folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kemalist Düşünce Yokmu

Kemalist Düşünce Yokmu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    işim olmaz hiçbiriyle... ben sadece parası olanın gösteriş yapmadığı, kaşarların yüksek sesle konuşmadığı, laga luganın fazla olmadığı bi yer olarak gittim.. hocaların hiçbiriyle işim olmaz.. kimseye güvenmem.. okumadan araştırmadan hiçbir görüşü savunmamaya çalışırım...

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Oraya fazla uzun devam etmemeni öneririm, beyin yikamada ustalardır.

Ateistim demende iyi sonuç vermeyebilir. Onla şu iyidir bu kötüdür diye münakaşaya giremezsin. Tartışamayacağı birşey söyle.

de ki

Mustafa Kemal Atatürk 3 kıtada savaşıp hiç savaş kaybetmeyen tek osmanlı komutanıdır de.

susup otursun göt.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

Oraya fazla uzun devam etmemeni öneririm, beyin yikamada ustalardır.

Ateistim demende iyi sonuç vermeyebilir. Onla şu iyidir bu kötüdür diye münakaşaya giremezsin. Tartışamayacağı birşey söyle.

de ki

Mustafa Kemal Atatürk 3 kıtada savaşıp hiç savaş kaybetmeyen tek osmanlı komutanıdır de.

susup otursun göt.

peki.. başka bir sınava hazırlanıyorum... olursa gitmem daha... ama diğer dershanele gidip sabahtan akşama kadar karı kız muhabbeti yapmaktan iyidir.. yok bu bunu giymiş, yok bu böyle yapmış.. günümüz gençleri soğuttu beni işin açıkçası... ama şimdiki yerdekilerin hepsi *** den aşağaa kasımpaşa,,, :D gerçi gittim gideli vaazları kaçırdım ayıp etmişmidirim acaba :P :D

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    NowalgiN bunu yazdı:

Atatürkün sovyet rusyayla arası iyiydi  komünist yaptılar, cumhuriyet ilanından önce camiye gitti diye dinci yaptılar.  bu ne şimdi ?  koymak isteyen her türlü kayıba koyarken, Kemalizm nasıl bir ideoloji olabiliyor.

Sosyalizm gibi, kapitalizm gibi demişsin hele ki soğuk duş almış gibi oldum.   Sosyalizm ve Kapitalizm ekonomik sistemlerdir. Sen Kemalizmin naıl bir ekonomik sisteme sahip olduğunu bana anlat, el etek öpülecek insansın.

Sosyalizm ve kapitalizm dediğin gibi ekonomik sistemler; dikkatsizlikle ideoloji yazmışım özür dilerim.

Kemalist ekonomik sistem şöyledir. Kurtuluş savaşından bitap çıkan Anadolu da ne bir sermaye gücü vardır ne de belli bir ekonomik araçlara sahip bir devlet. Türkiye bu sebeple "halkçı" davranmıştır. Örneğin devlet, bütün halkı kurduğu bankalara şirketlere ortak yapmış, onlardan para veya mallar almış ve şirketlerin-bankaların kar paylarını halka dağıtmıştır. Bu ne sosyalist bir modeldir; ne de kapitalist. Bu konu hakkında ilk mesajlarda da yazdım; Suna Killi'nin Atatürk Devrimi kitabını öneririm.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mxsimgr
    mxsimgr's avatar
    Erkek
    Kemalist dusunce bizi cehenneme surukler.Hepimiz muslumaniz oyle ayrim olmaz Ataturkcu kemalistci ahhaha gulerim ben buna.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    mxsimgr bunu yazdı:
    Kemalist dusunce bizi cehenneme surukler.Hepimiz muslumaniz oyle ayrim olmaz Ataturkcu kemalistci ahhaha gulerim ben buna.

nasıl yani ??
    şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok vahim !.. vah vah..

http://kocaer.me
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kemalist modelin ekonomik yapisini ogrenmek isteyen.

Ayse Afetinan'in "Izmi Iktisat Kongresi" kitabini alip okusun.Turk Tarih Kurumu tarafindan basilmistir.

Ayrica 935 lerin Ulus Gazetesi ve Hakimiyet-i Milliye gazetelerinde ekonomik planlar ve anlayislar uzerine bizzat Ataturk'un kaleme aldigi yazilar vardir.

Ayrica "Kemalist Ekonominin Kilometre Tasi" isimli kaynaklar

Ek olarakta "Kemalizm 1938" isimli derginin 90. sayisinda TBMM'nin 924-938 yillari arasinda yaptigi ekonomik model konusmalari uzerine guzel yazilar bulabilirsiniz.

1939-1949 yillari arasinda "Kemalist Ekonomiden Sapmalar" isimli makaledede gunumuz durumuna nasil ve neden gelindiginin nedenlerini o donemden gorebilirsiniz.Bu makaleyede ayni dergiden ulasabilirsiniz.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

o hocanın araplarla ilgili teorisi(!)ni dillendirmesinin tek nedeni sadece vatansız milletsiz şerefsiz orospu çocuğu olması nedeni ile olabilir,belkide arap malafatına karşı olan sevgisini dersinde böyle ifade etmek istemiş homonun tekidir. 

Ancak herbişeyden de nem kapıp çok fazla hassas olduğumuzu bu ipnelere gösterip de adamları mutlu etmemek gerek.

Bence de kemalizm diye bir doktrin ideoloji yoktur, Atatürk sağlığında hangi konuşmasında "kemalizm" diye birşeyden bahsetmiştir, nerede ve nezaman ortaya atmıştır, neyi amaçlamaktadır ?

Kemalizm doktrinindeki "kemal" M.Kemal Atatürk değil ise ustura kemal midir ? Atatürkçü olmak Atatürk'ün fikirlerini benimsemek ve uygulamak, Atatürk'ü önder olarak kabul etmek anlamında kullanılması güzel ve vatansever onurlu bir davranış ancak Atatürk'ün kendisinin de fikirlerini bizzat Türkçü ve Türk milliyetçisi temel ile çağdaşlık / akılcılık ( rasyonalizm ) uygulamalarına dayandırdığını da göz ardı etmemek gerekir,

Atatürk'ün yaptıklarına ve düşüncelerine yön veren tekşey Türk milliyetçiliğidir ki bunu da ulu önder defalarca ifade etmiştir , "Var oluşumdaki tek mucize Türk olarak doğmaktır" .

Bundan dolayı benim anladığım, önder hatta başbuğ kabul ettiğim Atatürk, kesinlikle Türkçüdür. 

Ortalıkta kemalist diye dolaşıp milletin içine bozgunculuk sokanlar, daha komünizm ile Atatürk ü ayıramayıp, sosyalist enternasyonellerde boy gösterip sonra bir Atatürkçülüğü sahiplenenler, filistinli terörist deniz gezmişi vatansever hatta önder ilan edip ( ki kendisi apo denen homonun akıl hocasıdır ), urus beslemesi nazımof yoldaştan kopamayanlar kendilerini ne hakla Atatürk ile birlikte görebilir?

Kemalizm dediğiniz şey yahudi-marxist ideolojisinin başka bir şerri olan "sosyal - demokrasi" ise bırakın tüm kemalistler ya ölsün ya sürülsün

@hadi <enter>lar benden olsun :))

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 4857 Toplam Mesaj: 39