folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Konu Açarken Gösterilen Özensizlikler

Konu Açarken Gösterilen Özensizlikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

İçinde aptalca "düzen karşıtlığı" taşıyan insanların kafasını hiç bir zaman yaşayamadım. Tüm filmler tüm popüler "şey"ler düzene "kafa tutarken" yaş ilerledikçe hayatın her alanında bir düzenin olduğunu görüyorum.

Tahribatta da aynı mantık, konu başlığı "düzenli olalım", konuya atılan en dikkat edici post "yönetime eleştiri" içerikli. 

Yahu konu sana diyor ki konu açarken özenli ol, bi basamak ötesi cevap yazarken de özenli ol, dikkat et; sen ne yapıyorsun? Konuya konuyla alakasız mesaj atmaya devam ediyorsun.

Kısaca love the system diyorum fuck the systemin modası geçeli çok oldu sevgili popülariteristler...

Mutlaka gelecek cevaplara not: Hayır sayın gerizekalı mod değilim, hayır modlar içinde çok sevdiğim insanlar da yok, hayır onlara yakın da değilim bi çoğunu tanımıyorum.

Profildeki yaşın gerçekse "bu kafayı" yaşayamaman tecrübesizliğin ve ilgili konulardaki bilgi eksikliğinden kaynaklanıyordur. 20 yaşında daha ne gördün, ne geçirdin de cesur bir cahil cesaretiyle yaş ilerledikçe her alanda düzen gördüm, karşıtlar aptal diyebiliyorsun? 

Kavramın İngilizcesini yazınca, birine popülarist diyince hakikaten farkındalığı olan bir birey olduğunu ortaya koymuş oluyorsun. Bunun laciverti de "kız kaldırmak için atayiz oldular" kafası.

Esasında yarı cehaletten kaynaklanıyor bunlar. Cahil adam kendini belli eder, ne olduğu bellidir ama yarı cahil, farkında olduğunu zannedip tünel bakışıyla olayları dar perspektifinden, kısa ufkundan yorumlayanlara deniyor. (https://eksisozluk.com/yari-cahil--56380)

Sendeki olayda tam olarak bu, ötesi değil. Başlıktaki üsluba gömmeye gelip alakasız konularda içini dökmen hakikaten başlığın ruhuna yakışır bir davranış tarzı. Ötesinde karşıya bir arguman sunarken gerizekalı, aptal vb. hakaretlerle de süslemek üstte bahsettiğim tanıma dahil. Tam anlamıyla yukarıdaki tanıma uygun yazıp çizdiğin, bu karakteri bütünüyle sergilediğin için mutlu olmalısın. En azından bu konuda tutarlılık söz konusu.

Saçma sapan gereksizce yaşımdan girip popülariterist lafıma değinmişsin. Profilindeki yorumları hangi açıdan sana yapmışlar bilmiyorum ama bu yorumunla zerre kadar haketmediğini düşünüyorum.

Senin gibi oraya girip buradan çıkıp kendimi üstün varlık göstermeyeceğim. Ya da senin cehaletini ölçecek kadar egoist davranmayacağım. Zaten tek yorumunu okuyarak karşımdakini yarı cahil diye sınıflandıramam üstelik daha da aşağılamaya çalışıp egomla geviş getiremem.

Lakin şunu söylemekte sakınca görmüyorum; senin düzen eleştirisi yapman bilgi ve tecrübe gerektiriyor, benim düzen ve sistem yanlısı olmam cahilliğin sonucu öyle mi? Hayal dünyan güzelmiş hocam. Hayırlı büyümeceler sana doğum günün kutlu olsun

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Saçma sapan gereksizce yaşımdan girip popülariterist lafıma değinmişsin. Profilindeki yorumları hangi açıdan sana yapmışlar bilmiyorum ama bu yorumunla zerre kadar haketmediğini düşünüyorum.

Senin gibi oraya girip buradan çıkıp kendimi üstün varlık göstermeyeceğim. Ya da senin cehaletini ölçecek kadar egoist davranmayacağım. Zaten tek yorumunu okuyarak karşımdakini yarı cahil diye sınıflandıramam üstelik daha da aşağılamaya çalışıp egomla geviş getiremem.

Lakin şunu söylemekte sakınca görmüyorum; senin düzen eleştirisi yapman bilgi ve tecrübe gerektiriyor, benim düzen ve sistem yanlısı olmam cahilliğin sonucu öyle mi? Hayal dünyan güzelmiş hocam. Hayırlı büyümeceler sana doğum günün kutlu olsun

Saçma sapan, gereksiz değil. Sen eğer çok tecrübeliyim, yaşımdan ötürü artık olayların özünü görüyor, doğru yol budur diyorum, böyle düşünmeyenlere de sinek gözüyle bakıyor, acıyorum diye belirtiyorsan ya da bunu ima ediyorsan yaşın üzerinden tepki görmen doğal. Burada tepeden bakan ben değilim. Fakat sen kişileri senin gibi düşünmediği için kategorize edip imalı şekilde yüksekten görüyorsun. Daha doğru yazamadığın kavramlarla, muhtemelen iç tanımını bilmediğin konulara değiniyorsun. Üzerine yorum yapınca egoist ben oluyorum öyle mi?

Profilimdeki yorumlar, yorumları yapanın inisiyatifinde. Uygun görmüşlerse ben o konuda bir şey diyemem. Sırf öyle yazdılar diye her konuda öyleyim diye bir kaide yok. Bana yaştan girmiş, saçmalamışsın dedikten sonra profil yorumlarıyla karşı atak yapman çok aciz bir hamle. Onların anlamsız olduğunu sen de iyi biliyorsun -ya da bildiğini düşünüyorum-.

Esas meseleyi kavrayamadığın şu savunmanda bile apaçık ortada. Benim sana düşüncenden ötürü değil, düşüncenin saf doğru olduğunu düşünecek kadar ahmak olduğun için tepki gösterdiğimi dahi anlamamışsın. Eğer bahsettiğin kadar görüp geçirme ile, tecrübe ile yorumluyor, olayları öyle anlamlandırıyor olsaydın olaya ne açıdan yaklaştığımı çoktan kavramış olman gerekiyordu. Senin fikrin saçma, benimki en doğru diye bir şey beyan etmedim. Buradan bunu anlamak için dediğim gibi tünel bakışına sahip olmak lazım. Tekrar bir düşün bakalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Saçma sapan, gereksiz değil. Sen eğer çok tecrübeliyim, yaşımdan ötürü artık olayların özünü görüyor, doğru yol budur diyorum, böyle düşünmeyenlere de sinek gözüyle bakıyor, acıyorum diye belirtiyorsan ya da bunu ima ediyorsan yaşın üzerinden tepki görmen doğal. Burada tepeden bakan ben değilim. Fakat sen kişileri senin gibi düşünmediği için kategorize edip imalı şekilde yüksekten görüyorsun. Daha doğru yazamadığın kavramlarla, muhtemelen iç tanımını bilmediğin konulara değiniyorsun. Üzerine yorum yapınca egoist ben oluyorum öyle mi?

Profilimdeki yorumlar, yorumları yapanın inisiyatifinde. Uygun görmüşlerse ben o konuda bir şey diyemem. Sırf öyle yazdılar diye her konuda öyleyim diye bir kaide yok. Bana yaştan girmiş, saçmalamışsın dedikten sonra profil yorumlarıyla karşı atak yapman çok aciz bir hamle. Onların anlamsız olduğunu sen de iyi biliyorsun -ya da bildiğini düşünüyorum-.

Esas meseleyi kavrayamadığın şu savunmanda bile apaçık ortada. Benim sana düşüncenden ötürü değil, düşüncenin saf doğru olduğunu düşünecek kadar ahmak olduğun için tepki gösterdiğimi dahi anlamamışsın. Eğer bahsettiğin kadar görüp geçirme ile, tecrübe ile yorumluyor, olayları öyle anlamlandırıyor olsaydın olaya ne açıdan yaklaştığımı çoktan kavramış olman gerekiyordu. Senin fikrin saçma, benimki en doğru diye bir şey beyan etmedim. Buradan bunu anlamak için dediğim gibi tünel bakışına sahip olmak lazım. Tekrar bir düşün bakalım.

Hocam konu çok fazla dağılıp dallanıp budanmadı mı sence de?

Söylediklerine cevap vermeyip tekrar ana fikri söyleyeceğim

Düzen karşıtlığı düzensizliği doğurur ve toplum için ideal değildir

Düzenin uygulanması, özen göstermek ise hepimiz için faydalı olacaktır.

Yaşmış, tecrübeymiş başka birşeymiş bunlara bukadar dalıp da ana fikri kaçırmadan ben de seni bunu düşünmeye davet ediyorum, öte yandan dediklerini düşüneceğim. Çünkü hala yaşım ve türkçe olduğunu düşündüğüm popülarite kelimelerini neden uzun bir yorum içerisinde kullandığını merak ediyorum. Ego olduğuna emindim ama düşüneceğim sözünü tutup.

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

ampülcüm sana bir iki örnek vereyim ikna ol :D

başıma sürekli gelen bir durumdur

örnek 1

ya geçen tbt de bi film paylaşılmıştı konu neydi kim açmıştı dur download paylaşım bölüme bakayım konu orada açılmıştır

sonuç: bulunamadı sebep genele açılan konu!!

örnek 2

geçen gün çok güzel bir makale yazılmıştı internet sitesi kurmak ile alakalı

dur gerekli kategorilere bakayım

sonuç: bulunamadı genele açılan konu :/

örnek 3 

siteyi anasayfadan takip etmeyen uzmanlık alanını olan kategorileri takip eden insanlar var

Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap

mesela adam üstteki kategoride uzman ama anasayfaya giriyor bunla alakalı hiç konu yok 

ama forumuna girince bi bakıo dün açılmış konu ama anasayfada yok

oradan buluyor takip ediyor

basit bir forum kullanıcısı olarak ben bile hemen 2 farklı örnek verdim

örnekler çoğaltılabilir

sevgilerle

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Birde şuna takılıyorum. Başlıklar açılırken neden ekler ayraç kullanmadan ve baş harfi büyük halde yazılır ki? Mesela "Türknet De Problem" gibi.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    Florenzi bunu yazdı

Birde şuna takılıyorum. Başlıklar açılırken neden ekler ayraç kullanmadan ve baş harfi büyük halde yazılır ki? Mesela "Türknet De Problem" gibi.

sitenin kodlaması

Toplam Hit: 3844 Toplam Mesaj: 27
düzen mod sorumluluk