiyet farkinin insan dogasinda mevcut oldugu fikrini ortaya atip dikkatleri ona cekerken kanunlar yoluyla veya diger yollarla feminizmi yoketmeye basvurup, insanlari da aldatici bir deneyimin icinde kabul ettiklerini iddia ediyorlarmis.

Dogu mu soylemis , elbette ki dogru soylemis, maskulist feminizmin kaynagini yuksek bosanma oranlari,cinsiyetlerin yabancilastirilmasi,disi sovenizmi,ask-utangacligi,cozulen topluluklar,babasiz cocuklar,lise terk,uyusturucu muptelaligi,tuketimcilik,ergen hamileligi,erkek intihari,siddet sucu-cinayetler,ofke ve dolu hapishanelere izafe ederler.

Diger insanlar tum bu noktalarin dogasi geregi cok cepheli nedenler ve kaynaklara sahip olduklarini ve feminizmin bunlarin tek sebebi olmadigini one surmektedirler ..

Konunun bundan sonrasinda konu ile ilgili yine her zaman oldugu gibi farkli boyutlardaki ve bilimsel yada hukuki fikirlerinizi ,onerilerinizi , yorumlarinizi da esirgemeyin lutfen.

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

bir çocuğun annesi her zaman belli ama babası belli olmayabilir demişsin yaa heh işte artık yıl olmuş 2012 heh işte bu 2012 yılında dna testi diye bişey var sıcak çarpmış görüşürüz.

kadın ve erkek eşittir diye de bişey yoktur.erkek beden olarak her zaman güçlüdür.doğa da bu her zaman böyle olmuştur.

hee bu değildir ki erkek tutup kadının kolunu bacağını kıracak. 

kadınlar erkek ve kız çocuklarını iyi eğitecek. sonra gerisi zaten gelir merak etmeyin.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 18249 Toplam Mesaj: 158