folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kombiyi Otomatik Açma

Kombiyi Otomatik Açma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StruggleR
    StruggleR's avatar
    Erkek

Bende tam böyle bir sistem düşünüyordum ki es kaza denk geldi bu tarz prizlerden şurada da var 3680 Watt üstelik http://urun.n11.com/kablosuz-grup-priz/dijital-zaman-ayarli-priz-korumali-3680w-P82265189
    B
    irde zaman ayarlı röle var ancak o panoya monte ediliyor biraz masraflı olabilir.  Ancak basılması gereken butonu nasıl otomatik ayarlayacağız çünkü kabloları butona değil prize vermemiz gerekiyor zaman ayarlı röle olmuş olsa buton sürekli basılı kalır ve doğrudan panodan hallolur. Butona gelen kablonun ucuna erkek priz bağlayıp bu dijital prize bağlamak nasıl zor olur mu sizce ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Hocam kombinin elektriğini böyle sık sık kesip vermek tehlikeli bir iş. Zaten anlatılmış. Senin ihtiyacını karşılayacak zaman ayarlı kombiler var. Öğrenci iken kirada kaldığım evde kullanmıştım. Baymak'ındı. 24 tane mini kaydırmalı anahtar,tuş var kombide. Her biri bir saate denk geliyor. Çalışmasını istediğin saatleri on yapıyorsun ve kombi gerisini ayarlıyor. Onlara bakmanı tavsiye ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Hocam kombinin elektriğini böyle sık sık kesip vermek tehlikeli bir iş. Zaten anlatılmış. Senin ihtiyacını karşılayacak zaman ayarlı kombiler var. Öğrenci iken kirada kaldığım evde kullanmıştım. Baymak'ındı. 24 tane mini kaydırmalı anahtar,tuş var kombide. Her biri bir saate denk geliyor. Çalışmasını istediğin saatleri on yapıyorsun ve kombi gerisini ayarlıyor. Onlara bakmanı tavsiye ederim.

Hocam ben kiradayım. şimdi onun için kombi almak ne kadar mantıklı :)

kombinin markası bosch classic silver olması lazım.

Naber la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam kombiyi tamamen kapatmak çok fazla ekonomik olmuyor.

Evin yalıtımı iyiyse çıkarken kısıp, geldiğinizde açsanız daha mantıklı.

Elektronik termostat yapmıştım kombiye, sonradan söktüm attım. Kısıyorum evden çıkarken.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

hocam kombiyi ilk aldıgımızda bizde sızın gibi yapıyorduk cıkarken kapatıp gelınce acıyorduk 200 e yakın gleıyordu faturalım usumekte cabası ama sımdı kıs basladıgında kombıyı 1e alıyoruz kıs bıtene kadar her ay 70 max 100 gelıyor ve ev sureklı sıcacık bence bu sekılde deneyın

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

arkadaşlar ev 7. katta ve yalıtım yok. daha önce kapatmamayı denemiştim ancak verim alamadım. birde bu şekilde deneyelim bakalım ne olacak.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

ben kullanıyorum. en ucuz ve pratik yöntem dijital priz.

istediğin gün saat açar ve kapatır.

Not: kapama işlermini kombiden yapmayın, pirizin açma ve kapama saatini ayarlayın. kombiyi panelden kapatırsanız priz elektriği devreye soksa da kombiniz açılmaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Beman
    Beman's avatar
    Erkek

Zaman ayarlı termostatlar var, 7 gün 24 saat, saat kaçta çalışmaya başlayıp, termostatı taktığın odanın ısısını kaç dereceye kadar çıkaracağını programlayabiliyorsun. Evde olmadığın saatlerde de kaç dereceye kadar indirmesini istersen ona göre ayarlayabiliyorsun. Tek sıkıntı termostatı aldığında kombi bağlantısını yaptırmak için tercihen servisinden bir usta çağırman gerekir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

bunu neden almıyorsun bir fatura bile etmiyor  bana 550 lira geldiğini biliirm 

http://www.cosa.com.tr/?gclid=CjwKEAiAkb-zBRC2upezwuyguQ4SJADZG08vqQ3rcZq1LGdvFd298_7bs_HIdx1u2lVpdt1W44YuLxoCdmvw_wcB

kiracıysan evinden alır cıkarsın 

al bence kış bitti yaz geldi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Düşük bi' sıcaklıkta sabit olarak yakmak daha mantıklı evin soğuyup tekrar ısınması aynı mantık açık kapatmak daha çok yaktığı söylenir. Benim kullanma şeklim en az da sürekli açık bırakmak.

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
Toplam Hit: 4305 Toplam Mesaj: 32
kombi. zaman ayarlı prizler