folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Korsan Film Dizi İzleyenler Belirlenip İnternet Abonelik Leri İptal Edilecek !

Korsan Film Dizi İzleyenler Belirlenip İnternet Abonelik Leri İptal Edilecek !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Bizim eniste anlatmisti Almanya'da torrent konusunda public tracker'lardan cekilen dosyalarda isp'ler abonenin ip'sinden tespit edip eve uyari gonderiyor. Private tracker ve vpn kullanildigi surece tespit etmeleri imkansiz. O sekilde bir filtreleme sisteminin bize gelmesi zor. Gece Akk ayarlamayi bile dogru durust beceremiyorlar.

tam bununla ilgili yazmaya gelmiştim. 2009 yılında almanyadayken bende bu muhabbetleri bilmiyordum kuzenlerde film izledim falan. sonra uyarı gelmişti. ben bilmiyorum etmiyorum diye fazla üstelemediler ama kati yaptırımları varmış orada.

yani bizim ülkeye has bir durum değil 8 sene önce varmış almanyada :)

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bu puhu tv , blutv , tvbu nun işi. 

korsan hikaye reklam gelirleri şahane . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

Bizim eniste anlatmisti Almanya'da torrent konusunda public tracker'lardan cekilen dosyalarda isp'ler abonenin ip'sinden tespit edip eve uyari gonderiyor. Private tracker ve vpn kullanildigi surece tespit etmeleri imkansiz. O sekilde bir filtreleme sisteminin bize gelmesi zor. Gece Akk ayarlamayi bile dogru durust beceremiyorlar.

tam bununla ilgili yazmaya gelmiştim. 2009 yılında almanyadayken bende bu muhabbetleri bilmiyordum kuzenlerde film izledim falan. sonra uyarı gelmişti. ben bilmiyorum etmiyorum diye fazla üstelemediler ama kati yaptırımları varmış orada.

yani bizim ülkeye has bir durum değil 8 sene önce varmış almanyada :)

Hocam bu bizde uygulansa 7 milyon sabit internet kullanicisina tek tek uyari gider herhalde :) 2000'lerin basindan beri devletin avrupa kadar bu konularda yaptirimi olmadi hic. Adamlar onemsemiyor.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Kültür bokanımızın konuşmasından sanki sadece türk menşeliler için olacakmış gibi.

Yabancı yayınlara dokunmasınlar nasılsa hepisi böyük törküyeyi engellemek istiyorlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

bi zahmet fikirlerinizi bakanlığa iletin:

http://www.telifhaklari.gov.tr/kanuntasarisi/index

ayrıca hukuktan anlayan şu maddeyi bi yorumlasın lütfen :

Sayfa 13: “Meslek birliklerinin Cumhuriyet savcısına başvurusu üzerine, noktadan noktaya ağlar ve benzeri teknoloji, yöntem ve yazılımlar vasıtasıyla izinsiz olarak eser veya bağlantılı hak konularını umuma iletim niteliği taşıyacak şekilde paylaşıma sunan internet abonesinin kimlik bilgileri tespit olunur. Kimlik bilgileri tespit edilen kişilere, paylaşımlarının ihlal teşkil ettiği ve sonuçları hakkında Bakanlık veya Bakanlıkça yetkilendirilen kuruluşlar tarafından yapılan iki uyarıya rağmen ihlali sürdürmeleri halinde Cumhuriyet savcısı,  internet hizmetinin altı ayı aşmamak üzere belirli bir süre yavaşlatılarak sunulmasına karar verir.”

sanki sayfaya ulaşan değil içeriği internete servis edenle alakalı gibi...

3Dxsolid tarafından 03/May/17 19:24 tarihinde düzenlenmiştir

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı

Sayfa 13: “Meslek birliklerinin Cumhuriyet savcısına başvurusu üzerine, noktadan noktaya ağlar ve benzeri teknoloji, yöntem ve yazılımlar vasıtasıyla izinsiz olarak eser veya bağlantılı hak konularını umuma iletim niteliği taşıyacak şekilde paylaşıma sunan internet abonesinin kimlik bilgileri tespit olunur. Kimlik bilgileri tespit edilen kişilere, paylaşımlarının ihlal teşkil ettiği ve sonuçları hakkında Bakanlık veya Bakanlıkça yetkilendirilen kuruluşlar tarafından yapılan iki uyarıya rağmen ihlali sürdürmeleri halinde Cumhuriyet savcısı,  internet hizmetinin altı ayı aşmamak üzere belirli bir süre yavaşlatılarak sunulmasına karar verir.”

uploader adama nasıl ulaşacaklar sorması ayıptır. 

olan izleyene olur da, ssl kullanan servislere hede hodo yapıyorlardı, film sitesi olan adam ssl alamaz mi

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    3Dxsolid bunu yazdı

uploader adama nasıl ulaşacaklar sorması ayıptır. 

olan izleyene olur da, ssl kullanan servislere hede hodo yapıyorlardı, film sitesi olan adam ssl alamaz mi

Hocam benim bildiğim genellikle rusya gibi diğer ülkelre yükleyrek link veriyorlar. Ayrıca burada kullanıcı engelinden bahsetmiyor. "Cumhuriyet savcısına başvurusu üzerine, noktadan noktaya ağlar ve benzeri teknoloji, yöntem ve yazılımlar vasıtasıyla izinsiz olarak eser veya bağlantılı hak konularını umuma iletim niteliği taşıyacak şekilde paylaşıma sunan internet abonesinin kimlik bilgileri tespit olunur" cümlesinden ben bahse konu içeriği internete veren, yayan kişiyi anlıyorum. Taslak değişir değişmez bilemem ama hukuk dilinden anlayan (hukuk öğrencisi vb.) biri bakanlıktan okuyup yorumlarsa aydınlanmış oluruz.

Hayırlısı...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

alın alın gençlerin elinden herşeyi alın. sonra gidip pkk'ya it olsunlar.. 

film indiremeyince dağamı çıkacaz mk :D

hayır hocam kastım şu. bizler büyük şehirlerde yaşıyoruz diye varsayalım. hadi bizi bi şekilde çok etkilemiyor. diyelim adam anasının nikahında küçük yerlerde adamın kibritini alsan göze batar.

edit: ayrıca ben turktorrentte modluk vs yaparken almanyada biri seed yaparken aradan uzun bir süre geçtikten sonra firma buna dava açıyor. bunun üzerine kayıtlı olan  internet hattından film paylaşılmış.. o yüden bu ecnebiler uzak masaüstü kiralıyor başka yerlerden. torrentlerin büyük kısmında %60 seed olduğu için sıkıntı yaşıyorlar.

yunusdogan tarafından 03/May/17 19:48 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

alın alın gençlerin elinden herşeyi alın. sonra gidip pkk'ya it olsunlar.. 

film indiremeyince dağamı çıkacaz mk :D

Bak neler yapamıyoruz söyleyim,

amazondan, ebay'den alışveriş yapamıyoruz,

booking'den otel rezervasyon yapamıyoruz,

akşam 10dan sonra alkol alamıyoruz,

paypal kullanamıyoruz,

bitcoinin içine sıçtılar,

wiki kullanamıyoruz.

film, dizi de sike geldi...

LOADING..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Der giderim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 8498 Toplam Mesaj: 60
korsan film yasak yasak internet korsana internet iptali