folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kolaya çok bağımlıydım.8-10 senedir içiyorum.Yazın 5 litre içtiğimi bilirim.Sonra bırakmaya karar verdim dişlerim falan çok çürüdü.

Önce sürekli gazoz içtim sonra onu kestim lipton red tea içiyorum.Fakat liptonada bağımlı oldum :D ama kolayı bıraktım.

Bir kaç hafta önce bağırsak sorunum vardı konu açmıştım.Şimdi midem kötü bunlar koladan dolayı imiş.Biraz derine ineyim.Mideye sürekli asit veriyordum mide de asidi fazla salgılamıyord.Şimdi kesince mide asiti ne kadar salgılayacağını bilemiyormuş.Bu yüzden ta bağırsaklarda sorun oluyormuş.Durum böyle olsa iyi.Fakat 3 ay devam edecek.Üstelik tüm madde bağımlıları gibi terleyeceğim.

Hemde aşırı.Yani arkadaşlar kola dişlerden tutun mide bağırsaklara kadar yamultuyor.İşin iyi tarafı şanslıymışım mide asiti kola içtiğim zamanda fazla salgılamamış.Yoksa şimdiye kadar çoktan deline bilir miş.Kendimi ayrana, meyva suyuna verdim.Birşey içmedende yapamıyorum.

Yani bırakın sigara-uyuşturucuyu bildiğiniz kola bile içine ediyor vücudun.Dikkat edin siz siz olun bağımlılıklarınızı bırakmaya başlayın.Şimdi büyük bir şey yaptım kendim için kolayı bıraktım.Evde birşey yoktu geçen kola vardı onu içeyim dedim inanır mısnız hayatımda aldığım en kötü içecekti nerde3yse

1-cappy
    2-kola

çok kötü olarak aldım tadını bir kaç aydır içmiyorum üstelik.Bağımlılıklarınız varsa bırakmaya çalışın.Çok geç olmadan..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    şukela :|

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek
    kola rulez..

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Bizim arkadaşta aşırı kola içmeden dolayı midesi zarar görmüştü. Daha sonra kullandığı ilaçlar zarar görmüş midenin delinmesine yol açmıştı. Dikkat etmek lazım arkadaşlar.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    3-4 senedir günde 2.5 litreyi rahat içiyom harbiden bağımlılık yapıyo sabah kalkınca asitli bi kolayı hiç bişeye değişmem demek sonumuz bok yolu :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Madde bağımlıları gibi terlemek mi :) Çok fazla amerikan filmi izliyorsun sen kardeşim. :)

Aynı sorunu bende yaşıyorum, bundan 5-6 ay önce günde 3-4 litre asitli içecek içiyordum. Ayrıca aylardır kesilmeyen bir öksürükte mevcuttu. Doktora gittim ve öksürük meselesi mideye bağlıymış.

Mide çok fazla asit ürettiği için, yiyecekler genize doğru gelebiliyor bu yüzden öksüreğe sebebiyet veriyor. Tabi bu her insanda farklı olabilir.

Büyük ihtimal sende de reflü, mide fıtığı gibi hastalıklarda vardır.

Colayı bıraktığın iyi olmuş, bende bırakamam diyordum ama bıraktım. Şuan çok iyi hissediyorum kendimi. 

Meyve suyundan, çay, nescafe, çikolata, soğuk içeçecekleri içmezsen daha bir iyi edersin.

Mideni biraz dinlendirmemiz gerekiyor galiba :) 

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Cappy rulz..

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

3 sene önce gastrit olduğumdan dolayı kola ve bilimum asitli içecekleri, kızartmaları, fast food tarzı yiyecekleri, ağır yemekleri hayatımdan çıkardım tamamen :)

Dikkat etmeye çalışıyorum ama beni en çok uyuz eden olay şudur; misal misafirliğe gidersiniz ve evin hanımı yahut diğer bireyleri yememeniz gereken yemekleri zorla tıka basa ağzınıza sokar, anlatırsınız " bi kereden bişi olmaz.." derler fln..

İşin ilginç yanı bunu annem bile yapıyor bazen, nasıl bi iç güdüdür bu ya rabbim. Boğazımdan geçmiyo der :)

allcolorsarebeautiful.net
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    midenin düzensiz asit salgılaması ülser değil mi ?

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

zumsuk kola için yazdığın dökümanı hatırladım da hafiften tebessüm ettim lan :)

maden sularını anlatmıştın adsasdasdasd

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Bana bi şey olmaz atın ölümü arpadan olsun,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 8460 Toplam Mesaj: 67