folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nazmanya
    nazmanya's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

.Kendimi ayrana, meyva suyuna verdim.Birşey içmedende yapamıyorum.

zumsuk bu yaptığın tamamiyle bilimsel. buna yerine koyma tedavisi diyolar zararlı olan bir madde bağımlılığı daha az zararlı ona benzer his uyandıran başka bir maddeyle değiştokuş yaptırılıyor. bende sigaradan çok çektim önce oral bağımlılık zannetti doktor, tavsiyesi üzerine yerine  koyma tedavisi ile uzun bir süre pilli sigara içtim baktık olmuyor sigara içmediğim vakit sürekli ishal oluyorum şekerim çok yükseliyor daha bir sürü bok çıktı. doktor nikotin bağımlısısın dedi bırakınca yamuluyon dedi. ama içtiğim zamanda reflüm azıyor. anlayacan kim icad ettiyse bu maddelerini alayını z*k*m. reflü olmazsın inşallah gece bir yakıyor varya anam ağlıyor sanki z*k*yolar. rennie ye fazla abanma bırak miden kendi sorunu kendisi çözsün. bağışıklık sistemi ilaçlarla tembelleşiyor.

http://www.speedtest.net/result/926625321.png
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

abi en sağlamı ayran oluyor yeşil çay oluyor şimdi birde ada çayı karışımı yapıyorum ben süper oluyor :D ıhlamuruda atlamayalım neymiş o kolay mola a.q enerji içecekleri bile mahfediyor insanı.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

seboist bunu yazdı:
    bünyen herşeye çabuk alışıyo :D

hocam bu durum şey gibi yaw günde 5 puro içiyorsam purodan kurtulayım diyorum bu sefer 10 sigara içiyorum gibi birşey :D

yani koladan kurtulayım dedim sade gazoza döndüm sonra onu bıraktım red tea ama red tea iyi bea :D

tabi kolayı kesince 1 ay kadar asit fazla salgılanamadı mikroplar ölmedi bağırsaklarım çok problemli.Daha sonra (şimdi) asit fazla salgılancak daha kötü olacak dengelenenekadar biraz uğraş vermem lazım

oral fiksasyon :D

psikolojiye ilgin var bilirsin :P

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

kuytul bunu yazdı:
    Koladaki cafein bağımlılığı oluyor sanırım. NTvde yeşil ekran kuşağında bir belgesel izledim orda cafein bağımlısı iki kişiyi deneye alıyorlardı. Sonuç olarak cafein bağımlısı olan 1 hafta cafeinsiz kahve içtiğinde önce 1-2 gün yoksunluk çekiyor performansı düşüyor, ama 7 gün sonunda hiç cafein almadığın vücud buna alışıyor ve peformans normale dönüyor hızla. Yani 1 hafta dişinizi sıkarsanız sorunsuz halledersiniz çok basit. Zaten çoğunlukla psikolojik alışkanlık türü bir şey.

2-3 ay gerek :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batucynic
    batucynic's avatar
    Erkek
    sanki içmeyince bi eksiklik var gibi bagımlı olunca aynı sigara görevi verio :D

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur / Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur / Sadıkane belki ol alemde serdar olur / Yar olur, ağyar olur, serdar olur, didar olur !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    Stigma bunu yazdı:

evanescence bunu yazdı:
    bende bırakamıyorum su bile içemez oldum hep kola.denedim ama bırakamadım

hehe döt korkusu yaşamayınca insan zor gelir bırakmak :) 

he :D  aynen öle la .böcekmi her ne b.kumdan yapılıyosa bırakamıyorum.hergünde hastanede olmama rağmen:C:(

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

geçen gün hoca ticaret hukukunda sohbet ederken dedi aklıma geldi belirtiyim :)

mısırda kola üzerinde yapılan araştırmada bilmem kaç oranında domuzsal madde warmış :)

mısırda fetva verilmiş bu konuda haramdır diye :B

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    pit10din bunu yazdı:

geçen gün hoca ticaret hukukunda sohbet ederken dedi aklıma geldi belirtiyim :)

mısırda kola üzerinde yapılan araştırmada bilmem kaç oranında domuzsal madde warmış :)

mısırda fetva verilmiş bu konuda haramdır diye :B

başka  çıkmayan ne kaldı kolada merak ediyom:C olmayan madde varmı:D

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

buldummu 2.5 litre içerim ama bağımlısı değilim

elmalı maden suyu iç daha güzel :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    en son aldığım 2,5 litrelik kolanın içinden tırnak çıktığı için bida alıpta içmeye içim el vermedi xD bende çok içerdim ama bu nedenle soğudum.. artık günde 3 demlik çay içiyorum :/ bundan da kurtulmam lazım ama nasıl.. kolayı bırakmak isteyenlere tavsiyem çay için xD

:|
Toplam Hit: 8457 Toplam Mesaj: 67