folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kiralanan Ev Sorunsalı

Kiralanan Ev Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

Selamlar geçen aylarda kız arkadaşım için ev aradığımızla ilgili konu açmıştım neyse ev bulundu 2 gün önce tuttu. 1-2 sorunsal var.

1-  sözleşmede kiraya veren isim ile kirayı IBAN ile göndereceği isim farklı soyisimleri aynı adamın oğluymuş. Sorun olur mu ?

2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş.

3- sözleşmede evcil hayvan yasak diyor fakat kedi var evde olcak şikayet gelirse direkt çıkartabilir mi? yaptırım uygulayabilir mi?

4- eşyalar için teminat senedi ve 1 yıllık kira senedi imzalamış, ev eşyalı. bunların fotosunu çekmiş ve kira sözleşmesinin de fotosunu çekmiş yeterlimi? 

ev sahibi olmadığı için orada emlakçı yapmış sözleşmeyi henüz ev sahibi imzalamamış emlakçıdan ekstra birşey almak gerekir mi? sözleşmeyi vs foto yeterli olur mu?

ev eşyalı olduğu için kapsam olarak yapılan prosedür doğru gibime geliyor ama emin olamadık açıkcası. bilgisi olan mevcutmudur?

teşekkür ederim

insidae tarafından 26/May/23 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

1. Numara kesinlikle sorunlu. Ev kimin uzerine ise onun ibanina kira gondermek gerekir. Aksi halde hic kira yatirmadi diye dava acabilir. Vekaleti varsa o vekalet kagininda kopyasını almanı oneririm

2. Numara ise kiraciyi istedigi zaman dilediğince evden atabilmek icin hukuksal zemindir. Ama artik zaten bu madde olmadan kimse artik kimseye ev kiralar mi sanmiyorum.

3. Numara işlevsiz. Zaten ilk iki numaradaki maddeler yuzunden diledigi an evden cikartabilir. Ama kedi sorun olamaz. Kedi beslemek hem haktır. Hemde kedi komşularin sikayet edebilecegi bir canli degil.

tabi lan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Hocam diğerlerine bir şey diyemem ama ( 2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş. )

bu madde biraz sıkıntılı gibi. Yani tarih tarafını kafasına göre doldurup istediği tarihte tahliye ettirebilir diye düşündüm.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

1. Numara kesinlikle sorunlu. Ev kimin uzerine ise onun ibanina kira gondermek gerekir. Aksi halde hic kira yatirmadi diye dava acabilir. Vekaleti varsa o vekalet kagininda kopyasını almanı oneririm

2. Numara ise kiraciyi istedigi zaman dilediğince evden atabilmek icin hukuksal zemindir. Ama artik zaten bu madde olmadan kimse artik kimseye ev kiralar mi sanmiyorum.

3. Numara işlevsiz. Zaten ilk iki numaradaki maddeler yuzunden diledigi an evden cikartabilir. Ama kedi sorun olamaz. Kedi beslemek hem haktır. Hemde kedi komşularin sikayet edebilecegi bir canli degil.

1- kirayı ay başında verecek bu durumu söyleyeceğim, atıyorum kabul etmedi bizim çok seçeneğimiz yok açıkcası aynı zamanda elektrik ve su ödemesinide o ibana yapıcak sadece sözleşmede kiraya veren kişi babası sanırım onun adı yazıyor.

2- bunu imzalamassa evi vermeycekti sözleşmeyi iptal ederiz demiş o yüzden zaten seçeneğimiz yoktu dediğim gibi uygundu fiyatı çünkü, yani dediğin gibi hocam.

3-  bu içimi rahatlattı sagolasın.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Hocam diğerlerine bir şey diyemem ama ( 2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş. )

bu madde biraz sıkıntılı gibi. Yani tarih tarafını kafasına göre doldurup istediği tarihte tahliye ettirebilir diye düşündüm.

evet hocamda kabul etmezse evi vermeycekti zaten çok soran oldu yani o otururken bile ev için 2 kişi aramış öyle diyim hızlı davranıp biz aldık umarım bişey olmaz zaten 1 yıl kalacak.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

aklıma takılan şey baba - oğul soy isimleri aynı olur eğer oğlu ise soy ismi neden farklı? Siz evi kiracıdan tutmuş olabilir misiniz? Ev sahibinin numarasını isteyin gidip adamla konuşun whatsapptan iban göndersin size kirayı buraya gönderin diye elinizde belge olsun. kira gönderirken kısaca adres yazın garanti olsun ya da adres numarası tarzında bir şey vardı her ev için tc numarası gibi onu yazarak gönderin yarın öbür gün sıkıntı olmasın. tahliye taahhütnamesini kendi kaleminizle imzalayın onu da giderken yanınızda götürün sonrasında kalem değişeceği için itiraz edersiniz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

aklıma takılan şey baba - oğul soy isimleri aynı olur eğer oğlu ise soy ismi neden farklı? Siz evi kiracıdan tutmuş olabilir misiniz? Ev sahibinin numarasını isteyin gidip adamla konuşun whatsapptan iban göndersin size kirayı buraya gönderin diye elinizde belge olsun. kira gönderirken kısaca adres yazın garanti olsun ya da adres numarası tarzında bir şey vardı her ev için tc numarası gibi onu yazarak gönderin yarın öbür gün sıkıntı olmasın. tahliye taahhütnamesini kendi kaleminizle imzalayın onu da giderken yanınızda götürün sonrasında kalem değişeceği için itiraz edersiniz

soyismi aynı hocam oğluymuş konustuk. açıklamaya babasının adını ve apart no vs hepsini yazabilirsiniz dedi.

kira sözlesmesini imzalamıs babası nüshayıda vericek bize. biz emlakcının ofiste imzaladık

insidae tarafından 26/May/23 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

1- kirayı ay başında verecek bu durumu söyleyeceğim, atıyorum kabul etmedi bizim çok seçeneğimiz yok açıkcası aynı zamanda elektrik ve su ödemesinide o ibana yapıcak sadece sözleşmede kiraya veren kişi babası sanırım onun adı yazıyor.

2- bunu imzalamassa evi vermeycekti sözleşmeyi iptal ederiz demiş o yüzden zaten seçeneğimiz yoktu dediğim gibi uygundu fiyatı çünkü, yani dediğin gibi hocam.

çok kötü bir sözleşme imzalamış elektrik suyu kendi üzerine almalıydı adam istediği zaman çıkarabilir böyle.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı
    insidae bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

çok kötü bir sözleşme imzalamış elektrik suyu kendi üzerine almalıydı adam istediği zaman çıkarabilir böyle.

hocam aparttan eve çevirmişler 30 daire var hepsi kirada hepsinde aynı mantık varmış biz 25.daireye geçtik bu sebepten dolayı böyle oldu.

max 1 yıl kalcak zaten dava acsa ne kadar sürer bilmiyorum da dava tarafında sözleşme devam ederken elektrik su keserse kiracı haklıdır mantıken 

insidae tarafından 26/May/23 14:00 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tarihsiz tahliye taahhütnamesine imza attırmadan şuan hiç bir mal sahibi evini kiraya vermiyor. Yapacak bir şey yok herkes kendini bu kriz ortamında korumaya almak istiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş.

Bak nazikçe yazıyorum.

BU BELGEYLE SENİ İSTEDİĞİ GÜN SKTİR EDİP KAPININ ÖNÜNE DAVAYLA UĞRAŞMADAN ŞAK DİYE SADECE İCRA MEMURUYLA KOR!

İSTEDİĞİ ZAMMI YAPMAZSAN SENİ ANINDA SİKTİR EDER HABERİN OLSUN.

DEMEDİ DEME!!!!

YARGITAY DA EMSAL DAVA VAR BOŞ KAĞIDA İMZA ATMAK ATANIN SUÇU DİYOR EV SAHİBİ İSTERSE DOMALTIR GEÇER DİYOR.

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

Ben aptal ahlaksız bi yavşak olduğum içim kiracıma bu belgeyi imzalatmadım. İçimden gelmedi. Ama bana imzalattılar VE SONRA TEHDİTLE %95 ZAM YAPTILAR. çünkü ekonomi kötü.

zeybekustasi tarafından 26/May/23 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 2276 Toplam Mesaj: 38
sözleşme taahhütname ev kira