Kaza Yaptım Durum Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Hocam birde olayın olduğu anda suçlu taraf olayın etkisiyle herşeye tamam diyor. Sonra bir sürü tantana çıkarabiliyor. Bu tür durumlarda olay anında tutanak tutmak ve fotoğrafları anında düzgün şekilde çekmek çok önemli. Geçmiş olsun.

Bilgi Güçtür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

kanalıma abone olmayan biri daha :)

wp grupda var numaram hocam bir sonrakine ararsın

şimdi bugün kaza tespit tutanağı dolduracaksınız eğer gece düzgün fotolar çekmediyseniz gündüz çekilecek fotoların çektiğiniz yere dikkat edin güvenlik kamerası olmasın

akşam düzgün çektiyseniz kaza saatini yasaktan önceki saati girin 20:00 gibi sokağa çıkma yasağı var diye ödememezlik yapabilir şirket(öyle bir hakkı var) tabiki ikinizin de gerekçesi varsa ayrı

anladığım kadarıyla motosiklete çarpmadın arkadan gelen sana çarptı?

yada du arayım böyle olmayacak :)

Vay vay gruplar muruplar haberimiz yok müritler :/

@SaviorAngel hocam çok geşmiş olsun. Dj her şeyi yazmış zaten. arkadan biri sana vurduysa ehliyetin var ve alkollü değilsen %100 kusurlu o oluyor (sokak yasağı ters yön vb gibi absürt durumlar haricinde) 

benim kuzenim ters yönde aşırı alkollü ve muayenesiz araçla birine vurdu. adam da alkollüydü :D hem de mobese kamerasının altında. Abi şöyle abi böyle diye tutanak tutturmamaya çalışırken trafik polisi geldi :D ikisi de ayakta zor duruyor :D ben yarılıyom gülmekten. memur bey biz aramızda anlaşıyoruz sorun yok dedi polis de gitti.

neyse telefonları alıp verdiler. ertesi günü kuzen gitti arabayı sattı :D 92 model ladayı satsa passatın kapısını bile ödeyemezdi :D

adam 3 5 aradı sonra siktir çekti gittiydi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kusurlu karşı taraf gibi görünüyor. iyi cesaret adamı bırakmışsın gitmiş. ertesi gün ben seni tanımıyorum dese napıcan?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

geçmiş olsun müdür. 

Yapman gereken ilk şey kaza anında tutanağı tutmak olmalıydı. Aklında bulunsun bundan sonra öyle yap. Eğer öyle yapamazsan bile sana çarpan aracın plakası görünecek şekilde kaza yerinin fotoğrafını çek. Sonrasında karşı taraf uçup giderse suç duyurusunda bulunup diğer tarafından sigortasından ücretini karşılarsın. 

Bunun haricinde çok takılma hasar kaydıydı vs. Yetkili servise aracını çektir güzelce yaptır. Hatta mümkünse parça değişimli şekilde yaptır. Saçma sapan ustalık hatalarıyla uğraşma. Servisten alacağın faturayı ve Aracın kazalı fotoğraflarını sakla. İleride al sat gibi durumlarda gösterirsin. Sonrasında ise değer kaybı için talepte bulunup tazminat alırsın. Artık arabuluculuk firmaları avukatlar vs zır zır arıyor seni. Boş bulunupp onlara para kaptırma gafletinde bulunma (:

Ekstra da yapacağın bir şey yok. Aracı servise verdiğinde ikame aracını istersin. Hatta exper atandığında servisten numarasını alıp arayıp hal hatır sorarsan biraz daha yardımcı olur sana. 

Tekrar geçmiş (: arkadaşın birisi yazmış çatır çatır vuracaklar diye. Aynen öyle. Her seferinde aklında bulunsun önce kaza yerinin fotoğrafını çek detaylı detaylı sonra tutanak. Bunları yapmadan aracını kıpırdatma. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

bugun inşallah inkar edip sen suclusun demezler. kaza anında hemen tutanak tutun insanlar güvenmeyin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

tutanak tuttuk hocalar adamlar suçlarını kabul ediyor zaten 

kaza yapan eleman alkolden ehliyetini kaptırmış daha önce polise bilgi verelim dedik babam cezaevinde falan diye biraz şey yaptı ondan abisi adına tuttuk tutanağa

değer kaybından da biraz para alacağım gibi bakalım duruma

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

kaza yapan eleman alkolden ehliyetini kaptırmış daha önce polise bilgi verelim dedik babam cezaevinde falan diye biraz şey yaptı ondan abisi adına tuttuk tutanağa

Olay dediğin gibi ilerlerse sorun yok rastgele.sakin olmak doğru olanı yapmaya çalışmak kabul edilebilir olan.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Olay dediğin gibi ilerlerse sorun yok rastgele.sakin olmak doğru olanı yapmaya çalışmak kabul edilebilir olan.

tutanakları vs tuttuk karşı taraf fren mesafesini koruyamadım bu yüzden arkadan çarptım yazdı ve anlaşıldı belki biraz ikna edersem şu modifiyecilerin 0 arabalarından söktükleri tamponlar var onlardan birini alıp taktırırım 

kamu spotu hyundai almayın aldırmayın arabanın hali ortada motor da yağ damlatıyordu 

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kazadan sonra tutanak tutmadan şoförü bırakmayın. Gözümün önünde kaza oldu çarpan taraf acelem var tunanak tutmayalım deyip kartını verdi yarın ara beni masrafını karşılarım dedi. Ertesi günde kıvırtıp banane çarpmasaydın demiş engellemiş adamın numarasını. 

Sen şanslıymışsın adam suçunu kabul etmiş. 

Arkadan çarpan araba her zaman daha fazla zarar görür. Frene bastığı için burnu aşağı doğru eğiliyor. Darbeyi öndeki arabanın şasesi karşılıyor. Kaldı ki arabaların önünde sağlam olacak bir şey yok her tarafı bilerek plastik yapılır ki yayaya çarparsa öldürmesin. Önemli olan yaşam bölgesi denen şasenin sağlam olması. Bunun içinde EuroNcap testlerine bakmak lazım.

mkyb tarafından 16/Mar/21 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

arabayı servise verdik yaklaşık 8 k hasar kaydı çıkacak sol stopta ufacık çatlak var diye onu da değişecekler 

olay şöyle yürüdü benim kasko yaptıracak onların sigortaya rücu edecek benim kasko delinmeyecek yarın da araç verecekler 1 haftalık salı ya da çarşamba da benim araç çıkacak işte

arayan soran herkese de ayrıca çok teşekkür ederim

No way out
Toplam Hit: 3036 Toplam Mesaj: 35
kaza yaptım