folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenler Beri Gelsin...

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenler Beri Gelsin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

istersen kartınla günlük düzenli işlem yapar geri ödeme yapabilirim ( sigorta işindeyim günlük poliçe kesiyorum. ) benim kredi puanım bu şekilde yükseldi.

Ayın 15.den sonra sendeyim beybi...

okeydir hocam.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı
    misterio_junior bunu yazdı

Findeksle calismayan bankalari nasil bulabiliriz ?? Arkadas fibabank calismiyo demis ama notu dusuk olanlara kefille kredi veriyolarmis demekki kullaniyolar..Acil kredi veya kredi karti almam lazim

Albaraka Türk bankasına gidiyon aga. 500 Papel en az yatırıp World özellikle kredi kartı alıyorsun.

O uzun vadede olabilir hocam benim zaten kredim var odeyemedigim yapilandirmada olmuyor acil yani tefeci bile ariyorun avukata dusecek ondan sormustum findeks kullanmayan banka var mi diye 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

@Rabinski Hocam son durum nedir? Puanda yükselme oldu mu?

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Takip edilesi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

KKB findeks experian şirketinin g-4 algoritmasını kullanıyor daha önceki g-3 algoritmasında yanılmıyorsam 64 tane parametre vardı şimdi ne var bilmiyorum http://www.experian.com burayı kurcalamak lazım.
    benim gördüğüm not yükseltmek için tavsiye verebileceklerim.
    Bireysel borçluluk endeksiniz örnek kredi kartlarınızın toplam limiti 10.000 tl olsun 5.000 tl den fazla borçlanmayın kartlara
    Her ay en az asgarisini yatırın kartların.
    Kesinlikle avukatlık olmayın. olursanız 5 yıl boyunca kkb kayıtlarında damgalı görünürsünüz genelde bankacılar son 5 yılla bakar ama sizi biraz daha incelemek isteyen banka risk merkezi kaydınızıda sorgulayabilir burada kayıtlar 10 yıl tutuluyor riskmerkezi kayıtları ham veridir ham veri web serisi sunar bankalara herhangi bir puanlama v.s yapmaz bankacı 10 yılda takmışmı bir bankaya v.s diye bakar sadece puanlama son 5 yıldaki verilerin işlenmesi ile findeks te bulunuyor.
    2 Kredi kartınız varsa bunu tam olarak şu şekilde kullanan bir arkadaşımın puanı 1900 di ufak limitli kredi kartını her zaman düzenli öder asgari falan değil dönem borcunu hep öderdi diğer kredi kartını hiç kullanmadı hep tam limitle bekledi.

findeksten danışmanlık hizmeti alırsanız sizin puanınızı etkileyen son 4 müydü ne parametreyi size söylüyorlar.
    örnek1 :borçlu olup ödeme zorluğu olana söyledikleri
    1. X bankanda 2 aylık gecikmiş borcun en çok etkiliyor önce onu öde
    2. Borcun toplam limitinin yarısına getir.
    3. her ay en az asgarisini öde kartların
    4. yukarıdakine benzer şey

örnek 2: Borcu harcı olmayana notu düşük olana söylenen şeyler
    1) bir bankadan git kredi çek ve har ay düzenli öde
    2) başka bir bankadan kredi kartı çıkar ve her ay ödemesini düzenli yap

Ek olarak ne kadar notunuz iyi olursa olsun bankacının da insiyatifi var burada eğer o bankanın müşterisi iseniz findeks notunuz onlar için sadece kendi hesaplama algoritmalarından biri oluyor.
    banka varsa vadeli/vadesiz mevduat hesabınızı, paranın ne kadardır hesabınızda olduğunu tutarı v.s de bu hesaplama algoritmasına katabilir.

Toplam Hit: 4107 Toplam Mesaj: 26
banka kredi not bank notu kkb