folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Konu Açarken Gösterilen Özensizlikler

Konu Açarken Gösterilen Özensizlikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar son zamanlarda hep açılan konularda yanlış kategori seçimlerinden, taglardan ve yazım düzeninden dolayı mod uyarıları var. Sade bir Tahribat müridi olarak bu konularda daha özenli ve dikkatli olmalıyız. Burada sadece yazmak için bulunmuyoruz. Tahribat'ın düzeninde de her birimiz sorumluyuz. Sorumlu arkadaşlara bazen nasıl sitem ediyorsak elimizden geldiğince de onlara yardımcı olmalıyız. Çünkü sadece bir tane Tahribat'ımız var..

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

rezzz :)

edit: taglar da bulunan özelliklere sahibim hissi uyandırdı bana :)

PEAK tarafından 17/Eyl/16 16:43 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

buralar değerlenir

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Yeni modlardan birisi misin?

Hayırlı olsun.

http://www.tahribat.com/Forum/DeleteFolderLog

Son iki silimi yapan görece nazik mod ile benzer bir üslubun var. Normalde hat hüt takılan bir şahsiyet var, ki kim olduğunu biliyoruz. Ondan farklı, daha ince düşünen biri illaki yeni moddur.

Austen tarafından 17/Eyl/16 16:46 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Ben bu konu kategorisi olayina niye bu kadar takiliyor anlamis degilim. Alisveris konusunu programlama kismina acmaktan bahsetmiyorum, her hangi bir konuyu genel'e acmaktan bahsediyorum.

Zaten aktif konulardan dusunce muhtemelen konu kaybolup gidecek, sonradan yazani da hortlatiyor diye hasliyoruz. Kim kategori kategori konu ariyor, ben sahsen hic yapmadim, ya konuyu acanin profilinden ya kendi yazdigim cevap uzerinden ya da search ile buluyorum bir konu aradigim zaman.

Bence gereksiz tatava, kural olsun diye kural.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Hayırlı olsun.

Yok hocam anlamam o işlerden :) Sadece olabildiğince titiz biriyim.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

Ben bu konu kategorisi olayina niye bu kadar takiliyor anlamis degilim. Alisveris konusunu programlama kismina acmaktan bahsetmiyorum, her hangi bir konuyu genel'e acmaktan bahsediyorum.

Zaten aktif konulardan dusunce muhtemelen konu kaybolup gidecek, sonradan yazani da hortlatiyor diye hasliyoruz. Kim kategori kategori konu ariyor, ben sahsen hic yapmadim, ya konuyu acanin profilinden ya kendi yazdigim cevap uzerinden ya da search ile buluyorum bir konu aradigim zaman.

bir forum kültüründen anca bukadar uzak olunur.  herşeyi geçtim foruma dışardan gelen ziyaretçi napsın ?  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    AMpul bunu yazdı

bir forum kültüründen anca bukadar uzak olunur.  herşeyi geçtim foruma dışardan gelen ziyaretçi napsın ?  

Disaridan gelen ziyaretci olayini anlamadim, ama bana ikna edici bir ornek goster, hakikatten konunun kategorisinin konuyu silip adami banlayacak kadar hayati oneme sahip oldugu.

Forum kulturu deyince, tahribat yapisi geregi vbullettin tarzi forumlardan farkli, ana sayfadaki aktif konular uzerinden yuruyor, cogu kisi sadece basliklari okuyup katkida bulunuyor, baslik aktif listesinden dusunce de tarih oluyor (genelde), ben hic bir konuyu okurken dur bakayim hangi kategoriye acilmis diye bakmiyorum, basliga ve icerige bakiyorum.

Bullettin tarzi forumlar ise aktif konular degil kategoriler uzerinden yuruyor, isteyen ilgilendigi kategoriye giriyor, oradaki aktif konulari goruyor, oyle bir ortamda kategori onemli, ama tahribatta o kadar onemli degil.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Etiket sistemi gibi şeyler düzgün kullanılsa ilkel forum kategorizasyonuna pek ihtiyaç yok. Şahsen birkaç anasayfada görünmeyen bölümdeki mesajlar dışında forum bölümüne asla girmiyorum. Önemli olan adamın da dediği gibi başlık ve içerik. Kategori modun fantezisi. 

Hatta öyle bir sistem yapacaksın ki atıyorum içerikte php den mi söz ediliyor bunu kavrayıp ona uygun otomatik etiket koyacak. Sağlam ve kullanışlı bir arama sistemi de geliştirildiğinde kategorilere gerek yok. Tüm açılan başlıklar tek yere düşse de olur. Biraz soru-cevap sitelerine benziyor ama en çağdaşı da bence bu. 

Arama yapmak dışında başlık ve içeriğe bakmak için kategorideki her sayfaya baktıklarını zannetmiyorum. En fazla 1-2. sayfalara bakılıyordur. Gerisi arşiv.

Başlıkların kocaman girilmemesi için de tek bir hazır fonksiyon koymak yeter. İlla düzen fetişisti iseniz başlıklarda her kelimenin başını büyütüp gerisini ufaltacak otomatik bir eklenti tek bir kelimeye bakıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Hayırlı olsun.

Son iki silimi yapan görece nazik mod ile benzer bir üslubun var. Normalde hat hüt takılan bir şahsiyet var, ki kim olduğunu biliyoruz. Ondan farklı, daha ince düşünen biri illaki yeni moddur.

Önyargılısın sanırım. Konuyu açan mod değil. Hep eleştiri konusu açılıyor bir kişi de çıkmış özeleştiri yapalım diyor güzel bir şekilde. Ek olarak son 2 konuyu silen kişi yine yönetimden çokça eleştirdiğiniz kişi.

Yönetimi / yöneticileri eleştirelim de nasıl olursa olsun kafasından kurtulalım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Hayırlı olsun.

Önyargılısın sanırım. Konuyu açan mod değil. Hep eleştiri konusu açılıyor bir kişi de çıkmış özeleştiri yapalım diyor güzel bir şekilde. Ek olarak son 2 konuyu silen kişi yine yönetimden çokça eleştirdiğiniz kişi.

Yönetimi / yöneticileri eleştirelim de nasıl olursa olsun kafasından kurtulalım

Eh, insan yanılabiliyor. Gerçi yazdığım tamamen tahmindi. Demek doğru tahmin edememişim.

Aksini çok gördüğümüz için güzel şeyler oldu mu yadırgayabiliyoruz.

Toplam Hit: 3854 Toplam Mesaj: 27
düzen mod sorumluluk