Kreatin Kullanımı Hk. ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bazı şeyleri bilmeden yapıyormuşum, ilginç. skuat neymiş ^^` bulk ne demek ^^ 

-@-

@RetRet

" ... kilogram artıramıyorsan, ya Uykunda ya Beslenmende ya da protein alımında sorun var demektir.

not:(Kreatin? {yada daha özel'de Tuz mu demek istedin? Özne nerede?}) kasların daha fazla su tutmasını sağlar, bu da kaslara daha çok besin girip çıkması demektir, daha çok besin girer çıkar, daha çok zorlanırsa hücre organelleri birer kopyalarını oluşturuyor ve mitoz bölünme gerçekleşiyor. o hücre, iki hücre oluyor. Amacın kas kütleni artırmaksa; suyu, proteini, karbonhidratı bol tutacak, yeteri kadar yağ ve vitamin alacak, uykunu düzenli uyuyacak ve antremanlarını kaslarını önce pump edip, sonra zorlayarak çalıştıracaksın,

pump`tan önce fazla yük vurmanın bir manası yok. önce Kas Zarı'n zorlanacak, pump ile genişleyecek, ardından yük setinde bütün telleri gereceksin. kaslara kan dolduğu için ,tendon yırtılması da yaşamayacaksın.

Çok Tekrar da yapmayacaksın. çok tekrar, düşük ağırlıkta ,pump setinde olur. Hipertrofi'nin ana mantığı budur, gerisi traştır. ** @.^,`)

Vucut, kreatin`i tuz sınıfında değerlendiriyor, tuz zannediyor, peynir ve süt tüketimi ile birlikte kreatin, kanda üreyi artırıyor. 1Litre süt'ü 200gr peynir gibi değerlendirebilirsin. Doku oluşumu isteniyorsa vücut'ta üre yükselimi istenmez. üre yükseldiğinde vücudun kendini onarma süresi gecikiyor, kas yırtıkları daha geç onarılıyor.

Süt ve Peynir, kreatinle birlikte alındığında, vücudu daha asidik hale getiriyor.

Ön Kol için yapacağın şey, Bar kalınlığını artırmak, başka bir şeye gerek yok. Tuğrasan ın pense'leri var onlardan alabilirsin fakat önermiyorum.1 yıl çalıştığında farkında olmadan önüne gelenin elini sıkmaya başlıyorsun, kapı kolları elinde kalmaya başlıyor.( ^^D` Plastik Top ile, parmaklar için çalışmıştım bir ara; Kartal gibi pençelerin var demişti biri. )

Bi`ceps  ve Tri`ceps  için, 3 er hareket yeter. triceps için mutlaka overhead cable press yap.

Compound hareketlerde, kilo artırımı yapmak demek, tüm kaslarda kilo artırımı yapmak demektir. deadlift squat gibi omur kemiklerinin anasını siken hareketlerden uzak durmanı tavsiye ederim.

Dumbell ve Bar yerine de fırsat buldukça, Kablo ve Makaralı aletlerle çalışmak, tendonlarının yıpranmasını geciktirir.

Tendon takviyesi olarak glucosamine sülfat(ne bu la ^^D`) türevleri kullanılabilir. "

-@-

Öyle yoğun antrenman, idman da yapmıyorum ama; idrarım Fanta(limon'lu .portakal değil) gibi sapsarı çıkıyor. Bi'de öyle kokulu. Kas'lardan mı yiyoruz nedir. ^^` Devamlı da Su içiyorum. 2 litreye yakın. EktoMorf vücut tipi'ndeyim 

HiperTrofi kelimesinin geçtiği Paragraf, şahâne bi anlatım olmuş. ^^D` 

Uyku meselesinde, Gece uykusu ile Gündüz uykusu arasında, Kalite farkı oluyor mu?

Gece ve Gündüz zaman dilimlerine bölünmüş  (2şer, 3er saat)Parçalı uyumak ile, tek seferde 6-10 saat uyumak arasında, belirgin bir fark var mı? 

Tam karanlık(göz bandı ile meselâ), Sessiz, vücut Sıcaklığının biraz daha altındaki sıcaklıklarda uyumak, uyku kalitesini ne derece etkiler?

Bunlara dair ,yayınlanmış Klinik Çalışma var mıdır?

Öyle, aklıma geldi. 

RitmFarbRacourci tarafından 23/Şub/20 18:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ben bunu alsam . 0,5 gram 2 günde bir kullansam .

2 günde bir 10 km yürüyorum bununn dışında saksıdaki bitki kadar hareket ediyorum 

zararlı olurmu ? 

Kreatin patlayıcı güç verir , koşu yarışmalarındaki gibi bitişe az kala depar atmak gibi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    d3lete bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

2 günde bir 10 km yürüyorum bununn dışında saksıdaki bitki kadar hareket ediyorum 

zararlı olurmu ? 

Kreatin patlayıcı güç verir , koşu yarışmalarındaki gibi bitişe az kala depar atmak gibi

Ben şunu anlamıyorum ya; Kreatin yerine hücre'de, neden ADP ve/veya ATP (GTP ve/veya GDP) kullanılmıyor. 

Molekül'er olarak Kreatin, diğer iki molekül'e göre, dâhâ küçük olmasından mı kaynaklanıyor? Hücre Zar'ından dâhâ kolay mı geçiyor?

RitmFarbRacourci tarafından 23/Şub/20 18:56 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

zararlı olurmu ? 

Ben şunu anlamıyorum ya; Kreatin yerine hücre'de, neden ADP ve/veya ATP (GTP ve/veya GDP) kullanılmıyor. 

Molekül'er olarak Kreatin, diğer iki molekül'e göre, dâhâ küçük olmasından mı kaynaklanıyor? Hücre Zar'ından dâhâ kolay mı geçiyor?

ADP, ATP'ye dönüştürülmediği sürece vücutta işe yaramaz. Bu süreçte, kreatin burada devreye girer. Kreatin, ATP'yi yeniden oluşturmak için fosfat grubunu ADP'ye bağlayarak çalışır, bu sayede tükettiğin kreatin, ATP depolarınızı artırırak daha uzun antrenman yapmanı sağlar.

RETRET tarafından 23/Şub/20 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

ben bunu alsam; 0,5gram 2günde bir kullansam .

2 günde bir 10 km yürüyorum, bunun dışında saksıdaki bitki kadar hareket ediyorum 

zararlı olur mu? 

Kreatin patlayıcı güç verir , koşu yarışmalarındaki gibi bitişe az kala depar atmak gibi.

ADP, ATP'ye dönüştürülmediği sürece vücutta işe yaramaz. Bu süreçte, kreatin burada devreye girer. Kreatin, ATP'yi yeniden oluşturmak için fosfat grubunu ADP'ye bağlayarak çalışır, bu sayede tükettiğin kreatin, ATP depolarınızı artırırak daha uzun antrenman yapmanı sağlar.

^^` grafik güzelmiş. Ama sordukça sorası geliyor insanın.

Bu ticari Kreatin, enzim olarak mı çalışıyor, yada satıldığı hâlde doğrudan Fosfat bağlı hâlde(Kreatin~P şeklinde) mi geliyor,  yoksa hücre içinde kendisine fosfat(P) bağlayıp(bağlattırıp?) bir döngü içerisinde mi bulunuyor? Nasıl bozuluyor? 

Bi'de uyku'yla ilgili Kısa bi yazı,makale var mı?(kısa ;10-12 punto'lu 2-3 A4 yaprak kadar, 20-30 yaprak değil. ne çok şey istiyorum ^^`)

RitmFarbRacourci tarafından 24/Şub/20 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

ben bunu alsam; 0,5gram 2günde bir kullansam .

2 günde bir 10 km yürüyorum, bunun dışında saksıdaki bitki kadar hareket ediyorum 

zararlı olur mu? 

Kreatin patlayıcı güç verir , koşu yarışmalarındaki gibi bitişe az kala depar atmak gibi.

^^` grafik güzelmiş. Ama sordukça sorası geliyor insanın.

Bu ticari Kreatin, enzim olarak mı çalışıyor, yada satıldığı hâlde doğrudan Fosfat bağlı hâlde(Kreatin~P şeklinde) mi geliyor,  yoksa hücre içinde kendisine fosfat(P) bağlayıp(bağlattırıp?) bir döngü içerisinde mi bulunuyor? Nasıl bozuluyor? 

Bi'de uyku'yla ilgili Kısa bi yazı,makale var mı?(kısa ;10-12 punto'lu 2-3 A4 yaprak kadar, 20-30 yaprak değil. ne çok şey istiyorum ^^`)

doktor mu olacaksın steroid mi geliştireceksin :)) fazlasına gerek yok.

uyku mikro düzeyde oluşan yırtıkların onarılması ve kalbin dinlenmesi için spor yapanlarda minimum 8 saat yapmayanlarda 6 saat şarttır. çok uyuyan ahmaktır yazan salaklar var onlara aldırma bir bok bildikleri yok onların.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

1  doktor mu olacaksın, steroid mi geliştireceksin :)) fazlasına gerek yok.

2     uyku, mikro düzeyde oluşan yırtıkların onarılması ve kalbin dinlenmesi için, spor yapanlarda minimum 8 saat, yapmayanlarda 6 saat şarttır. çok uyuyan ahmaktır yazan salaklar var, onlara aldırma, bir bok bildikleri yok onların.

1     ıııı , sadece merak. ^^` (makalelerin sonuç kısımları da olur. )

2     Ya parçalı uyku?  Gece ve/veya gündüz'e dağıtılmış şekliyle.

Ya yatak,yorgan,yastık haricinde, ısı,ışık,ses düzeyi ?

RitmFarbRacourci tarafından 24/Şub/20 01:55 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2104 Toplam Mesaj: 18
vücut geliştirme kreatin monohidrat kreatin