folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Konya Hamle Yüzme Havuzu Sağlık Skandalı

Konya Hamle Yüzme Havuzu Sağlık Skandalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek

arefe günü geldiğim konyada bayramın 2. günü 22:00 da konya dedeman yanındaki hamle yüzme havuzuna gittik 3 arkadaş. 1.5 saat kadar yüzdük. havuzdan çıktığımızda gözlerimiz yanmaya başladı. öyle bir yanma ki gözlerimizden yaş geliyordu.kan çanağına dönmüştü gözlerimiz.aracın plakasını bile okuyamıyordum. içeri girdik ve içerideki görevliye durumu anlattık.adam birazdan geçer birşeyiniz kalmaz dedi dalga geçer gibi. havuzun suyunun çok pis olduğu,içine ciddi kimyasal madde kullanıldığı açıktı. bir beden eğitimci olarak yıllardır havuza giriyorum,ilk kez böyle bir rezaletle karşılaştım.

ticari çıkarlara insan sağlığı değişiliyordu açıkça. insanları rahatsız edeceği bilinerek ciddi dozajda kimyasal kullanıldığı açıktı ve tahminimce su en az 2 haftalıktı!

konuyla ilgili hassasiyetim dolayısıyla ertesi gün tekrar havuza gidip bir pet şişeye çaktırmadan numune aldım ve çıktım havuzdan. derhal il sağlık müdürlüğü,sağlık bakanlığı ve recep akdağın şahsi mail adresine mail attım. elimde numune olduğunu,denetim mekanizmaları gerekeni yapmazsa aldığım numuneleri özel labrotuarda inceletip gerekirse   denetim mekanizmalarını  bu yolla dava edeceğimi attığım maillerde açık açık belirttim.

konuyu hassasiyetle takip ediyorum. denetim mekanizmaları üzerine düşen görevi yapacak mı? göreceğiz. sizlerle paylaşacağım gelişmeleri.

uyarı: konya da yaşayan arkadaşlar eminim biliyorlardır bu rezaleti.bilmeyenler duysun,bilsin; hamle havuzundan uzak durun. sağlığınızdan olmayın. konuyla ilgili duyarlı olmanız,bulunduğunuz lokasyonda girdiğiniz havuzlarda gereken hassasiyeti aramanız amacıyla konuyu sizlerle paylaştım.umarım faydamız olur...

Romedir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence fazla klor seni etkilemiş olabilir. Senden başka kimse böyle bi durum yaşadı mı ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Havuz bakımlarında ph ve klor düzeyi normal seviyelerde tutulmaya çalışılır. Tabi havuz masraflı iş bu masraftan kaçmak isteyenlerde normalde havuza yosun önleyici , berraklaştırıcı vb. kimyasallar ekleyip maliyeti artırmak yerine basıyorlar kloru. Bu seferde klor fazla oluyor suda klor fazla olunca suyun ph değeri sapıtıyor. Tahminimce gözlerinizin yanması ph seviyesindendir. Yakınında havuz malzemeleri satan biryer varsa sudan biraz numune götür test kitleri var iki dakikada ph ve klor seviyesine baksın yok labaratuvar da baktırcam dersen tahlilin doğru sonuç vermesi için suyu fazla bekletmeden tahlil ettir. Geçmiş olsun.

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Konya'da çoğu insan Hamle'ye yüzmeye gitmez. Sağlık raporu vs istemez herkesi üye yaparlar, hafta sonları sanayide yağ, kir, pas içerisinde çalışan (küçümsemek amacında değilim kirden bahsediyorum) bütün sanayici arkadaşları içeri alırlar. Hatta su üzerinde yağ tabakası olduğu bile görülmüştür. Tüm şikayetlere rağmen bugüne kadar hiç bir yaptırım uygulanmamıştır ne yazık ki. Konya'da yüzmek için Selçuk Üniversitesinin havuzu idealdir.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

ben nükleer tesislerin denize yapılması konusunda

-deprem, tsunami gibi afetler, maliyet, savaş durumu, kaçak durumu, gibi bir çok alanda daha iyi olacağına dayanan uzun bir belge gönderdim, dönüp de teşekkür ederiz bile demediler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

aldığın numune boş hiçbir halta yaramaz o havuzdan aldığını kanıtlayamazsın

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Dedeman'a gidiyorum ben Konya'da. Hamle'ye 1 kez gittim ve gerçekten inanılmaz kalitesiz ve pis. Geçmiş olsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

gene iyisin biz burda lagımın aktıgı yerde yüzüyoz agzımın tadı degişiyo garip .d bide cok tuzlu yaw.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

UzatmaNaciye bunu yazdı:
    -----------------------------

gene iyisin biz burda lagımın aktıgı yerde yüzüyoz agzımın tadı degişiyo garip .d bide cok tuzlu yaw.

:S:S

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek

XanTos bunu yazdı:

Dedeman'a gidiyorum ben Konya'da. Hamle'ye 1 kez gittim ve gerçekten inanılmaz kalitesiz ve pis. Geçmiş olsun.

ben de dedemana üye olmayı düşünüyorum bu olaydan sonra. yıllık ücret 1000 lira. spa hamam fitness dahil.çok uygun fiyat.

Romedir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Hocam bu olay hala böylemi? yakın zamanda gidip goren var mı yoksa değişiklik yapıld mı? 

Toplam Hit: 7260 Toplam Mesaj: 26