folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    ıyy bana  kolay deme :S

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibo123
    ibo123's avatar
    Erkek
    bendede meyveli soda bağımlılığ var..her sabah içmessem uyanamıyorum..zararı varmıdır sizce?

"evlatlarım adı gülen kendisi ağlayandan sakının"SHT "Vallahi evlatlarım kainatın en bahtiyar insanları sizlersiniz."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Öncelikle geçmiş olsun.Herseyin fazlası zarar.Ama kola da vazgecilmiyor.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    tamamdır hacılar bundan sonra kendimi hoşafa veriyorum :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ibo123 bunu yazdı:
    -----------------------------
    bendede meyveli soda bağımlılığ var..her sabah içmessem uyanamıyorum..zararı varmıdır sizce?

hocam soda aslında iyi ama şunu öğrendim en iyi şey nedir ?Su mu ?Günde 5 litre içersen böbreklerin azyıflığına bğalı oalrak iyon dengen bozula bilir, böbreklerin zorlanır, eğer zayıfsa iflas bile edebilir.MEsela ortalama 2-3 litre.Tabi duruma göre dğeişiyor sıcak-soğuk- vücudunun ihtiyacı vs.. vs..

Yani çok abartmamak en iyisi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bünyen herşeye çabuk alışıyo :D

ebedi devlet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Kendimi bildim bileli " profesyonel cola " içiçisiydim. Dişlerimin mahvolması ve bedenen beni tüketmesinden sonra ailemin ve doktorumuzun ısrarıyla bıraktım. Bayadır içmiyorum. İçmeyince delirdiğimi sanıyorum bazen ama içmemem kendime iyi geliyor. Cola gerçekten zararlı. Onun yerine çay bazen meyve suyu yada meyvelerle takılıyorum.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

seboist bunu yazdı:
    bünyen herşeye çabuk alışıyo :D

hocam bu durum şey gibi yaw günde 5 puro içiyorsam purodan kurtulayım diyorum bu sefer 10 sigara içiyorum gibi birşey :D

yani koladan kurtulayım dedim sade gazoza döndüm sonra onu bıraktım red tea ama red tea iyi bea :D

tabi kolayı kesince 1 ay kadar asit fazla salgılanamadı mikroplar ölmedi bağırsaklarım çok problemli.Daha sonra (şimdi) asit fazla salgılancak daha kötü olacak dengelenenekadar biraz uğraş vermem lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Türke bişii olmazzz

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Koladaki cafein bağımlılığı oluyor sanırım. NTvde yeşil ekran kuşağında bir belgesel izledim orda cafein bağımlısı iki kişiyi deneye alıyorlardı. Sonuç olarak cafein bağımlısı olan 1 hafta cafeinsiz kahve içtiğinde önce 1-2 gün yoksunluk çekiyor performansı düşüyor, ama 7 gün sonunda hiç cafein almadığın vücud buna alışıyor ve peformans normale dönüyor hızla. Yani 1 hafta dişinizi sıkarsanız sorunsuz halledersiniz çok basit. Zaten çoğunlukla psikolojik alışkanlık türü bir şey.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 8458 Toplam Mesaj: 67