Kaza Yaptım Durum Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Kaza tespit tutanağı app kullanmanı öneririm. Arkadan vuran her zaman suçlu. (şerit değiştirme anında vurmadı ise)

ilk kazamdı vallahi hayatımda tespit tutanağı elime dahi almadım o yüzden biraz da böyle oldu 

yok şerit değiştirme anında vurmadı hocam önümdeki motorluya vurup öldürmeyeyim diye frenledim o da hızlıydı ve frenleri tutmuyordu düzgün büyük olasılıkla arkadan geldi geçirdi

%100 karşı taraf kusurlu.

Aracı yetkili serviste yaptır hocam. Tamir öncesi fotoğrafla sadece.

Hasar kaydı vs olaylarına takılmamalısın.

Çok kaza yaptık ondan tecrübeliyiz :)

Hocam ben de öyle düşünüyorum ama 2-3 sene sonra ben model yükseltmek için bu aracı satarken hasar kaydı çıkacak sikko eleman da inanmayacak karşı tarafın %100 kusurlu olduğuna sonra bir ton iş 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Kaza tespit tutanağı app kullanmanı öneririm. Arkadan vuran her zaman suçlu. (şerit değiştirme anında vurmadı ise)

ilk kazamdı vallahi hayatımda tespit tutanağı elime dahi almadım o yüzden biraz da böyle oldu 

yok şerit değiştirme anında vurmadı hocam önümdeki motorluya vurup öldürmeyeyim diye frenledim o da hızlıydı ve frenleri tutmuyordu düzgün büyük olasılıkla arkadan geldi geçirdi

Hocam ben de öyle düşünüyorum ama 2-3 sene sonra ben model yükseltmek için bu aracı satarken hasar kaydı çıkacak sikko eleman da inanmayacak karşı tarafın %100 kusurlu olduğuna sonra bir ton iş 

Onu yapanlar fiyat kirmaya çalışan şark kurnazlari. İşi bilen adam özel serviste ellenmis araç almaz kolay kolay. Özel servislerden uzak durmalı.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Onu yapanlar fiyat kirmaya çalışan şark kurnazlari. İşi bilen adam özel serviste ellenmis araç almaz kolay kolay. Özel servislerden uzak durmalı.. 

Gece gece 2 zibidinin mallığına tüm akşamım bok oldu ya 

Yetkili serviste yaptırıcaz artık başka çare yoksa 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Aracını yetkili serviste yaptır hocam. Satarken alıcı  daha çok güven duyar.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam, yetkili serviste yaptırman tabiki de satarken daha fazla güven duyulmasını sağlar ama servis tamponu değiştirip görece yüksek bir tutar girer. Çıkma orijinal tampon takılabilir eğer karşı taraf sigortaya işletmeyelim diyorsa. Bagaj kapağı da çekme ile düzelirse o şekilde hallolur. Yalnız plastik aksamda değer kaybı talep edilmiyor diye biliyorum, onu bir sigortacına danış. Aracı sıfır almışsın ondan şu an kötü hissetmen çok normal ama Allah daha büyüğünden korusun, arkadan çarpmanın etkisiyle daha büyük bir kaza da olabilirdi, öyle düşün. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ulen amma abarttın be twitter face whatsapp durum insta hikaye heryerden paylaşamışsın bide burdan yazıyorsun yeter bee

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam.

anlattıklarınız sollama esnasında aniden olduysa kusurlu çıkarsınız muhtemelen. sizi sollamaya çıkan aracın geçmesini beklemelisiniz.

yok siz sollamaya çıktınız ilerlediniz sonradan motorlu önünüze kırdı ise siz haklısınız.

tutanakları tutun ihmal etmeyin. veleki cepten bile yaptırsa adam tutanakları tutun yine de.başta cepten yaptıracağım deyip cayan çok kişi oluyor.

karşı aracın ruhsat, sigorta poliçesi ve ehliyet ön arka fotokopilerini alın veya resimlerini. evraklar tam görünsün fotokopide veya resimde. ayrıca olay yerinde sizin ve diğer aracın plakaları görünür bir kaç resmi olsun en azından.

değer kaybı eskisi gibi hesaplanmıyor. aracın onarım tutarına, km sine vs. göre hesaplanıyor. eskiden plastik ve mekanik aksam alınmıyordu değer kaybına. şimdi ise onarım maliyet tutarı baz alınıyor.

aracı güvenip bildiğiniz bir yer varsa orda yaptırın bence. hem hasar kaydı az olur hemde değişen olmaz. özel seriste yaptırmasanız bile en azından bir özel servise gidip neyin yapılacağını, neyin değişeceğini ve masrafını sorarak onarım tutarı hakkında az çok bilginiz olur.

yetkili servis trafik veya kasko olunca parça değişimine gidecektir. bagaj kapağı, tampon, tampon iç demiri, bagaj havuzu, stop, reflektörler  vs. değişime gidebilir parçaların durumuna göre.

isterseniz şöyle de yapabilirsiniz. aracı yetkili servise götürün. yapacağı işlemleri, değişecek parçaları vs. sorun. bazen eksper geldikten sonra belli olur vs. deyip geçiştirebiliyorlar. böyle birşey derlerse eksper geldikten sonra benden haber bekleyin aracıma başlamayın deyin.

dosya numaranızı ve eksperinizi öğrenin yetkili servisten veya kasko/trafik sigortasından. servis size eksperin geldiğini ve anlaştıklarını söylemeyebilir. eksper ile iletişime geçin.

yetkili servisin araçta neyi onaracağı ve neyi değiştireceğini sorun ekspere. işçilik tutarlarını ve araçta toplam ne kadar hasar kaydı çıkacak diye de sorun ekspere yine.

özel servisteki fiyat ile yetkili servisteki fiyatı kafanızda kıyaslarsınız. özel servisteki fiyat net rakam değildir. 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.

yetkili servis kafanıza yatmaz ise aracı özel serviste yaptıracağınızı ekspere söylersiniz. tanıdığınız servise aracı götürürsünüz.

yetkili servis size, özel servise gitmeniz durumunda aracınız garanti dışı kalır derse endişe etmeyin. servise şöyle deyin. onarım yapılan parçalar garanti dışı kalır. diğerleri garanti kapsamındadır bunu biliyorsunuz değil mi! 

onarım veya değişecek parçalar mekanik olmadığı için garanti ile de pek işiniz olmayacak o parçalar için.

özel veya yetkili servis. aracınızı nerde yaptırırsanız yaptırın kullanılacak parçaların orjinal olmasını söyleyin. logosuz orjinal dahi olsa kabul etmeyeceğinizi servise bildirin.

tekrardan geçmiş olsun hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kanalıma abone olmayan biri daha :)

wp grupda var numaram hocam bir sonrakine ararsın

şimdi bugün kaza tespit tutanağı dolduracaksınız eğer gece düzgün fotolar çekmediyseniz gündüz çekilecek fotoların çektiğiniz yere dikkat edin güvenlik kamerası olmasın

akşam düzgün çektiyseniz kaza saatini yasaktan önceki saati girin 20:00 gibi sokağa çıkma yasağı var diye ödememezlik yapabilir şirket(öyle bir hakkı var) tabiki ikinizin de gerekçesi varsa ayrı

anladığım kadarıyla motosiklete çarpmadın arkadan gelen sana çarptı?

yada du arayım böyle olmayacak :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Akgezen boş yapma sadece tbtye attım

@akrepkral53 

hocam ben sol şeritte ilerlerken önüme motorlu atladı ona çarpmayayım diye fren yaptım arkadan gelen araç da bana çarptı olay bu kısaca yazdıkların için çok teşekkürler bakalım servise gidip baktırıcaz

No way out
Toplam Hit: 3037 Toplam Mesaj: 35
kaza yaptım