Kaza Yaptım Durum Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

selamlar müridler çevre yolunda 70 le ilerlerken sollama yapmak için çıktım ve aniden sağ şeritteki motorlu önüme atladı ona çarpamamak için fren yaptım 30 a falan düştüm motor hemen sağa attı kendini ben de basayım derken arkadan gelen araba bana vurdu sokağa çıkma yasağı olması sebebi ve o an acelem olması sebebiyle hasar tespit tutanağı tutamadık işte eve gidip geri döndüm adamlarla konuştuk kaza tespit tutanağı bulamadık 3 arabadan da çıkmadı 

yarın sabah kaza tutanağı tutup imzalayacağız

benim araba 2020 model honda civic 

diğer arabayı maalesef hatırlamıyorum sadece adamın çekip gönderdiği bu fotoğraf var onlar çekici çağırıp sanayiye geldiler ben de evden yanlarına geldim 

şimdi adam yarın gelin ben imzalarım gibi bir şey söyledi ama arabayı kardeşi kullanıyordu ehliyeti var mı yok mu bilmiyorum

alkol kokmuyordu ama ilk kaza anında şok da geçirmiş olabilir o yüzden de kafası iyi gibi olabilir 

var mı öneriniz yarın ne yapmam gerekiyor

arabayı serviste yaptırırsam 10k ya yakın hasar kaydı çıkar deniyor

sadece tampon kırıldı benim arabada ve bagaj kısmında biraz göçük var ama çok büyük bir göçük değil 

bu benim ilk kazam ne yapacağım hakkında çok da fikrim yok 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

geçmiş olsun, mobil tutanak fln vardı bi ara artık yok mu acaba.

dj alper e bi mesaj at ya da sigortacın tanıdıksa ona sor, kaza akşam olmuş ertesi gün tutanak tutmanızın sıkıntısı var mı arabayı kaza yerinden almışsınız vs ona göre hareket et.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

geçmiş olsun, mobil tutanak fln vardı bi ara artık yok mu acaba.

dj alper e bi mesaj at ya da sigortacın tanıdıksa ona sor, kaza akşam olmuş ertesi gün tutanak tutmanızın sıkıntısı var mı arabayı kaza yerinden almışsınız vs ona göre hareket et.

valla o an aklımıza gelmedi ya hiç adamlar da zaten suçlu olduklarını kabul ediyor üzerine yatma olayı yok adam baya tanınmış bir esnafmış kardeşi kaza yaptı 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun sana bir şey olmamış çözülür herşey.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Abi e kaza tutanağı gibi bi app vardi onu kurun telefona. Her şeyi hallediyor. Sana arkadan geçirmiş sen gidip yaptırmasan  bile tramerde bedelsiz kaza gibi görünür. Değer görünmez (oyle hatirliyorum) .

2. Tampon hasarı ne kadar büyüklükte. Servis tampon yapmiyor. Servisteki aracın tamponunu eksper alıyor autokinge vb. Biyere götürüyor yaptırıyor serviste takıyor. Tampon hasarı büyükse tampon değişiyor.

Eger aracının ilk kazası ise arkadan vuran suçlu olduğu için gidip ondan değer düşme parası talep et. Sigorta ödüyor.

Bu tarz kazalarda arabanın sensör egzoz ve difuzorune bakin. Tampondan ayri maliyet bunlar. Yani kısa zamanda arabamı satarım diyorsan git elden yaptır.  Sigortaya işletme. Yok onun harici ise zaten çatır çatır vuracaklar. Git pasa pasa sigortadan coz. 

Arabalar güvenlik önlemleri sebebi ile önden katlanmaya meyillidir. Hasar her daim onlarda daha fazla. Onlar seke seke sana gelecek rahat ol.

Geçmiş olsun

kroo tarafından 16/Mar/21 02:17 tarihinde düzenlenmiştir

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kaza tespit tutanağı app kullanmanı öneririm. Arkadan vuran her zaman suçlu. (şerit değiştirme anında vurmadı ise)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    kroo bunu yazdı

Abi e kaza tutanağı gibi bi app vardi onu kurun telefona. Her şeyi hallediyor. Sana arkadan geçirmiş sen gidip yaptırmasan  bile tramerde bedelsiz kaza gibi görünür. Değer görünmez (oyle hatirliyorum) .

2. Tampon hasarı ne kadar büyüklükte. Servis tampon yapmiyor. Servisteki aracın tamponunu eksper alıyor autokinge vb. Biyere götürüyor yaptırıyor serviste takıyor. Tampon hasarı büyükse tampon değişiyor.

Eger aracının ilk kazası ise arkadan vuran suçlu olduğu için gidip ondan değer düşme parası talep et. Sigorta ödüyor.

Bu tarz kazalarda arabanın sensör egzoz ve difuzorune bakin. Tampondan ayri maliyet bunlar. Yani kısa zamanda arabamı satarım diyorsan git elden yaptır.  Sigortaya işletme. Yok onun harici ise zaten çatır çatır vuracaklar. Git pasa pasa sigortadan coz. 

abi facebookda daha önce arkadan geçirenlere baktım 15 k hasar kaydı bile girilen var mal herif bana nasıl vurdu hala aklım almıyor yani çok hızlıydı ya da frenleri sağlam değildi

benim araba bu durumda

aracın ilk kazası hocam daha önce hiç bir hasar almadı araç sensör egzoz vs hepsinde sorun yok ek olarak kamera vs de çalışıyor arabayı satmayı düşünmüyorum zaten 0 aldım arabayı hani adamlar parayı verirse dışardan taktırırım hasar kaydı girdirmem arabaya zaten tampon harici bir hasar yok o da plastik parça

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Kaza tespit tutanağı app kullanmanı öneririm. Arkadan vuran her zaman suçlu. (şerit değiştirme anında vurmadı ise)

ilk kazamdı vallahi hayatımda tespit tutanağı elime dahi almadım o yüzden biraz da böyle oldu 

yok şerit değiştirme anında vurmadı hocam önümdeki motorluya vurup öldürmeyeyim diye frenledim o da hızlıydı ve frenleri tutmuyordu düzgün büyük olasılıkla arkadan geldi geçirdi

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Gelmiş olsun hocam adamlar hatasını kabul edip uzlaşmaya yanaşıyorlarsa sen de orta yolu bulabilirsin..

Tampon tamir edilir boyanır bagajı da belk iyi bir göçükçü düzeltebilir..

Bagajı değiştirmeni önermeme tamponu da orijinaliyle değiştirmek maliyetli olur ona da karşı taraf yanaşmayabilir..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Gelmiş olsun hocam adamlar hatasını kabul edip uzlaşmaya yanaşıyorlarsa sen de orta yolu bulabilirsin..

Tampon tamir edilir boyanır bagajı da belk iyi bir göçükçü düzeltebilir..

Bagajı değiştirmeni önermeme tamponu da orijinaliyle değiştirmek maliyetli olur ona da karşı taraf yanaşmayabilir..

Bagaj çekilerek yapılır hocam çok önemli değil 

tamponun değişmesi gerekiyor karşı taraf kendi cebinden vermezse sigorta ödeyecek bu sefer de karşı tarafında gelecek sigortası şişecek iki ucu boklu değnek işin açıkçası adamlar kabul ediyor ve sigorta öder diyor ama kendileri ödeyecek mi bakacağız duruma

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

ilk kazamdı vallahi hayatımda tespit tutanağı elime dahi almadım o yüzden biraz da böyle oldu 

yok şerit değiştirme anında vurmadı hocam önümdeki motorluya vurup öldürmeyeyim diye frenledim o da hızlıydı ve frenleri tutmuyordu düzgün büyük olasılıkla arkadan geldi geçirdi

%100 karşı taraf kusurlu.

Aracı yetkili serviste yaptır hocam. Tamir öncesi fotoğrafla sadece.

Hasar kaydı vs olaylarına takılmamalısın.

Çok kaza yaptık ondan tecrübeliyiz :)

Toplam Hit: 3035 Toplam Mesaj: 35
kaza yaptım