folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kendimizi O Kadar Da Küçümsemiyelim.(Hz. Muhammed (S.A.V) Türklerle İlgili Sözleri)Kendimizi O Kadar Da Küçümsemiyelim.(Hz. Muhammed (S.A.V) Türklerle İlgili Sözleri)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sis
  Sis's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Haziran/2006
  Erkek
  arkadaşım Türk ün TÜrk ten baka dostu yoktur diyorsun ama bir dostunla tartısıyorsun.terbiyenizi bozuyorsunuz birbirinize karsı.Hiç yakısıyormu.birlik olmamaız lazımken siz ne yapıyorsunuz.çyarın bir gün olası bir durumda nasıl birlik olucaz peki hiç düşünmüyormusunuz

  вιz яαкıуı ѕυѕυz ιçєηℓєя∂єηιz, ѕєν∂ιм мι тαяιн уαzαη ѕєν∂ιğιηι уαяı уσℓ∂α вıяαкмαуαη, ∂σѕтυ ιçιη ¢αηıηı νєяєηℓєя∂єηιz вιz. кιм мιуιz вιz ؟ ∂єℓιкαηℓı тüяк gєηçℓєяιуιz..!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kastilyon
  kastilyon's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek
  Türklük herşeyden önce gelir. Nasıl ki her kavim kendini Yüceltir Sizlerde kavminizi yüceltmelisiniz. Zira Üzerinde yaşayacağınız ve kimliğinizi ifade eden toprağınız olmazsa, Dininizde olmaz. Özgür irade Toprağınız varsa olur. Şöyleki Şu anda üzerinde yaşadığınız Topraklarda size kimse hangi dine mensupsunuz, müslüman değilsen değiştir gibi bir zorlama yapmıyor. Daha düne kadar Osmanlının bir parçası olan kavimler şimdi Türklüğün önüne geçip idolmü olacak. Millet uyanın. Ne araptan ne batıdan yarar gelir. Hiç bir şeyi idolleştirmeyin..Arkadaşların dediği gibi İnanç kişisel bir durumdur kimseyi bağlamaz. Ama Türklük hepimizi bağlar.Daha düne kadar dünyaya hükmeden bir ejdadın soyusunuz. Önce Türklüğünüz gelir..

  bana bir ışık ver bende çiçek tohumu çok
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MaviBere
  MaviBere's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Nisan/2006
  Erkek
  konu cok goreceli ama ben herseysanal ve ertan gibi iki degerli uyemizin bu seviyede tartismasini bu hitaplarla;yakistiramadim.biliosunuz arkadaslar din ve siyaset ustune polemik yasak.

  hız emniyettir...!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kastilyon
  kastilyon's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek
  Son Olarak din kardeşisinizde Irakta, filistinde, ürdünde, suriyede din kardeşlerinize saldırı yapılıyorda siz ne yapıyorsunuz?Hrist,yanlar ve Yahudiler Her taraftan yağmalama yapıyorlar kan gövdeyi götürüyor. Tarih kitaplarında bir çok devletin Türkler hakkındaki korkularını hepiniz biliyorsunuzdur. Araptanmı korkarlar yoksa Türktenmi? Ama şu anda Topraklarımıza bir saldırı olsa Tüm Türk cumhuriyetlerinde akın akın yardıma gelirler..Bence bir an için şapkanızı alıp düşünün.

  bana bir ışık ver bende çiçek tohumu çok
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Connection
  Connection's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2005
  Erkek
  ertan yarrak yarrak konusma arapca ezandan sen ne anlıyon? olm bı kere kuran yazısıyla arapca cok farklıdır sen kuranı okudugunda yorumlayabılıyomusun mantıgında sadece okuyabılırsın turkceye cevıremezsın kısaca anlayamazsın

  "Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RuzgaR
  RuzgaR's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek
  Şu an ki Türkiye Cumhuriyeti'yle Osmanlı arasında tarihi bağ bile var demek çok acı geliyor.
  O sözler osmanlıya benzediğimiz zamanlar için söylenmiştir .Biz islamın sancaktarı halifeliğin son kalesi değiliz hatta müslüman devlet olmaktan çıktık ve bunu resmileştşrmek için AB ye gireye çalışıyoruz.

  Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZyreX
  ZyreX's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Aralık/2003
  Erkek
  Müslüman devlet olmaktan çıktık ne demek hoca bi açıklayıversene.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  teomanyak
  teomanyak's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Eylül/2005
  Erkek
  ertan kardesin yazdiklarina 100% katiliyorum. maglesef görüyoruzki(forum"da bagzilarinin yazdiklari"da dahil) bircok insanimiz planli yapilmis bir sistemin kurbani olmus. suan vatanimda maglesef laiklik altin"da islam düsmanligi yapiliyor. insanlarin milli duygulariyla oynayip din"den uzaklastirmaya calisiliyor. bircok kesim bilerek veya bilmiyerek ulu önderimiz atatürk"e put muamelesi yapip tanrisallastiriyorlar. bu cok yanlis. arkadas"lar ne oldugunuzu/nerden geldiginizi, nicin yasadiginizi,öldükten sonra size ne olacagini bir düsünün ve samimi ve mantik cercevesi icersinde kalarak cevap"lar arayin...mükemmelik allah"a ve hz.muhammed (s.a.v.) masus biseydir
  hickimse kim ve ne olarak dogacagina karar veremez, tabi ben"de bir türk olarak kültürümle,tarihim"le gurur duyarim fakat milliyetci biri olarak ne türklügümü alemlerin rabbi"nin din"i olan islam"dan - nede cumhuriyetimizin kurucusu atatürk"ü allah"in son elcisi olan hz.muhammed(s.a.v.)"den üstün tutarim...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  student
  student's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek
  Kuran dan başka şeyi kabul etmem diyen arkadaş acaba kaç defa Kuran okudu da ona göre konuşuyor .Ben bu arkadaşın Kuranı Kerimi ( detaylı bir şekilde ) okumuş olduğuna inanmıyorum .Eğer Kuranı okumuş olsaydı söyledikleri şeylerin hiçbirini söyleyemezdi.Hadisleri reddedemez, alimlere küfür edemezdi.


  Kur’an-ı kerimin birçok yerinde Resulüme uyun buyuruluyor. Eğer Kur’anı herkes anlasaydı, (Resule uymaya lüzum yok, herkes Kur’andan anladığına uysun) denirdi. Aksine Kur’anın açıklanması istenerek buyuruluyor ki:
  (İhtilafa düşülen şeyleri açıklayasın diye bu kitabı sana indirdik.) [Nahl 64]

  Kur’an-ı kerimde, sadece (Allah’a uyun) denmiyor. Resulüne de uyulması emrediliyor. (Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80] (Demek ki Resulullaha uymak Allah’a uymaktan ayrı değildir.)

  (Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.) [Ahzab 71]
  (Resulüm de ki, “Bana uyun ki, Allah da sizi sevsin!”) [A.İmran 31]

  (O, kendisine vahyedilenden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]
  (Ona uyun ki, doğru yolu bulasınız!) [Araf 158]
  (O ümmi Peygamber, temiz şeyleri helal, pis, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

  (Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram ettiği şeyi haram tanımayan ve hak dini [İslamiyet'i] din edinmeyen kimselerle; zelil bir halde kendi elleriyle [boyun eğerek] cizye verinceye kadar savaşın.) [Tevbe 29]


  (Peygamberin verdiğini alın, yasak ettiğinden sakının!) [Haşr 7]
  (Allah’a ve Resulüne karşı gelen kâfirler, bilsin ki, Allah’ın azabı çok şiddetlidir.) [Enfal 13]
  (Allah’ın yolu ile, peygamberlerin yolunu farklı göstermek isteyenler kâfirdir.) [Nisa 150-1]

  (De ki, “Allah’a ve Peygambere uyun! Eğer [uymayıp] yüz çevirirlerse, [kâfir olurlar] Allah da kâfirleri sevmez.) [A. İmran 32]
  Resulullaha uymanın önemi anlaşılınca, Kur’an-ı kerimin açıklaması olan hadis-i şeriflere de uymanın gereği anlaşılır. Sünnet, [hadis-i şerifler] olmasaydı, namazların kaç rekat olduğu ve nasıl kılınacağı, zekatın, orucun, haccın farzları, hukuk bilgileri bilinemezdi. Yani hiç kimse, bunları Kur’an-ı kerimden çıkaramazdı. Şu halde Kur’anı anlamak için, onun açıklaması olan hadis-i şeriflere ihtiyaç vardır. Hadis-i şerifleri de anlamak için âlimlere ihtiyaç vardır. Allahü teâlâ, (Peygambere sorun, âlimlere sorun) buyuruyor. Sapıklar, biz de anlarız diye inat ediyorlar. Herkes Kur’anı anlayabilseydi o zaman peygambere ne lüzum kalırdı? Eğer herkes Kur’an-ı kerimi doğru anlasaydı, 72 sapık fırka meydana çıkmazdı.

  Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Eğer onun hükmünü peygambere veya ülül-emre [yetkililere, âlimlere] sorsalardı, öğrenmiş olurlardı.) [Nisa 83]

  (Verdiğimiz bu misalleri ancak âlim olanlar anlar.) [Ankebut 43]

  (Bilmiyorsanız âlimlere sorun.) [Nahl 43]
  (Allah’tan en çok korkan âlimlerdir.) [Fatır 28]

  Bu âyetler, Kur’anı anlamak için âlimlerin açıklamasına da ihtiyaç olduğunu bildirmektedir.

  Şimdi Kuranı Kerimi kabul ederim diyen arkadaş Kuranı Kerimi okumuş olsaydı hadisleri reddedermiydi , alimlere küfür edermiydi?

  Dini konuda hiçbir bilgisi olmadığı , sadece kulaktan dolma bilgilerle yazdığı , kinini kusmak için de Kuranı Kerim den başkası yalan deyip sanki Kuranı Kerime saygısı varda , dini kullananlara saygısı yok gibi davranan bu arkadaşların ikiyüzlülük yapmayıp ne düşündüklerini açıkça söylemelerini tavsiye ediyorum.İslam dinine girmek zorunluluğu yok , isteyen bu dini seçer , isteyen seçmez .Ama hem bu dini seçip müslüman olmakla övüneceksin hem de bu dinin bütün kurallarına karşı gelip , bu kuralları küçümseyeceksin ve de bunu dindarları kötü göstererek kendini dini kullananlara karşı olan birisi olarak lanse edeceksin.Nereye kadar ? Kimi kandıracaksın , en fazla kendini kandırırsın.
  Allah herşeyi görür ve bilir.

  Müslümanlarda saf değildir , kimin ne olduğu zaten mesajlarından anlaşılıyor.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TugrulBaba
  TugrulBaba's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 19/Nisan/2003
  Erkek
  konu cok guzel amma gereksiz tartışmalara ve seviyenin git gide düşmesine vardığı için kilitledim.

  tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 6043 Toplam Mesaj: 31