folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kola İçtikten 1 Saat Sonra Vücutta Meydana Gelen Olaylar..

Kola İçtikten 1 Saat Sonra Vücutta Meydana Gelen Olaylar..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

Kola İçtikten 1 Saat Sonraki Vücudumuzda Meydana Gelen Değişiklikler
    İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.
    45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tamamen alıntıdır arkadaşlar.2-3 Aydır hiç kola içmiyorum.İçmeyeceğimde :) Fanta içiyorum artık,kolanın tadı acı geliyor artık bunu da bi site de gördüm paylaşayım dedim.İnşallah siz de kurtulursunuz :)

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

öneririm uyumamak için bir su bardağının yarısana kahve yapın

kalan yarınısıda kola ile doldurun sonra için ders çalışmanız falan gerekirse geceleri istesenizde uyuyamazsınız.. 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    En zararlısı asıl fanta ve türevi yiyecek içecekler , yiyeceklerin ve gazozlu içeceklerin içindekilere bakınız ; E330 varsa en zararlı madde E330 dur. Bilinen en kansarojen etkiyi gösterir Gıda Mühendisi bir arkadaşımız varsa açıklar birazdan (: Kola gene aralarında en kral içecek.
    Katkılar hakkında daha detaylı bilgi ilgilenen olursa bakabilir : http://www.turktox.org.tr/gida/yanlis.htm

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    ne kolası yaa en gusel soğuk çay valla ;) baksana kolaya neler yapıomş şerefsiz.adı kadar kolay da değilmiş:D ıyy ne iğrenç espridr bu...

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek
    decameron bunu yazdı:
    -----------------------------
    En zararlısı asıl fanta ve türevi yiyecek içecekler , yiyeceklerin ve gazozlu içeceklerin içindekilere bakınız ; E330 varsa en zararlı madde E330 dur. Bilinen en kansarojen etkiyi gösterir Gıda Mühendisi bir arkadaşımız varsa açıklar birazdan (: Kola gene aralarında en kral içecek.
    Katkılar hakkında daha detaylı bilgi ilgilenen olursa bakabilir : http://www.turktox.org.tr/gida/yanlis.htm
    Hacım kanserojen madde diye  bişeye inanmıyorum ben.Bi ara ekmekte bile var diye haberler çıkmıştı.Kola en kral içecek demişsin içince acı bi tat geliyo artık ağzıma :) Fantanın da tadı güzel.

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Fanta da aynı bok $ekerim bi farkı yok yani hatta ondan daha kaka olduuda sölenmekte :| 
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Kolayla ilgili fantazilerin tamamını özel bi döküman haline getiriyorum döküman olarak yayınlayacam az bekleyin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

Kim ne derse desin Koladan vazgecmem :) günde an az 1 litre içerim Kahvaltı yapmadan önce kolayı mutlaka içerim :) Aşırı derecede kola tüketiyorum ne olcak son8um bilmiyorum :( bunu daha önce lemuria ilede konusmustum.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    ice tea-nestea-schweppes rulzzz

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

kolanın ne kadar zararlı bi içecek olduğunu anlamak isteyen arkadaşlar bir bardak kolanın içine bi et parçası atıp görebilirler ayrıca kola hiç içilmesin diye bişey yok tiryakilik olmadığı sürece sorun olmaz bir profesörden duymuştum midenin üzerindeki ince tüy dokusu varmış mideyi koruyan kolanın asidi o koruyucu dokuyu tahrip edip mide delinmesine kadar yol açabiliyormuş ayrıca araştırabilirsiniz hiçbir doktor evine içmek için kola almaz

ben de öyle genelde meyve suyunu tercih ederim ara sıra da kola içerim tabii ama fazla da değil zaten kolanın susuzluğu filan aldığı da yok içindeki yüksek miktarda şeker biraz sonra sizi susatacak ve su içmeniz gerekecektir kısacası hiçbir içecek suyun yerini tutmaz susadınız mı su içmenizi tavsiye ederim

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek
    Blue_moon bunu yazdı:

kolanın ne kadar zararlı bi içecek olduğunu anlamak isteyen arkadaşlar bir bardak kolanın içine bi et parçası atıp görebilirler ayrıca kola hiç içilmesin diye bişey yok tiryakilik olmadığı sürece sorun olmaz bir profesörden duymuştum midenin üzerindeki ince tüy dokusu varmış mideyi koruyan kolanın asidi o koruyucu dokuyu tahrip edip mide delinmesine kadar yol açabiliyormuş ayrıca araştırabilirsiniz hiçbir doktor evine içmek için kola almaz

ben de öyle genelde meyve suyunu tercih ederim ara sıra da kola içerim tabii ama fazla da değil zaten kolanın susuzluğu filan aldığı da yok içindeki yüksek miktarda şeker biraz sonra sizi susatacak ve su içmeniz gerekecektir kısacası hiçbir içecek suyun yerini tutmaz susadınız mı su içmenizi tavsiye ederim

Hacım et parçasını atınca ne oluyor ? Söylesende ziyan olmasın et.

Toplam Hit: 11443 Toplam Mesaj: 59