Katsayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

Meslek Liseleri magdur oluyorlar edebiyati yapacaklar yine.Tamam kardesim gel sen Meslek Lisesinde alaninda okuyan ogrenciyi Bilgisayar Muhendisi , Elektronik Muhendisi , Orman Muhendisi vs. yapalim.Ama aga demezlermi adama vre gardiyan sen imam hattip okumussun ne gezersin toktorlukta , ne isin vardir bilgisayar muendislinde demezlermi, ha be gulum !

Magdur olan varsa Meslek Lisesi ogrencileridir , onun disinda Imam Hatip Liselerinin amaci bellidir, ulkenin imam ve hatip ihtiyacini karsilamaktir.Doktor olacak , muhendis olacak adam Imam Hatip lisesine gitmez. Ayik ol kirve.Ikiyi kapat yolcu alma.

evet katılıyorum. özellikle akp yandaşı medya kuruluşlarıda gazete manşetlerinde meslek liselerin arkasına saklanarak başlıklar atmaktalar sanki çokta umurlarında meslek liseliler...

Meslek liseliler için üzgünüm ama şu var oraya giderken bu katsayı durumunu göze alarak girdikleri.

imam hatipliler için bu karara sevindim haha huhahaha... (adama demezler mi bok mu vardı da oraya gittiniz?)

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emineker
    emineker's avatar
    Erkek

elfkrc bunu yazdı:

Kreyzi bunu yazdı:

inş. ertelenir yav daha hazır değilim :W

sen hazır değilsen ertelenmesine gerek yok kardeş; sen kendini ertelersin seneye bidaha denersin. :D :D

bunu tuttum işte...:):)

i love you
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

akp nin benim lehime yaptığı tek doğru şey yine iptal edildi.akp istediğini yapamıyo diye sevinsemmi yoksa kendim için üzülsemmi bilmiyom.meslek lisesine gidiyom.kat sayı kalksa süper olurdu ya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scream_vasiyet
    scream_vasiyet's avatar
    Erkek

ya aga böle bişey olabilir mi şaka gibi la : / 3. dünya ülkesinde olmaz bu olanlar.boşunamı dersaneye gittim sözele yazıldım aylardır gidiorum.deli gibi test bile çözdüm la :S yok abi böyle olmaz bu avupa insan hakları mahkemesi bakıyormu bu konulara ciddi şikayette bulunucam.haksız olduğum 1 tek bişey yok ama adamlar full yanlış.

açım diye ağlama marketleri yağmala xP
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

"Meslek liseler üvey evlat mı?" Bunu diyen Başbakan sizce soruyorum meslek liseliler çok mu umurunda tayyip'in? bu yaptıgı nasıl anlatsam bilmiyorum ki...

sadece başbakan değil tabi

http://samanyolu.com/haber/80973/meslek-liseliler-danistayin-katsayi-kararini-protesto-etti/

sadece meslek liseliler mi?

eğer cok düşünüyorsanız meslek liselilerin katsayıyı kaldırıp imamhatip liselilerin oldugu gibi kalsın?

akp'nin katsayıyı niye kaldırmak istediklerini bilmiyen yoktur herhalde ama meslek liseliler üzerinden, imamhatiplilerin katsayısı kararını protesto ediyorlar.

amaç bir nevi meslek liselileri kışkırtmak ve meslek liselilere şirin görünmek.(bakın sizi savunuyoruz.)

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

"Meslek liseler üvey evlat mı?" Bunu diyen Başbakan sizce soruyorum meslek liseliler çok mu umurunda tayyip'in? bu yaptıgı nasıl anlatsam bilmiyorum ki...

sadece başbakan değil tabi

http://samanyolu.com/haber/80973/meslek-liseliler-danistayin-katsayi-kararini-protesto-etti/

sadece meslek liseliler mi?

eğer cok düşünüyorsanız meslek liselilerin katsayıyı kaldırıp imamhatip liselilerin oldugu gibi kalsın?

akp'nin katsayıyı niye kaldırmak istediklerini bilmiyen yoktur herhalde ama meslek liseliler üzerinden, imamhatiplilerin katsayısı kararını protesto ediyorlar.

amaç bir nevi meslek liselileri kışkırtmak ve meslek liselilere şirin görünmek.(bakın sizi savunuyoruz.)

Kesinlikle öyle. akp hala imam hatip konusunda meslek liselerini bahane edip diretiyor. Onların meslek lisesi konusunda samimi olduklarına kesinlikle inanmıyorum. Çıkıpta en azından meslek liselerine bu hakkı tanıyalım diyen yok. Birileri çıkıp yok meslek liseleri katılırsa puan dengeleri değişirmiş vs demesin. Meslek liselerinden üniversiteyi kazanabilecek kişi sayısı 100 de 1. Belki daha da düşük. Meslek eğitimine ağırlık verilen yerden çıkan insanların öss konusundaki imkanları zaten kısıtlı. Fakat bırakında kazanabilecek kapasitede insanların önüne engel koymayın. Sanki her önüne gelen hemen kazandı. Yok ara elemanmış yok sayısal sözel dengesiymiş. 30000 tane meslek lisesi öğrencisi varsa 100 tanesi mühendislik gibi bölümlere yerleşirse iyidir.

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

ya bırakın şu ideolojik kılıfları bırakın burada insanların hayatı söz konusu böyle bi ülkede yaşadığım için utanıyorum.

bırakın ideolojiyi bırakın dindarlığı da laikliği de sağcılığı solculuğu faşizmi vs vs vs ... 

ya insanların geleceği söz konusu arkadaşlar burda bahsettiğimiz insan ya odun değil noolmuş yani adam meslek lisesine gittiyse nolmuş imam hatipe gittiyse 

sınavların amacı insanların bilgisini becerisini çalışmasını ölçmek değil midir ? bu adam imam hatipe gitmiş tamam ama eşşek gibi çalışmış hak etmiş o

mühendisliği, hak etmiş tıp fakültesini bırak işte gitsin ne istiyorsun o gencecik hevesli gençlerden? o adamı okula almayınca sanki seni daha mı sevecek sana 

daha çok düşman olacak bilmiyor musun ? o adam ilerde vasıfsız eleman olunca hayattan bezince hangi örgütün altına girmez ki ? zaten hayatı kararmış bitmiş mahfolmuş neler yapmaz ki ileride devlete düşmanda olur herşey de olur.

Devlet dediğin ne olursa olsun vatandaşını sevecek arkadaş devlet dediğin hak yedirtmeyecek ama bizim devlet garibanın hakkını yiyor

zengine hava hoş basar parayı gider yurt dışında da okur özel üniversitede de okur olan garibana olur.

bu sitedeki arkadaşlarımızın çoğu üniversitede okuyan üniversite mezunu bilinçli ve kaliteli insanlar böyle bir rezaleti böyle bir adaletsizliği böyle çağ dışı bir 

uygulamayı savunmalarına aklım ermiyor doğrusu. diyorum bi kere de ideolojik bakmayın yaw bi kere ya bi ideolojik bakmayın o insanın yerine koyun kendinizi

o psikolojiyi yaşamaya calışın yeter.

Dünyanın başka hiç bir yerinde bir ülke vatandaşına böyle ayrımcılık yapmaz hele bunu yapan ülkenin en önemli kurumlarından (!) birisi ise ....

bırak allasen ne demokrasisi ne adaleti ne hukuku monarşi var monarşi bir kaç kişinin isteğine göre yönetiliyor devlet 

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

cypriot bunu yazdı:

akp nin benim lehime yaptığı tek doğru şey yine iptal edildi.akp istediğini yapamıyo diye sevinsemmi yoksa kendim için üzülsemmi bilmiyom.meslek lisesine gidiyom.kat sayı kalksa süper olurdu ya.

hocam kusura bakma ama bu mesajı okuyunca hem senin adına hem kendi adıma üzüldüm

sen üniversite okursan karnın doyacak okuyamazsan vasıfsız eleman olacaksın  ama akp gidece bkp gelicek

katsayı kalkarsa senin en azından geleceğe dair umudun olacak ama akp istediğini yapamayınca hiç bişey olmayacak o parti yöneticileri yine paşa paşa yaşayacaklar keyiflerine bakacaklar

sen üzüleceksin onlar için bişey değişmeyecek.

demek istediğim bu kadar at gözlüğüyle olaya bakma yani sen ekmeğinin derdinin peşine düşsene akp istediğini yapamıyo diye seviniyosun ama konu senin lehine valla güleyim mi ağlayayım mı bilemedim kardeş yazık çok yazık

işte öyle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Alayına Kafam girsin :S Meslek Lisesi Memleket Meselesi .... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

evet. ayrıca bknz: chp & tekel işçileri

türkiyede siyaset böyle işliyo. ben bütün partilerin ...

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
Toplam Hit: 7710 Toplam Mesaj: 50