folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kararsızlık/Atalet

Kararsızlık/Atalet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Sorun şu ki ne zaman bir işe hevesle başlasam bu sonradan yok olup o işde öyle kalıyor ortada ne zaman birşeylere karar versem o kararı etkiliycek başka birşey çıkıyor karşıma sürekli kararlarımdan vazgeçiyorum bugün polis olucam derken diğer gün üniversitede kalıcam diyebiliyorum ama 2 si içinde çalışmıyorum ve artık bu kararsızlığımdan bıktım . artık hedef koyamıyorum önüme koysamda yıkılıcak diye koymuyorum koyamıyorum

bir gün tutup koşmaya çıkıyorum spor yapıcam lan diyorum yeter diyorum göbeğimiz var kötü görüntü diyorum 3 gün koşuyorum 4.gün amaaan diyorum boşveriyorum.Bu gün pythona başlıyorum bi heveesle diğer gün javaya bakıyorum hoşuma gidiyor resmen dalda dala atlıyorum mesela hayatımda başlamadığım şey yok Grafik Tasarım web tasarım asp php C# Python ama hiç birinde bi yerlere gelemiyorum çünkü sürekli çalışmıyorum çalışamıyorum
    birşeyi yapmazsam ne olucagını biliyorum şuan götümün üzerinde oturup ders çalışmazsam bi sike sap olamıycağımı biliyorum ama çalışmıyorum kafam rahat vicdanım zorlamıyor beni hiç birşey zorlamıyor . yenemiyorum bunları

soruyorum a dosttlar bi psikolog'a felan mı gitsem ? cidden kendimde çok sorun görüyorum dünya sikimde değil 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

siktir et dünyayı hacı koy dötüne. psikolog bi nebzeçözüm olurda sen ora gidip  ne elde etmeyi amaçlıcaksın çevre durumun nasıl ne kadar zaman bir işe harcıosun  gününü nasıl geçioriosun? çevrende konuşabiliceğin adam varmı sürekli bir işe başlayıp vazgeçiyorum diyosun ya neden vazgeçiosun ? çabuk sıkılmadan ? 

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Vazgeçiyorum canım istemiyor. Akşamda diyorum yarın soket programlama hakkında bilgilere bakıyım diyorum diğer sabah kalkıyorum müzik dinliyorum ogameye bakıyorum işte facebookta zaman öldürüyorum

Sırf belki oyun oynuyorumdur diye pc deki oyunları sildim ama yok .

Ekleme:Birde üstüne o kadar üşengeçliğim var ki devlet sigortam yok mesela okuldan öğrenci işlerinden 1 kağıt alıp sgk ya götürmek zor geliyor yapmıyorum 2 yıldır 

0x656e tarafından 21/Nis/13 20:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bu yapamama ataleti herkeste bir nebze vardır. Kimse sevmediği bir işi gerçekten yapamaz derim ben. Yapan nasıl yapıyor dersen seviyor. Bana inglizce öğrenmek zulüm geliyor derken arkadaşıma yeni lkelimeler öğrenmenin mutluluğu anlamına geliyor. Olaylara yüklediğin anlamları değiştirmen gerek.

Ve istediğin başarıya yatarak mı ulaşacaksın diye sor kendine.

Bende bu durum şöyle olmuyor tam kafamı kaldırıyorum bir şeyler bozuluyor ben artık bıraktım canım ne isterse onu yapıyorum.

Ama tek bir sorunum olsa yukarıda yazdıklarımı yapardım bakış açını değiştir dünyan değişsin. :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

bendede var aynı lanet, tek çözüm bir işe yalnız girişmemek zaten giriştğinde sonuç belli. Koşmak mı istiyorsun arkadaş bul beraber koşun oda senin gibi olmasın ama devamlı olsun senide dürtsün hadi gidelim diye yazılım mı çalışacan bul arkadas beraber calısıp birseyler yapın. Başka yolu psikiyatrist e gidicen ilaç verecek bir nebze tedavi edip bir yerlere gelebilirsin zaten oda dikkat edersen tek başına çözüm olmuyor yine doktorun yardımıyla oluyor böyle bu lanet yapacak birşey yok.

http://goo.gl/0i2Fv
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı o çok tehlikeli işte.Ünideysen mastersız taş çatlasa 4 senen vardır bu sene bitti mesela.

4 sene o kadar çabuk geçiyor ki anlayamıyorsun bile.Biran önce bu alışkanlığı bırakman lazım yoksa 4 sene bitince elde avuçda 0 bilgi hiçbişey  olarak mezun olur gidersin üniden.

Bir insanın aklına dünyanın en parlak fikri bile gelse onu hayata geçirmesi için çalışması gerekiyor.

Tekrar söylüyorum bahsettiğin şey bende de var ve gerçekden çok tehlikeli.İnsanı durduran ve durdukdan sonrada körelten en büyük hastalıktır kararsızlık.Kararsızlığın bir sonraki evreside üşengeçlikdir ve bu aşamaya gelmemek için elinden geleni yap.

u235 tarafından 21/Nis/13 20:16 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Nobel bunu yazdı

bendede var aynı lanet, tek çözüm bir işe yalnız girişmemek zaten giriştğinde sonuç belli. Koşmak mı istiyorsun arkadaş bul beraber koşun oda senin gibi olmasın ama devamlı olsun senide dürtsün hadi gidelim diye yazılım mı çalışacan bul arkadas beraber calısıp birseyler yapın. Başka yolu psikiyatrist e gidicen ilaç verecek bir nebze tedavi edip bir yerlere gelebilirsin zaten oda dikkat edersen tek başına çözüm olmuyor yine doktorun yardımıyla oluyor böyle bu lanet yapacak birşey yok.

Onlarda ısrar etmekten sıkılıyor belli bi süre sonra.ki bazılarını bile kendime benzettim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    Nobel bunu yazdı

Onlarda ısrar etmekten sıkılıyor belli bi süre sonra.ki bazılarını bile kendime benzettim

o zaman dominant bir arkadas bulacaksın o işte kararları o verecek sen takip edeceksin senin lafın geçmeyecek.

http://goo.gl/0i2Fv
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çizik, takipteyim 

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı

Hacı o çok tehlikeli işte.Ünideysen mastersız taş çatlasa 4 senen vardır bu sene bitti mesela.

4 sene o kadar çabuk geçiyor ki anlayamıyorsun bile.Biran önce bu alışkanlığı bırakman lazım yoksa 4 sene bitince elde avuçda 0 bilgi hiçbişey  olarak mezun olur gidersin üniden.

Bir insanın aklına dünyanın en parlak fikri bile gelse onu hayata geçirmesi için çalışması gerekiyor.

Tekrar söylüyorum bahsettiğin şey bende de var ve gerçekden çok tehlikeli.İnsanı durduran ve durdukdan sonrada körelten en büyük hastalıktır kararsızlık.Kararsızlığın bir sonraki evreside üşengeçlikdir ve bu aşamaya gelmemek için elinden geleni yap.

Ne oldugunu anlamadan 2 senem geçti.Alttan dersler birikti.Hayatı düzeltmek için çok geç kalmışım gibi hissediyorum kendimi.Başta lisede hata yaptım meslek lisesine gitmek varken sonra sözel bölüm seçtim sonra bu bölüme geldim ve bunları düzeltmek için çok geç artık .

Not:Üşengeçlik safhasını çoktan geçtim ben hocam 

0x656e tarafından 21/Nis/13 20:26 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Vayy bu sözler bana pis gaz verdi diyeyim. 

Hemen logout yapıyorum. Ulan birde adam gibi çevrem olsa şu okulda ne olur yani. Elimden hiç bir şey kurtulmaz ama uyarı için teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 3471 Toplam Mesaj: 34