folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbleyi Gösteren Site

Kıbleyi Gösteren Site

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    Funky_Punky bunu yazdı:
    -----------------------------

Kudurun yobazlar, kudurun.

Ahaha!

yavşaklık etme
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:

tarafsız olarak söyleyeceğim odur ki baal'ın yaptığı her ne kadar genelleme'de olsa ve genelleme yapmak yanlışta olsa doğru bir genelleme.illa içki,kumar'dan bahsetmiyorum.Ramazan'ın peygamber modunda kutlanmasına karşıyım.Peygamber modu derken mümin kişisi sağında ki solunda ki herşeye müdehale etme gereği duyar.veya müslümanlık hayatının en önemli ibadetiymiş gibi davranır..Tezatlık burdan çıkıyor.

Sokakta ufak bir tartışma çıkıyor.ramazan bahane oluyor.'Zaten oruçluyum açlık başıma vurmuş vs..'' Veya dışarıdan olmasa da içten sigara içenlere veya yemek yiyenlere nefret beslemek.Aslında ramazanda dinini savunduğunu düşünenler aslında kendini düşünüyor.Zaten acıkmışlar,susamışlar,sex yapmamışlar,gece sahura kalkmışlar vs..bu zorlukların hepsini doğası gereği gün içerisinde dışarıya vuruyor.En kolay hedef olarakta oruç tutmayanlara kusuyorlar öfkelerini.

Neyse ki bu düşünce ve çelişkileri sadece ramazan ayı içerisinde geçerli.İslam'ın 5 şartından sadece 1'ine körü körüne bağlanmış durumdalar.Allahtan oruç tutanlar sadece oruç tutuyor.Bide 5 vakit namaz görevine de riayet etselerdi sinir küpüne dönerlerdi.İslam dinini eleştirmiyorum.Dinin yozlaştırılmasından bahsediyorum.Orucu herkes tutuyor clubberıda,tikkyside,rakçısıda,hayatkadınıda,imamıda  vs..pekiyi hangi birisi için islamın şartlarına uyuyor diyebilirsiniz.

hocam konuyu buralara kadr taşımanın hir  anlamı yok  herkes  de bi asabiyet var  sanki dokunsan patlayacak elemanın kullandıgı  kelime yanlış  biz namaz kılmasakta  müslümanız içki içsekte müslümanız sex yapsakta müslümanız bizim farkimiz bu  hocam bu yüzden şanslıyız ve  müslüman  dogdugumuz içinde  allaha hergün  sükretmeliyiz 

kontra bisiklet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

OnlyDeath bunu yazdı:

her koyun kendi bacağından asılır isteyen 11ay içer 1ay oruç tutar isteyen o ayda içer burda genellmeye gidemezsin yorum yapanların hepsini tanıyonmu hepsi içiyomu hepsi fuhuş yapıyo mu funy'i neden koruduğun belli kişilik yapınız aynı

Hayatımda kimseyi korumuslugum yoktur.Çünkü kimse umrumda degil banane dedigin gibi aynen her koyun kendi bacagından asılır.Gel evladım babanın kıllı göğsüne modunada girmek pek tarzım degildir.Buradakileri kastettigimi nerden çıkardın.Niye üzerinize alındınız.Genel konusuyorum evet genelleme yapıyorum yaptım babalar gibide yaparım aksini idda et.Bana içki içmeyen,küfür etmeyen,karıya kıza bakmayan namazında niyazında olan ve hep söylenen şu %99'luk müslüman kesimi göster tamam ewy derim.Çünkü müslümanlıgın şartından ne içki içmek ne baskasının karısını kızına bakmak vadır birini yapıp digerini ypmayan müslüman sayılmıyo en azından kitap öyle diyor ben demiyorum.Şimdi milyonda 10 yahu 100 kişiyi baslangıc noktası alıpta bunun genellemesi olmaz demekte saçmadır.Kaldı ki sen beni nerdne tanıyorsunda bir başka kişi ile kişilikleriniz aynı diyebiliyorsun ? Tezatlıga bak yürü be tutmayın küçük enişteyi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    @adamgibi'ye : hehehe işte taşşağa göre din modeli budur; içki içerim,sex yaparım,kumar oynarım ama 5 vakit namaz kılandan daha dindarım.Çünkü içim temiz:p..Hocam allasen bıkmadınız mı dini kendinize göre uyarlamaktan?Kitap var,içinde hadisler,ayetler var.Ona göre yapılacaklar ve yapılmayacaklar yazıyor.Hayır böyle entel dantel düşüncelerle dini vıcık vıcık bir hale getiriyorsunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

hocam  sen kendi dedıgını kendın  anlıyormusun bu bir

ikincisi  dini kım  vıcıklastırıyor ben  bu yazdıklarımla  dini hiç bir  şekilde  yönlendirmiyorum.içki  içmedim  zina yapmadım .ki  yapsamda bu benim müslüman olmadıgım anlamına mı geliyor  saldırma hocam  sakin  ol  ve mantıklı  şeyler  söle eğer bana  izah  edeceğin bi durum varsa  bi dahkine  pm  at  çünkü  burda  yazacagın şeyi  bı daha  cevaplamıcam 

kontra bisiklet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Şimdi senin kitabında inandıgın Tanrın sana bu dünya testir diye buyurmus.Peki Tanrı nasıl seni imtihan edicek söyle bakalım ? Kitapda yazdıgı gibi önüne karı kız koyucakmıs içki koyucakmıs sunu bunu koyucakmıs .Sen kalkıpta içkide içerim zinada yaparım dersen inandıgın seyle daha dogrusu dünyaya gelme amacından sapmış tam tersi bir yola girmiş olursun.Birde islamda niyet önemlidir yazar.Sen yapmasan dini böyle algıladıktan sonra yapmıssın yapmamsısın ne fayda.Bari inanıyorum dedigniz seylere tam inanında söyle ulu orta her yerde madara olup rezil rüsva olmayın.Yazık sonra heryerde %99 müslüman bir ülkede yasıyoruz okula türbanda girsin burkada pestemalda takunyada dersiniz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Funky_Punky, 21/09/2008 7:07:06 PM tarihinde 200 saat sureyle banlandi. Banlanis Sebebi: http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=74964&sayfa=1#762273 http://www1.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=74964&sayfa=1#762273 Forumda herkezin düşüncelerini özgür olarak söyleyebilmesi, senin; seninle aynı düşüncede olmayanlara hakaret edebileceğin manasına gelmez hocam...

Ben bir hakaret göremedim, nerede?

Ayrıca kudurun siz hala. Hoşuma gidiyor, ey yobazlar. :)

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    sevenyourdesires's avatar
    Erkek
    bence güzel bir espiriydi, neden bu kadar tepki verdiniz anlamadım ? adamı sonuçta buradan kızarak doğru yola getirecek haliniz yok, onun düşüncesi allahla kendi arasında, dalga geçiyorsa o geçiyor, cezasını da çeker. bence esas hoşgörü bir kişinin bir dine hakaret etmesi değil, birisi hakaret etmişse ona karşı hoşgörü göstermektir, şimdi ne kadar onu uyarmayı din adına kendine görev bilen kişi çıkacaksa da ...

steel slaughter
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    Şimdi senin kitabında inandıgın Tanrın sana bu dünya testir diye buyurmus.Peki Tanrı nasıl seni imtihan edicek söyle bakalım ? Kitapda yazdıgı gibi önüne karı kız koyucakmıs içki koyucakmıs sunu bunu koyucakmıs .Sen kalkıpta içkide içerim zinada yaparım dersen inandıgın seyle daha dogrusu dünyaya gelme amacından sapmış tam tersi bir yola girmiş olursun.Birde islamda niyet önemlidir yazar.Sen yapmasan dini böyle algıladıktan sonra yapmıssın yapmamsısın ne fayda.Bari inanıyorum dedigniz seylere tam inanında söyle ulu orta her yerde madara olup rezil rüsva olmayın.Yazık sonra heryerde %99 müslüman bir ülkede yasıyoruz okula türbanda girsin burkada pestemalda takunyada dersiniz.
    niyet önemlidir.

suç u düşünüp işlemediğin sürece bunun cezasını çekmezsin.

bırak ahireti dünya hayatında   bile bu böyledir.

kimse hırsızlık yapmayı düşündüğü için ceza almamıştır :)

kutsal kitabın karşı çıktığı zina ve içki olayını tasvip ediyormusun? yaparım dersen evet seninde dediğin gibi tam tersi bir yola girersin bununda hesabını ahirette verirsin .

evet %99 u müslüman bir ülke ama dinde illede türban takacaksın diye bir şey yoktur örtün ister başörtüsü bağla ister kapşonlu askeri parke giy :)

söylemek istediğimi anlamayabilirsin  anlatmak istediğim kısaca şu ; her inanan inandığı şeyi yapacak diye bir kaide yoktur .inanırsın ama gururun engel olur bir konuda,bir konuda üşenirsin bir konuda korkarsın  yapamazsın vs vs .

ders çalışınca başarılı olacağına inanmayan bir tek kişi yoktur ama ders çalışmayan çoktur :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Funky_Punky bunu yazdı:
    Bakiyim de kıçımı dönüp uyuyayım artık.

belki de kıçını kıbleye  dönmekten bahsetmıyodur   arkadslar  sadece  uyumaktan bahsedıyodur   hani   şunada bakamda  sonra  uyurum manasında olabilirmi

kontra bisiklet
Toplam Hit: 8177 Toplam Mesaj: 42