folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kiralanan Ev Sorunsalı

Kiralanan Ev Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş.

Bak nazikçe yazıyorum.

BU BELGEYLE SENİ İSTEDİĞİ GÜN SKTİR EDİP KAPININ ÖNÜNE DAVAYLA UĞRAŞMADAN ŞAK DİYE SADECE İCRA MEMURUYLA KOR!

İSTEDİĞİ ZAMMI YAPMAZSAN SENİ ANINDA SİKTİR EDER HABERİN OLSUN.

DEMEDİ DEME!!!!

YARGITAY DA EMSAL DAVA VAR BOŞ KAĞIDA İMZA ATMAK ATANIN SUÇU DİYOR EV SAHİBİ İSTERSE DOMALTIR GEÇER DİYOR.

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

Ben aptal ahlaksız bi yavşak olduğum içim kiracıma bu belgeyi imzalatmadım. İçimden gelmedi. Ama bana imzalattılar VE SONRA TEHDİTLE %95 ZAM YAPTILAR. çünkü ekonomi kötü.

hocam bundan emin misin? 

tam hatırlayamadım ama ben direkt avukatlarla görüştüm bu konuyu hatta gayrimenkul ile uğraşanlar ile de. bunun bir geçerliliği olmadığını. sizi evden çıkarmaya çalışsa bile yine dava vs uğraşması gerektiğini ve kolay / hızlıca sizi evden çıkaramazlar dediler.

Edit: hatta şöyle bir durum var sanırım sözleşme ile bu kağıt aynı gün yapılırsa geçersiz kalıyor. zaten tarih boş bırakıldığı için doldurulurken yüksek ihtimal başka bir kalem ile yapılacağı için tarih yazısı geri kalan yazı ve boya tonuyla uyuşmayacağı için boş kağıda zorla imzatılmış gibi oluyor.

DaSpOnGe tarafından 26/May/23 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

2- tahliye taahhütnamesi imzalatmış fakat tarihi yok sıkıntı yaratır mı ? bunun fotosunu çektirmemiş, diğerlerini çekmiş.

Bak nazikçe yazıyorum.

BU BELGEYLE SENİ İSTEDİĞİ GÜN SKTİR EDİP KAPININ ÖNÜNE DAVAYLA UĞRAŞMADAN ŞAK DİYE SADECE İCRA MEMURUYLA KOR!

DEMEDİ DEME!!!!

YARGITAY DA EMSAL DAVA VAR BOŞ KAĞIDA İMZA ATMAK ATANIN SUÇU DİYOR EV SAHİBİ İSTERSE DOMALTIR GEÇER DİYOR.

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

Ben aptal ahlaksız bi yavşak olduğum içim kiracıma bu belgeyi imzalatmadım. İçimden gelmedi. Ama bana imzalattılar VE SONRA TEHDİTLE %95 ZAM YAPTILAR. çünkü ekonomi kötü.

hocam bundan emin misin? 

tam hatırlayamadım ama ben direkt avukatlarla görüştüm bu konuyu hatta gayrimenkul ile uğraşanlar ile de. bunun bir geçerliliği olmadığını. sizi evden çıkarmaya çalışsa bile yine dava vs uğraşması gerektiğini ve kolay / hızlıca sizi evden çıkaramazlar dediler.

Edit: hatta şöyle bir durum var sanırım sözleşme ile bu kağıt aynı gün yapılırsa geçersiz kalıyor. zaten tarih boş bırakıldığı için doldurulurken yüksek ihtimal başka bir kalem ile yapılacağı için tarih yazısı geri kalan yazı ve boya tonuyla uyuşmayacağı için boş kağıda zorla imzatılmış gibi oluyor.

Maalesef bilgileriniz eksik ve yanlış.

Hatta burdan birinin başına geldi. Sadece imza benim değil diye itiraz edebilirsiniz o da etti benim değil dedi. Kriminal imza senin dedi şimdi bi de adama iftira davası açtılar.

Tarih kısmı boş olan tahliye taahhütlerinin ev sahibi tarafından sonradan doldurulmasını Yargıtay, hukuka uygun görmektedir.

Kaynak:Tahliye Taahhütnamesi (2023) (kadimhukuk.com.tr)

zeybekustasi tarafından 26/May/23 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Sadece tahliye taahütnamesi ile kiracıyı çıkarmak pek kolay bir şey değil. Çok fazla değişken var. Kiracı tahliye taahhütnamesini baskı altında imzaladığını ispatlarsa o taahhütname geçersiz olur. Örneğin WhatsApp üzerinde konuşmalar mevcuttur. Ev sahibi tahliye taahhütnamesini imzalamazsan evi vermem demiştir. Ev bulamadığın için mecbur imzalarsın. 

Kiracı aşağıdaki durumlarda daha çabuk çıkartılabilir;

- Kira ödenmiyorsa (süreç çok kolay)

- Kira sözleşmesi 10 yıllıksa (süreç çok kolay)

- Birinci dereceden yakınınız eve taşınacaksa (gerçekten ihtiyacınız olduğunu ispatlamak durumundasınız, yoksa bu da tutmaz)

- Evin satılma durumunda yeni ev sahibi kendisinin oturmaya ihtiyacı olduğunu ispatlarsa (burada da uğraştırıcı durumlar var.)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bu sence ispatlanacak bi şey mi kim evi baskı altında kiralıyor malak gibi imzalayıp geçiyoruz.

?

Kiracı tahliye taahhütnamesini baskı altında imzaladığını ispatlarsa o taahhütname geçersiz olur. 

zeybekustasi tarafından 26/May/23 16:34 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Bak nazikçe yazıyorum.

DEMEDİ DEME!!!!

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

hocam bundan emin misin? 

Maalesef bilgileriniz eksik ve yanlış.

Hatta burdan birinin başına geldi. Sadece imza benim değil diye itiraz edebilirsiniz o da etti benim değil dedi. Kriminal imza senin dedi şimdi bi de adama iftira davası açtılar.

Tarih kısmı boş olan tahliye taahhütlerinin ev sahibi tarafından sonradan doldurulmasını Yargıtay, hukuka uygun görmektedir.

Kaynak:Tahliye Taahhütnamesi (2023) (kadimhukuk.com.tr)

hocam maddeleri okuyup alta geçtim 

Geçersiz Tahliye Taahhütleri

• Kira sözleşmesinin imzalanması sırasında verilen tahliye taahhütleri geçersizidir. Kira akdini 01.01.2021 tarihli ise yazılı tahliye taahhüdünün tanzim tarihide 01.01.2021 tarihi ise düzenlenen tahliye taahhüdü geçersiz olur.

dediğim gibi çoğu kişi hem sözleşme yapıp hem tahliyeye imza attırıyor. 

benim ki sadece ön görü hukuksal boyutunu bilm,iyorum o yüzden avukat vs arkadaşlara danıştım. kağıtlar kriminale giderse o günkü kalemin tonuyla sonradan doldurulan tarihte illa ki farklılıklar olacak. yani biz o noktada evet imzaladım ama aynı gün yapıldı tüm işlemler deyip bundan kaçamıyor muyuz? 

ben ayın 1inde direkt kiramı ödeyen hatta ayın başı haftasonuna geliyorsa ay bitmeden ödüyorum :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

1. Numara kesinlikle sorunlu. Ev kimin uzerine ise onun ibanina kira gondermek gerekir. Aksi halde hic kira yatirmadi diye dava acabilir. Vekaleti varsa o vekalet kagininda kopyasını almanı oneririm

2. Numara ise kiraciyi istedigi zaman dilediğince evden atabilmek icin hukuksal zemindir. Ama artik zaten bu madde olmadan kimse artik kimseye ev kiralar mi sanmiyorum.

3. Numara işlevsiz. Zaten ilk iki numaradaki maddeler yuzunden diledigi an evden cikartabilir. Ama kedi sorun olamaz. Kedi beslemek hem haktır. Hemde kedi komşularin sikayet edebilecegi bir canli degil.

1- kirayı ay başında verecek bu durumu söyleyeceğim, atıyorum kabul etmedi bizim çok seçeneğimiz yok açıkcası aynı zamanda elektrik ve su ödemesinide o ibana yapıcak sadece sözleşmede kiraya veren kişi babası sanırım onun adı yazıyor.

2- bunu imzalamassa evi vermeycekti sözleşmeyi iptal ederiz demiş o yüzden zaten seçeneğimiz yoktu dediğim gibi uygundu fiyatı çünkü, yani dediğin gibi hocam.

3-  bu içimi rahatlattı sagolasın.

Kiracı kendi adına elektrik-su alabiliyor normal şartlarda.. Ödeme yapılan kişi ev sahibi değil diyorsun. Yarın öbürgün kirayı ödemedi derse ne yapacaksın.

Konu başından beri anlattıklarında çok pis hile, hurda, pas, demir-2-oksit kokuyor hocam. Umarım ilerde başka sıkıntı yaşamazsın.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bak nazikçe yazıyorum.

DEMEDİ DEME!!!!

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

Hiç bir şekilde kira ücretini %100 yakın tehdit ve şantajla yapamaz. Tahliye taahütnamaesi öyle bildiğiniz gibi çat diyince sizi kapının önüne koydurabilecek bir evrak değil. Sizin kiracı olarak yasal haklarınızı bilmelisiniz. Tahliye taahütnamesini eşinizin rızası dışında evliyseniz ve sadece siz imzalamışsanız hiç bir şekilde evden sizi çıkaramaz. Araştırabilirsiniz. Hukukta boşluk çok şuan direkt dava değil önce arabulucuya gidiliyor.

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    EntelKoylu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Bak nazikçe yazıyorum.

DEMEDİ DEME!!!!

HAK İDDİA EDEMEZSİN.

Hiç bir şekilde kira ücretini %100 yakın tehdit ve şantajla yapamaz. Tahliye taahütnamaesi öyle bildiğiniz gibi çat diyince sizi kapının önüne koydurabilecek bir evrak değil. Sizin kiracı olarak yasal haklarınızı bilmelisiniz. Tahliye taahütnamesini eşinizin rızası dışında evliyseniz ve sadece siz imzalamışsanız hiç bir şekilde evden sizi çıkaramaz. Araştırabilirsiniz. Hukukta boşluk çok şuan direkt dava değil önce arabulucuya gidiliyor.

1-) Boş tarihsiz taahhütname imza kişiyi bağlar ve Tahliye emri çıkar yargıtay kararları esastır 

Yerl mahkeme bozar, yargıtay da mutlak tahliyesini verir ( aksi karara varmadıkca yargıtay kararı bozulmadıkça esastır )

2-) yukarıda dediğiniz örnekte de aile konutu olması gerekir 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kriminal incelemede yazının hangi tarihte yazıldığı kesin olarak belirlenemiyor. Sadece imza ve tarihin aynı kalemle atılıp atılmadığı tespit edilebilir ki ondanda kalemi saklıyorsa bir şey çıkmaz. Kaldı ki senet ve çekleri bu kadar incelemiyorlar taahhütnameyle hiç uğraşmazlar. 
    https://twitter.com/Ozgunlaw/status/1435472354868596745#

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

1-)Hocam siz kira ödemeleri yaparken şöyle yapın;

Hesaptan gönderirken açıklamaya Malik adı soyadı neyse örnek ;"Ahmet yilmaza teslim edilmek üzere kira ödemesidir" şerhi düşerek konut kirası ödemesi olarak gönderiniz.

Mâlik harici kira ödemesi yapılabilir ancak muvafakat veya vekalet gerekir , malikin vefatı durumunda diğer varisler ile uğraşmayın diye yukarıda ki gibi gönderin aksi her durumda mutlak ileri ki zamanda problem yaşayabilirsiniz 

2-) ileri ki yıllarda tahliyesi mümkün olması çok muhtemel ancak 1 yıl yeterli dediginiz için bunu hiç kafaya takmayın 

3-) sözleşmeyi geçtim komple bina onların ise ki öyle bilginiz ve beyanınız var , kiracıların yönetim planına ulaşamayacağını bildikleri için , sözleşmeye ek olarak eklemişler ki yasaksa yasaktır

4-) eşyalı bir taşınmaz olduğu için güvence amaçlı yapılmış, olası bozulmazlarda kiracı eski haline getirmek veya eş değer yenisini almakla mükellef olduğu da yazar yazmasa bile ek tutanak tarzı birşey almışlardır 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 2288 Toplam Mesaj: 38
sözleşme taahhütname ev kira