Kitap Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

@göz

yazarlarında iş yok ama O.o

@jean

buldum lan "nutuk" u oku =)))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek
    yorumlarınız için teşekkürler.dediklerinizi yapıcam.inş. en kısa zamanda alışırım.ilkokul ve ortaokul bi işe yaramayan derslerin bazılarını kaldırıp okuma alışkanlığı kazandırılsaydı şimdi kasmazdım bukadar.durumumuz çok daha farklı olabilirdi diye düşünüyorum.

twitter.com/KezzapliMakarna
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Alexandre Dumas'la kazanabilirsin okuma alışkanlığını, Tolstoy biraz ağır gelebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    arkadaşların dediği gibi ilgini çekecek kitapları oku. sürükleyici olsun. ben metal fırtına serisini cep telefonu ekranından okudum.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek
    peki hızlı okuma teknikleri hakkında neler söyleyebilirsiniz.nette de pek yararlı bi döküman bulamadım.elinde olan varsa paylaşabilirmi.

twitter.com/KezzapliMakarna
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

ben bir dönem biraz çalışmıştım

bir kaç farklı yöntem var ama en ilerisi olanı en manyak olanı dakikada 5000 kelimeden bahsediyorlar ki benim anladığım bu teknikte ilk okuma esnasında birşey anlamıyor sadece ve sadece metni görmeye konsantre oluyorsun başlangıçta... sonrasında ilgili metni zihnine alınca kitabı kapatıp gördüğün metne konsantre oluyorsun anlamak için ortaya çıkan şey o koca kitap bir kaç saat içinde bitmiş...

ama hızlı okumayı şuan için tavsiye etmiyorum... çünkü  eğer yeterli ekonomin yoksa bazen istediğin kitapları alıp okuyamamak üzüntü veriyor insana... ben o yüzden vazgeçmiştim... fantastik kurgu kitapları kütüphanelerde falan bulunmuyordu pek...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Yanlış! Klasiklerden biri diye canını sıkmıycak diye bişey yok.Deli gibi kitap okurum,özellikle şu son iki haftada sis ve gece(ahmet ümit) ve olasılıksız(adam fawer) kitaplarını bitirip biraz kuantumdan zarar gelmez ve kuantum düşünce tekniği kitaplarına başladım :D yani eğerki bi okuma isteği doyduysa içine git kitap satan bi yere,eski kitapçı olur,d&r olur,hatta özdilekte migrosta fln ucuz kitaplar oluyo onların arasında bile çok hoş kitaplar oluyo..geç kitapların başına şöyle kapağına bak,arkasında yazan açıklamaları fln oku,eğerki ilgini çektiyse al oku.dünya klasiğiymiş okunur bu fln gibi saçma yaklaşımlarda bulunma :) ben şimdiye kadar hiç klasiklerden okumadım diyebilirim :D yani olay günümüz kitaplarında,klasikler çok edebi kaçar canını sıkar,kafana göre bişiler oku ;)

:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Yeah bunu yazdı:
    -----------------------------

"faust" ı okumanı öneririm klasiklerden başlamak istiyorsan...

fecidir yav =))

sonra da "iki şehrin öyküsü" nü okudun mu hem sıkılmazsın hem okuma şevkin alevlenir gibime geliyor =))

sonra klasiklerden devam et bence, ruslardan uzak durduğun sürece :P =))

Bi sıralama yapsalar ilk 50'de Rus yazarlara ait 30 tane klasik olurdu herhalde, adamlar yememiş içmemiş klasik yazmış, Dostoyevski'nin 10 eseri bu sıralamaya dahil edilebilir, Küçük Emrah'ın Rus versiyonu gibiler. :)  Sürekli acı ve keder. :) Kemalettin Tuğçu'da Rus yazarlardan etkilenmiş olabilir. :) Geri kalan 20'nin 15'i Fransız, 5'i de ayıp olmasın diye diğer Avrupalı yazarlar arasında pay edilirdi. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

MaliAcikgoz bunu yazdı:
    Yeah bunu yazdı:

"faust" ı okumanı öneririm klasiklerden başlamak istiyorsan...

fecidir yav =))

sonra da "iki şehrin öyküsü" nü okudun mu hem sıkılmazsın hem okuma şevkin alevlenir gibime geliyor =))

sonra klasiklerden devam et bence, ruslardan uzak durduğun sürece :P =))

ruslarda ne var ki... severim rus kızlarını...

Kitapları Rus kızlar yazmıyor. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    öncelikle ilgini çekicek şeyler okuman senin yararına ... örneğin fantastik bilimkurgu romanları okuyabilirsin yada klasik kitaplar yerine öncelikle farklı ve akıcı romanlar  okuyabilirsin...

Kafka nın romanları farklıdır örneğin bir hamamböceğinin gözünden dünyayı anlattığı bir romanı vardırki benim çok hoşuma gitmişti..

Sana tavsiyem bilimkurguları bir dene...bana kitap okuma alışkanlıgını kazandıran kitaplardır..
Toplam Hit: 3740 Toplam Mesaj: 35