Kıbrısa Gidiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Usta birliğil kıbrıs Lefkoşa 14. Zırhlı tugay çıktı. Kıbrıs ve bu birlikte tecrübelerini varsa öğrenmekten memnuniyet duyarım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Usta birliğil kıbrıs Lefkoşa 14. Zırhlı tugay çıktı. Kıbrıs ve bu birlikte tecrübelerini varsa öğrenmekten memnuniyet duyarım. 

Hocam şimdi acemi birliği ile usta birliği aynı değil mi. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    Aress bunu yazdı

Hocam şimdi acemi birliği ile usta birliği aynı değil mi. 

Değişiyor, benim Acemi birliğim 59. Havan ve topçu tugayıdı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

patlatmalı sigara getir gelirkene.

allah tekerine taş değdirmesin, güle güle git gel, hayırlı teskereler hocam.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

99-2000 de yaptım görevi.o zamanki duruma göre yazıyorum.akdeniz iklimi var.yazları çok sıcak olur.gölgede bile terlersin.kışında çok soğuk olur.

yazın sabah sadece az biraz spor olur sonra milleti dağıtırlar görevlere yada gölge dersi denen ağaç gölgesinde otorarak dinlenen derstir.

tuzlu su vardır.haftada 2 gün tatlı su gelirdi.şişelere doldur koy dolabına.tavuk hastalığı denen hastalık var sineğin biri yöreye özel ısırdımı oluyorsun.3-4 gün yangın içinde olursun.

10 dakikada bir duş alırsın.4 bir taraf deniz kaçacak yer yok firar edemezsin.çavuş talimgahına düşmediysen yani çavuş felan olamayacaksan uyanık davran

oraya varıp da alaya vardığın zaman başla oradaki görev kapmış olanlarla güzelce konuşmaya yazıcı veya benzer görevler kapmaya bak.önce alaya teslim ederler.alay karargah

yeterli alım yapınca,taburlara verirlirsiniz.taburdanda bölüklere dağıtılırsınız.

çarşı iznine çıktığın zaman görürsün lefkoşe merkezde gidibilecek çok yer yok.çok aşırı büyük bir yer değil.millet yazın denize gitmek için magosa idi herhalde oraya kaçıyordu günlük...

oda yasaklanmıştı.bizim asker kadın ve kızları rahatsız ediyor diye başka şehre gitmek yasaklanmıştı o zaman.halkı türk olduğu halde türkleri sevmezdi .şimdi bilmiyorum..kıbrısta üretim yok.herşey

dışarıdan gelir genel....ticaretle dönüyor hayat.....eve dönerken çok şey alıp götürürsün.telefon konuşma ücreti buraya göre ucuzdu.kktc yi tanıyan ülke olmadığı için mektup,koli,kargo v.s..  önce mersine gelir,sonra kıbrıs

neyse aklıma gelen bunlar........sabır ve selametle bitirmeni dilerim

mademki türksün systeme göster ürksün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

çarsı iznine cikacağindan 1 gün önce bana pm at yada simdi at, whatsapp numaramı vereyim. seni gezdireyim 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Terhis olup gelip buraya yazacağım günleri görelim inşallah kardeşim.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Selam hocam ben lefkede yapmıstım 2014 de merak ettiğin varsa yanıtlamaya calısayım 

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

6 ay askerlik, gitmeden bitiyor çookta kasmayın okadar.

birde askerde olan askerde kalır kimseyle inatlaşıpta askerliğini uzatma boşuna. çok dikbaşlı gördüm hepsine deli raporu verdiler :D 

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Herkese çok teşekkür ediyorum, hat ve telefon olayı nasıl oluyor, tr den giden telefonun imeisi kapanıyormu

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Sakın ola gemi ile gitme,sana verebileceğim en iyi nasihat bu,uçaktan başka ulaşım aracı kullanma.Ktm ye falan katılmazsan şöyle olur böyle olur gibi laflara takılma,biletini al bas git uçakla.

Kıbrıs yazları çok sıcak oluyor,gümak diye sadece askerlere özel satılan tütün grubu var,marlboro gibi parliament gibi sigaraları ayda 3 karton olacak şekilde çok uygun fiyata alabilirsin.Sigara bana yetmez dersen sigara içmeyen birini bulup onunda istihkakını alabilirsin.Şayet sende sigara kullanmıyorsan içerden aldığın sigarayı dışarıda büfe market bakkallara satabilirsin havada kapıyorlar.

Son diyeceğim o gemiye binme :)

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
Toplam Hit: 3521 Toplam Mesaj: 39
kıbrıs