folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbleyi Gösteren Site

Kıbleyi Gösteren Site

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

Gurur mu:) Bu başlıkta din yeniden şekilleniyor heralde.Hocam ne gururu cehennemde g,te yağlı kazıklar girecek basit günahlardan dolayı.Sizlerde hala ayy şunu yapayım ayy bunu yapayım,ama şunu yapmayım gururum elvermiyor olsun nasılsa allahla benim aramda o beni affeder vs.....bu ne yaa bhasettiğimiz şey ilahi bir dinin  gerekleri mi yoksa kayınçonun evini taşımasına yardım ettiğin bir iş mi?amaan koy gtüne gitsin nasıl olsa mecbur değilim.Ey ahali hiç kur'an açıp okumadınız mı?Okuduysanız pekâla kuran'ın öyle amaaan namazı kazaya bırakıyim,oruç içinde 2 inek keserim kurbanda ekstradan allahla ödeşmiş oluruz kıvamında bir kitap olmadığını bilmelisiniz.

Verdiğin örneğe gelince tekrardan kazık mevzusunu ve peygamberler devrini hatırlatırım sana.ki kuran'da da tembellik büyük günahların arasında yer alıyor.

erkan07 bunu yazdı:
    -----------------------------

söylemek istediğimi anlamayabilirsin  anlatmak istediğim kısaca şu ; her inanan inandığı şeyi yapacak diye bir kaide yoktur .inanırsın ama gururun engel olur bir konuda,bir konuda üşenirsin bir konuda korkarsın  yapamazsın vs vs .

ders çalışınca başarılı olacağına inanmayan bir tek kişi yoktur ama ders çalışmayan çoktur :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

Gurur mu:) Bu başlıkta din yeniden şekilleniyor heralde.Hocam ne gururu cehennemde g,te yağlı kazıklar girecek basit günahlardan dolayı.Sizlerde hala ayy şunu yapayım ayy bunu yapayım,ama şunu yapmayım gururum elvermiyor olsun nasılsa allahla benim aramda o beni affeder vs.....bu ne yaa bhasettiğimiz şey ilahi bir dinin  gerekleri mi yoksa kayınçonun evini taşımasına yardım ettiğin bir iş mi?amaan koy gtüne gitsin nasıl olsa mecbur değilim.Ey ahali hiç kur'an açıp okumadınız mı?Okuduysanız pekâla kuran'ın öyle amaaan namazı kazaya bırakıyim,oruç içinde 2 inek keserim kurbanda ekstradan allahla ödeşmiş oluruz kıvamında bir kitap olmadığını bilmelisiniz.

Verdiğin örneğe gelince tekrardan kazık mevzusunu ve peygamberler devrini hatırlatırım sana.ki kuran'da da tembellik büyük günahların arasında yer alıyor.

erkan07 bunu yazdı:

söylemek istediğimi anlamayabilirsin  anlatmak istediğim kısaca şu ; her inanan inandığı şeyi yapacak diye bir kaide yoktur .inanırsın ama gururun engel olur bir konuda,bir konuda üşenirsin bir konuda korkarsın  yapamazsın vs vs .

ders çalışınca başarılı olacağına inanmayan bir tek kişi yoktur ama ders çalışmayan çoktur :)

iyide aga bunları tasvip ettiğimide nerden çıkardın?

eleştiriyorum övmüyorum .baal a istinaden yazdım bunları .

yani her Allaha inanıyorum diyen 4 4 lük müslümanmı?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:

OnlyDeath bunu yazdı:

her koyun kendi bacağından asılır isteyen 11ay içer 1ay oruç tutar isteyen o ayda içer burda genellmeye gidemezsin yorum yapanların hepsini tanıyonmu hepsi içiyomu hepsi fuhuş yapıyo mu funy'i neden koruduğun belli kişilik yapınız aynı

Hayatımda kimseyi korumuslugum yoktur.Çünkü kimse umrumda degil banane dedigin gibi aynen her koyun kendi bacagından asılır.Gel evladım babanın kıllı göğsüne modunada girmek pek tarzım degildir.Buradakileri kastettigimi nerden çıkardın.Niye üzerinize alındınız.Genel konusuyorum evet genelleme yapıyorum yaptım babalar gibide yaparım aksini idda et.Bana içki içmeyen,küfür etmeyen,karıya kıza bakmayan namazında niyazında olan ve hep söylenen şu %99'luk müslüman kesimi göster tamam ewy derim.Çünkü müslümanlıgın şartından ne içki içmek ne baskasının karısını kızına bakmak vadır birini yapıp digerini ypmayan müslüman sayılmıyo en azından kitap öyle diyor ben demiyorum.Şimdi milyonda 10 yahu 100 kişiyi baslangıc noktası alıpta bunun genellemesi olmaz demekte saçmadır.Kaldı ki sen beni nerdne tanıyorsunda bir başka kişi ile kişilikleriniz aynı diyebiliyorsun ? Tezatlıga bak yürü be tutmayın küçük enişteyi.

@ Funky_Punky

Terbiyezsiz herif ! Nasıl kosuyorsun sen he.

Laflarına dikkat et.Karşında 11 ay karıya kıza bakıp fuhuş yapan içkinin sunun bunun dibine vuran ramazan geldigi vakit ise oruç tutup ayın sonuna gelindiginin ertesi aksamı içkili esrarlı haplı orgy partisi yapan dini bütün müminler var adabınla takıl.Çünkü dinine küfredenlerin hepsi müslüman.Aslında o Türkiyenin %99 müslüman lafı varya he bide o yanlıs %1500 müslüman bu ülke.Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalısırsan beledieye şikayet ederiz.Gerci rüşvet verip kurtulrusun ya neyse. 

hocam bunu yazmadın mı burda ona tepki gösteren biziz heralde sen bu sözleri dışarda gezenlere sölemiyorsun kaldıki ben daha 11ay içen fuhuş yapan ramazanda oruc tutanı görmedim belki raha rastgelmemişimdir ilerde görcem bilmiom böle insanlar yok demiyom inkarda etmiyom ilk dediğim gibi her koyun kendi bacağından asılır tezatlık die bana laf edion ama sen kendi yorumuna bakmıon burda bu adama tepki gösterenlerin kaçta kaçı içiyo sence yada bunların büyük bölümümün içtiğinden eminmisin de bu kdr kesin konuşuon içipte oruç tutan inançından tutmuyordur mahelle baskısı olayından tutuyordur ben okul kantininde oturduğumda okulun yarısında fazlası bişiler yiyip içiyo ben oruçum ama daha kalkıp birine demedim oruç tut günah vs.vs. ama bunların hepsi kitapta yazanı bilio emirleri yasakları bilio yapar yapmaz ona kalmış 

benim yaptığım ilk yorumda bunun içindi biz burda yorum yapıyoruz eminim ki %90ımız o genelleme yaptıklarından deiliz onun için bizi genellemeye katarak yorum yapman rahatsız etti zaten %99müslüman ülkede yaşasaydık Son halife görevi üstlenen tayyip ülkeyi kendisi için satmazdı 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

erkan07 bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:
    Şimdi senin kitabında inandıgın Tanrın sana bu dünya testir diye buyurmus.Peki Tanrı nasıl seni imtihan edicek söyle bakalım ? Kitapda yazdıgı gibi önüne karı kız koyucakmıs içki koyucakmıs sunu bunu koyucakmıs .Sen kalkıpta içkide içerim zinada yaparım dersen inandıgın seyle daha dogrusu dünyaya gelme amacından sapmış tam tersi bir yola girmiş olursun.Birde islamda niyet önemlidir yazar.Sen yapmasan dini böyle algıladıktan sonra yapmıssın yapmamsısın ne fayda.Bari inanıyorum dedigniz seylere tam inanında söyle ulu orta her yerde madara olup rezil rüsva olmayın.Yazık sonra heryerde %99 müslüman bir ülkede yasıyoruz okula türbanda girsin burkada pestemalda takunyada dersiniz.
    niyet önemlidir.

suç u düşünüp işlemediğin sürece bunun cezasını çekmezsin.

bırak ahireti dünya hayatında   bile bu böyledir.

kimse hırsızlık yapmayı düşündüğü için ceza almamıştır :)

kutsal kitabın karşı çıktığı zina ve içki olayını tasvip ediyormusun? yaparım dersen evet seninde dediğin gibi tam tersi bir yola girersin bununda hesabını ahirette verirsin .

evet %99 u müslüman bir ülke ama dinde illede türban takacaksın diye bir şey yoktur örtün ister başörtüsü bağla ister kapşonlu askeri parke giy :)

Alakasız aslı astarı olmayan bir şeyden bahsediyorsun sen bana.İslam bir felsefedir herşeyden önce ve her felsefede oldugu gibi bir yasama biçimi ortaya koymustur.Ve bununla ilgili bir çok yasa kurulla kendini dogmatikleştirmiştir.İçki içende müslüman fuhus yapanda ama yapmıyorum bu yüzden ceza cekmiyecem yada cekemez demek saçmalıktır.Çünkü islamın ortaya koydu maddesel bir olgu olmaıdıgı halde böyle söylemekte bir felsefeyi herseyden önce bir dogma olan din inancını maddeselleştiriyorsun.Çünkü cennetide cehennemide göremeyiz dokunamayaız hissedemeyiz.Eger bunlar olsaydı o maddesel bir kavram olurdu.Sizin yaptıgınız sey işime geleni yaparım inanc olur işime gelmeyenide yapmam yine inanc olur.Eger dedigin gibi bir sey gercek olsaydı kötü söz küfür dedikodu da günah sayılmazdı.Çünkü neden birine küfür ediyorsun onu gerceklestiriyormsun hayır.Dedikodu yapıyorsun fiziksel bir zarar veriyormusun hayır.Bazıları fiziksel zarara yol acar tıpkı düşüncesi içersemde birşey olmaz diyebilenlerin ileride içkiyi içme ihitmalleri gibi.İslamın ana temel taslarından biridir.Niyet,kabul etmek eger senin dogru olsaydı en öenmlisi Tanrıya inanmayan bir adam hiçkimseye kötü davranmayıp herkese yardım edip üstüne üstlük nefsine sununa bunan hakim oldugu halde müslümanlar ile aynı sekilde muamele görmelidir.

Olayı birde türbana suna buna cekmeye gerek yok.İşte islamın yanlıslarından biride bu.Benim için basını açmış açmamıs önemli degil önemli olan içiyken islam katı emirlerle bunu emreder.Çelişen bir noktada budur.Hem niyeti ön plana çıkarır hemde butarz emirler verir.

@OnlyDeath

Farklı bir şey söylemiyoruz.Dedigime geliyorsunuz hepiniz.Alıntı yaptıgın mesajımdada yazdıgım gibi burdakiler yahut dısardakiler genelleme yapıyorum.Aksini ispatlayana kadarda yapıcam.Sen tam takım mülsümansan alınmıyacan yahut bir baskası.Ama dedigin gibi kısaca hepnizin dedigi gibi çogu kişi dediklerimi yapıp bu aylarda içini ferahlatıyo.Ve 70 milyonluk nüfüs 10 yaut 100 kişinin başlangıc noktası yapılarak hepsini kapsamak yanlıstır diyorum onuda yazmısım.Aynı seyleri tekrarlamaya gerek yok.

Not : Hiçbir dogma 3,5 2,5'lugu kabul etmez.Ya 4,4 lüksün yada hiçsin.Bu yüzdan zaten adı üstünden dogmadır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu uygulamayi nasil yaptilar acaba ?

bilgisi olan varmi ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

AKSU92 bunu yazdı:
    SyspioniC bunu yazdı:

haritayı biraz uzaklaştırdım ve.... :D:D:D

http://img83.imageshack.us/img83/7903/haritaqm0.jpg

kıble dogru o dogrultuda gidersen kabeye varıyosun.

biliyorum hoca da çizgiyi kabeye kadar uzatmamalartına şaşırdım :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicoo
    Cicoo's avatar
    Erkek
    harbiden gösteriyomuş yav

Zor günler geçirdi ama hala ayakta. :/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

erkan07 bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:
    Şimdi senin kitabında inandıgın Tanrın sana bu dünya testir diye buyurmus.Peki Tanrı nasıl seni imtihan edicek söyle bakalım ? Kitapda yazdıgı gibi önüne karı kız koyucakmıs içki koyucakmıs sunu bunu koyucakmıs .Sen kalkıpta içkide içerim zinada yaparım dersen inandıgın seyle daha dogrusu dünyaya gelme amacından sapmış tam tersi bir yola girmiş olursun.Birde islamda niyet önemlidir yazar.Sen yapmasan dini böyle algıladıktan sonra yapmıssın yapmamsısın ne fayda.Bari inanıyorum dedigniz seylere tam inanında söyle ulu orta her yerde madara olup rezil rüsva olmayın.Yazık sonra heryerde %99 müslüman bir ülkede yasıyoruz okula türbanda girsin burkada pestemalda takunyada dersiniz.
    niyet önemlidir.

suç u düşünüp işlemediğin sürece bunun cezasını çekmezsin.

bırak ahireti dünya hayatında   bile bu böyledir.

kimse hırsızlık yapmayı düşündüğü için ceza almamıştır :)

kutsal kitabın karşı çıktığı zina ve içki olayını tasvip ediyormusun? yaparım dersen evet seninde dediğin gibi tam tersi bir yola girersin bununda hesabını ahirette verirsin .

evet %99 u müslüman bir ülke ama dinde illede türban takacaksın diye bir şey yoktur örtün ister başörtüsü bağla ister kapşonlu askeri parke giy :)

Alakasız aslı astarı olmayan bir şeyden bahsediyorsun sen bana.İslam bir felsefedir herşeyden önce ve her felsefede oldugu gibi bir yasama biçimi ortaya koymustur.Ve bununla ilgili bir çok yasa kurulla kendini dogmatikleştirmiştir.İçki içende müslüman fuhus yapanda ama yapmıyorum bu yüzden ceza cekmiyecem yada cekemez demek saçmalıktır.Çünkü islamın ortaya koydu maddesel bir olgu olmaıdıgı halde böyle söylemekte bir felsefeyi herseyden önce bir dogma olan din inancını maddeselleştiriyorsun.Çünkü cennetide cehennemide göremeyiz dokunamayaız hissedemeyiz.Eger bunlar olsaydı o maddesel bir kavram olurdu.Sizin yaptıgınız sey işime geleni yaparım inanc olur işime gelmeyenide yapmam yine inanc olur.Eger dedigin gibi bir sey gercek olsaydı kötü söz küfür dedikodu da günah sayılmazdı.Çünkü neden birine küfür ediyorsun onu gerceklestiriyormsun hayır.Dedikodu yapıyorsun fiziksel bir zarar veriyormusun hayır.Bazıları fiziksel zarara yol acar tıpkı düşüncesi içersemde birşey olmaz diyebilenlerin ileride içkiyi içme ihitmalleri gibi.İslamın ana temel taslarından biridir.Niyet,kabul etmek eger senin dogru olsaydı en öenmlisi Tanrıya inanmayan bir adam hiçkimseye kötü davranmayıp herkese yardım edip üstüne üstlük nefsine sununa bunan hakim oldugu halde müslümanlar ile aynı sekilde muamele görmelidir.

Olayı birde türbana suna buna cekmeye gerek yok.İşte islamın yanlıslarından biride bu.Benim için basını açmış açmamıs önemli degil önemli olan içiyken islam katı emirlerle bunu emreder.Çelişen bir noktada budur.Hem niyeti ön plana çıkarır hemde butarz emirler verir.

@OnlyDeath

Farklı bir şey söylemiyoruz.Dedigime geliyorsunuz hepiniz.Alıntı yaptıgın mesajımdada yazdıgım gibi burdakiler yahut dısardakiler genelleme yapıyorum.Aksini ispatlayana kadarda yapıcam.Sen tam takım mülsümansan alınmıyacan yahut bir baskası.Ama dedigin gibi kısaca hepnizin dedigi gibi çogu kişi dediklerimi yapıp bu aylarda içini ferahlatıyo.Ve 70 milyonluk nüfüs 10 yaut 100 kişinin başlangıc noktası yapılarak hepsini kapsamak yanlıstır diyorum onuda yazmısım.Aynı seyleri tekrarlamaya gerek yok.

Not : Hiçbir dogma 3,5 2,5'lugu kabul etmez.Ya 4,4 lüksün yada hiçsin.Bu yüzdan zaten adı üstünden dogmadır.

sana iyice açıklama yapmadan anlayamayacaksın galiba.

bir müslüman içinden kötü düşünmezki zaten her ne kötülüğü düşünüyorsa ona meyili vardır demekki.

dedikodu diyorsun başkasının arkasından konuşuyor ona fiziksel  zarar vermiyorsun ama zaten dedikodu ahlaki değerlere aykırı olduğu için islama da aykırı ,yani burda kişi hakkında kötü düşünmeye sevk ediyorsun fiiliyata döküyorsun işi.

kötü söz küfür dedikodu bunlar düşünmekmidir?  ben düşünmeyi anlattım sana adamın arkasından konuş anasına küfür et ama anasını yatağa atmayıncaya kadar günaha girmezmisin dedim?  islamı bilen herkes küfrün dedikodunun islamda yeri olmadığını bilir.

Allaha inanmıyor ama çok dürüst bir adam kul hakkı yemiyor herkese iyilik yapıyor .böyle bir adamla bir müslüman aynı muameleyi göremez .

o sadece kendi gibi inanmayanlarla hesaba çekilir,burada kötülük yapıp onun bunun canını yakanlada bir tutulmaz onlarda kendi içlerinde davranışlarına göre cezalarını çekerler .

ayrıca tekrar söyleyeyim her müslüman küfür etmez hak yemez düşünceni sil ,bu senin kafanda yarattığın sözde islam felsefesinin bir ürünüdür.islam dini ile kafanda yarattığın sözde islam felsefesi çok farklı.

kuranda islamı benimseyip müslümanlığı seçen yada müslüman olarak doğup  bir çok  emri yerine getirmeyen insanlardan bahsedilmektedir.bunların cezalarını çekeceği açık bir şekilde ifade edilmiştir.

yani kimseye ooo birde müslümanım diyor küfür ağzından eksik olmuyor zina onda her kötülük onda demenle islamı kişisel boyuta indiremezsin. bu ,örnek alınacak müslümanlara haksızlık olur.

son sözünde demişsinki islamın katı kuralları :)

tavsiyem bu değil elbette ama katıysa uyma işte islam böyle bir din kimseyi zorlamıyor müdahale yok ister yap ister yapma ister inan ister inanma özgür irade meselesi,herkoyun kendi bacağından asılır meselesi.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    Funky_Punky bunu yazdı:

Funky_Punky, 21/09/2008 7:07:06 PM tarihinde 200 saat sureyle banlandi. Banlanis Sebebi: http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=74964&sayfa=1#762273 http://www1.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=74964&sayfa=1#762273 Forumda herkezin düşüncelerini özgür olarak söyleyebilmesi, senin; seninle aynı düşüncede olmayanlara hakaret edebileceğin manasına gelmez hocam...

Ben bir hakaret göremedim, nerede?

Ayrıca kudurun siz hala. Hoşuma gidiyor, ey yobazlar. :)

kıçını dönmek hoşuna gidiyo yani iyimiş hoca yalnız çok açıkta bırakmada yalama olmasın ;) 

Zugzwang
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

erkan07

Allaha inanmayan ancak herkese yardım edip açı aç bırakmayıp dara düşenen el uzakltan kimsenin namusunda gözü olmayan  kimse hakkında kötü düşünmeyen bir adamla allaha inanıp yeri geldigi zaman içkide içen fuhusta yapan ama götü sıkısnca oruc tutup namaz kılanlarla aynı kefeye konulmıyacagını söylüyorsun.Dogrudur allahsız cennete gider digeride siktir olur gider afedersin.İnandıgınız Tanrıyı bile aciz duruma düşürüyorsunuz.Bu kadar da yapmayaın bari.Eger islamsa bunu diyen o zaman kendi agzınızla en büyük çelişkiyi defalarca dile getirmiş oluyorsunuz onada eyw uzaktan bakıp gülüyoruz sadece.

Kaldıki içkiyede fuhusada yapmasada kafasında mubah kılan adem oglu yasamınıa bilmeden bu mubahlar üzerine bilinç altından şekillendirir.Ve yasımada o yönde gider.İşte bu yüzden islamdan sapar.Ne yani  Tanrı bu bilinç altı olgusunu görmekten acizmi.Yapmayın benim diyen ateist bile sizin kadar Tanrıyı aşaglamıyordur

Toplam Hit: 8178 Toplam Mesaj: 42