folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kiralanan Ev Sorunsalı

Kiralanan Ev Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

iki taraflı imzalanan her evrakın imzalı bir sureti de sen de olmalı.

yarın öbür gün kendi elindeki evraklar üzerinde değişiklik yaparsa elindeki fotoğraf pek bi işe yaramayabilir.

kiranın yatıralacağı iban adresini sözleşmeye yazarsanız, ödemedi sorunu olacağını sanmıyorum. sonuçta sözleşmede yazılı ibana gönderiyorsunuz.

tahliye taahhütnamesi imkanın varsa imzalama ya da düzenleme tarihini yazıp imzala, tarih atmak belki ileride zorla imzalatıldı gerekçesini geçerli kılmana yarayabilir.

evcil hayvanla ilgili apartmanın yönetim planında herhangi bir yasaklama yoksa beslenebilir, ancak diğer insanlara rahatsızlık vermemesi gerekli.

benim de ev sahibi değişti, yeni ev sahibi çıkmamı istiyor, kendisi oturacakmış, bakalım biz nasıl ev sahipleri ile karşılaşıcaz.

Allah yardımcımız olsun.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Yeni konu açmayayım. Ev sahibi eyt den emekli oldu. Bize çıkın diye ihtarname de gönderdi. Bende ev bakıyorum. Bir ğv buldum. Durumu anlattım gelme durumunuz varmı. Yoksa tutmayalım. Bizi zor durumda bırakmayın. Ev taşıması. Emlakçı komisyonu depozito baya tutuyor sonuçta. Şimdi 3 yıllık kira sözleşmesi yaptığım zaman ev sahibi 3 yıl içinde ben geliyorum evden çık diyebilir mi? Yada sözleşmenin bitmesi mi gerekiyor. Bunu sözleşmede belirtmem gerekirmi. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

iki taraflı imzalanan her evrakın imzalı bir sureti de sen de olmalı.

yarın öbür gün kendi elindeki evraklar üzerinde değişiklik yaparsa elindeki fotoğraf pek bi işe yaramayabilir.

kiranın yatıralacağı iban adresini sözleşmeye yazarsanız, ödemedi sorunu olacağını sanmıyorum. sonuçta sözleşmede yazılı ibana gönderiyorsunuz.

tahliye taahhütnamesi imkanın varsa imzalama ya da düzenleme tarihini yazıp imzala, tarih atmak belki ileride zorla imzalatıldı gerekçesini geçerli kılmana yarayabilir.

evcil hayvanla ilgili apartmanın yönetim planında herhangi bir yasaklama yoksa beslenebilir, ancak diğer insanlara rahatsızlık vermemesi gerekli.

benim de ev sahibi değişti, yeni ev sahibi çıkmamı istiyor, kendisi oturacakmış, bakalım biz nasıl ev sahipleri ile karşılaşıcaz.

Allah yardımcımız olsun.

sözleşme nüshası hazır bir türlü vakit olmadı onu bu hafta içinde alacaz hocam sözleşme nüshasını verecek.

iban yazıyor sözleşmede evet, öz kardeşiymiş ev sahibinin açıklamaya ev sahibinin adınıda yazın sorun olmaz dedi emlakçı.

tahliye mecbur imzaladık çünkü evi vermiyodu ama 1 yıl kalcak zaten 2 ay gitti nerdeyse :D o yüzden cok sorun olmaz diye düşünüyorum belki 3-4 yıl kalsaydı kira anlaşmazlığında çıkarmak için kullanabilirdi ama bizim kalma süresi düşük.

kediyi başka sebepten sahiplendirdik ama bunu cok iyi bir avukat arkadasıma sordum bi bok yapamaz isterseniz bakarsınız sözleşmede yazması önemli değil canlıya bakmakla yükümlü olduğumuza dair bir yasa varmış yani sokağa atmamız suç buna sebep olanlarda suçmuş bu sebeple bakardık istesek ama başka sebeplerden sahiplendirdik.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Yeni konu açmayayım. Ev sahibi eyt den emekli oldu. Bize çıkın diye ihtarname de gönderdi. Bende ev bakıyorum. Bir ğv buldum. Durumu anlattım gelme durumunuz varmı. Yoksa tutmayalım. Bizi zor durumda bırakmayın. Ev taşıması. Emlakçı komisyonu depozito baya tutuyor sonuçta. Şimdi 3 yıllık kira sözleşmesi yaptığım zaman ev sahibi 3 yıl içinde ben geliyorum evden çık diyebilir mi? Yada sözleşmenin bitmesi mi gerekiyor. Bunu sözleşmede belirtmem gerekirmi. 

hocam senet yıllık yaptınmı o yıl çıkarması zor. + tahliye tahhütnamesi yapmadıysan çıkarması zor seni. yaptıysan tarih atar oraya çıkartabilir mahkemede 2-3 ay içinde sonuçlanıyomuş. tahliye taahhütnamesi alındıysa kira sözleşmesi içinde çıkartabiliyo yani alınmadıysa zor.

insidae tarafından 18/Haz/23 18:38 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

İmzalatacak tahutname yeni ev sahibi. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

tarih olsun mutlaka dikkat et üstad yoksa istediği tarihi atip cıkartabiliyomus + fotosunu çekersen faydana olur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    x-files bunu yazdı

tarih olsun mutlaka dikkat et üstad yoksa istediği tarihi atip cıkartabiliyomus + fotosunu çekersen faydana olur.

Tamam teşekkürler hocam. 

Toplam Hit: 2287 Toplam Mesaj: 38
sözleşme taahhütname ev kira