Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

geçen sene 12.000 BTU bir arçelik almıştım iş yerime. Takribi 40metrekarelik bir oda, bir duvar sürekli güneş alan cam. Odayı 18-19 derecede stabil tutuyor. Elektrik faturasına aylık 15-20 TL gibi cüzi bir fark oynatıyor. FP ürünü beğendim. 6000 TL civarına almıştım. Arçelik klimaları beğendim

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Hazır konusu açılmışken ben de bir şey sorayım müsaadenizle.

Dublex'in 2. katında bir yatak odası var. Bu oda ışıklığa bakıyor. Odanın karşı duvarının arkasında çocuk odası ve onun arkasında da teras var. Bir klimacı çağırdım, buraya klima takamayız, boru çok uzun olur dedi. Işıklığa kurdursak ünite çok ses çıkaracak.

Buraya nasıl bir çözüm önerirsiniz?
    Ya gelen adam pek yaratıcı değildi, ya da hakikaten yapacak bir şey yok?

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Dublex'in 2. katında bir yatak odası var. Bu oda ışıklığa bakıyor. Odanın karşı duvarının arkasında çocuk odası ve onun arkasında da teras var. Bir klimacı çağırdım, buraya klima takamayız, boru çok uzun olur dedi. Işıklığa kurdursak ünite çok ses çıkaracak.

Yeni nesil klimaların bakır boru çapları daha ufak genelde 20-25 metreyi destekliyor buda seni kurtarır diye düşünüyorum.Klimacıyı boşver direk alacağın klimanın özelliklerine bak yazar.Mesele demidökümün teknik özelliklerinde 9 ve 12'lik  20 metre 18 ve 24'lük 25 metre 

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Konuyu gördüğümden beri baya bi araştırdım ,telefonlaştım ve  Mitsubishi MSZ-EF35VGB Kirigamine Zen (12.000 btu) da karar kıldım fakat maalesef fiyat aldığım yerden başka internete fiyat bulamıyorum varsa bilgi sahibi yeşillendirsin son oluruna 9.200 dedi adam

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Konuyu gördüğümden beri baya bi araştırdım ,telefonlaştım ve  Mitsubishi MSZ-EF35VGB Kirigamine Zen (12.000 btu) da karar kıldım fakat maalesef fiyat aldığım yerden başka internete fiyat bulamıyorum varsa bilgi sahibi yeşillendirsin son oluruna 9.200 dedi adam

hocam mitsubishi elektrik bayiileri müşterilerini rahatça öpebilsin(!) diye sanal ortamda fiyat paylaşma, pazar yerlerinden satma falan kesinlikle yasaktır. ondan dolayı rekabet yok ve %40 kâr ediyorlar. biz mitsubishi heavy satıcılarıda %15 kâr edemiyoruz valla :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    diplomali-issiz bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

hocam mitsubishi elektrik bayiileri müşterilerini rahatça öpebilsin(!) diye sanal ortamda fiyat paylaşma, pazar yerlerinden satma falan kesinlikle yasaktır. ondan dolayı rekabet yok ve %40 kâr ediyorlar. biz mitsubishi heavy satıcılarıda %15 kâr edemiyoruz valla :(

Öpüldüğüm kesin de yapacak bişey yok artık Gine'de çalışan bi akrabamı aradım ofiste 4 kez klima değiştirmişler mitsubishi den sonra sıkıntı yaşamamışlar internette de genel kanı var zaten bu markanın klima kalitesi hakkında taktıracağım yer de zaten dağ başında olduğu için arızalarla uğraşmak istemiyorum sorunsuz olsun yeter yapacak bişey yok.. 

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgrer
    ozgrer's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    diplomali-issiz bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Öpüldüğüm kesin de yapacak bişey yok artık Gine'de çalışan bi akrabamı aradım ofiste 4 kez klima değiştirmişler mitsubishi den sonra sıkıntı yaşamamışlar internette de genel kanı var zaten bu markanın klima kalitesi hakkında taktıracağım yer de zaten dağ başında olduğu için arızalarla uğraşmak istemiyorum sorunsuz olsun yeter yapacak bişey yok.. 

Tam 1 sene önce 2 adet aldım bu klimadan. Biri 9000 diğeri 12000 btu. İkisine 14000 verdim. Pahalı geldi o zamanlarda. Bende düdükleniyormuyum acaba diye Türkiye genelinde 10 tane rastgele Mitsubishi firması aradım. Hepsi birbirinden farklı rakamlar verdi. 21000 ile 14000 arası gezdi fiyatlar. Hatta hatırlıyorum en pahalısı Balıkesirin bir ilçesindeydi. En tatlısı Kayseri bayisiydi. Gel dedi sana ayarlayacağım sevdim seni demişti. Diyemedim ki ben Bursadayım. 

Koşarsın, aşarsın, coşarsın Anadol'um benim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

geçen sene 12.000 BTU bir arçelik almıştım iş yerime. Takribi 40metrekarelik bir oda, bir duvar sürekli güneş alan cam. Odayı 18-19 derecede stabil tutuyor. Elektrik faturasına aylık 15-20 TL gibi cüzi bir fark oynatıyor. FP ürünü beğendim. 6000 TL civarına almıştım. Arçelik klimaları beğendim

Gunde kac saat calisiyor hocam ? 15 20 lira buyuk olay bence aylik faturaya yansimasi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

En son ben bu konuyu açtığımda 2500 liraya 12.000 btu klima önerileri vardı. Ehonominin maaşallağa var yeğenim.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Bi arkadasim.var muhendis klima sogutma isleri yapiyor markasini bilmyrm ama projelendirir yaparlar .manisadaydin sanirim pm atarsan yonlendiririm

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 5185 Toplam Mesaj: 54
klima