folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenler Beri Gelsin...

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenler Beri Gelsin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/banka-kredi-notumu-nasil-yukseltebilirim-215043

Bu konumu bilen vardır muhakkak. Bende bu konuda derinlemesine bir araştırma yaptım. Öğrendiklerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

1) Albaraka Türk - Hesaba Rehin Para Karşılığında Verilen Kredi Kartı

Tüm bankaların Findex ile anlaşması yokmuş, bazı küçük çaplı bankalar bunun dışında. Ancak Albaraka'nın Findex ile anlaşması var. KKB Puanını direkt etkiliyor. Albaraka'dan bir banka hesabı açıyorsunuz. Daha sonra da minimum 250 TL yatırıp rehin bırakıyorsunuz ve bunun karşılığında size 250 TL limitli kredi kartı düzenliyorlar. Banka hesabı ile kredi kartı limiti 1/1 aynı. Yalnız tekel ödemesi yaparsanız sıkıntı çıkabilir. 10 TL'ye kadar (sigara) alımlarda sikinti yok. Ama alkollü içki alırsanız başınız arıyabilir. 15 gün içersinde iş veya ev adresinize banka hesap kartınızı ve kredi kartınızı yolluyorlar. Müşteri hizmetlerini arayıp açtırabilirsiniz. Kartınızı aktif kullanmanız durumunda 3-4 ay içersinde puanınız artıyor.

2) Fibabank - Hesaba Rehin Para Karşılığında Verilen Kredi Kartı

Albaraka'dan farkları var. Rehin paranın %75'lik kısmı kadar kredi kartı verebiliyorlar. Her şehirde şubeleri yok. İzmir, İstanbul, Ankara'da şubeleri olduğunu öğrendim. Ayrıntılarını bende bilmiyorum açıkcası. Alt limitin en az 1000 TL olması lazım ki size 750 TL'lik kart veriyorlar. Fibabank'ın Findeks anlaşması yokmuş. Yani bu kartı en az 1 yıl kullanmanız lazım ki; puanınız artsın.

3) Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) - Hesaba Rehin Para Karşılığında Verilen Kredi Kartı.

En handikaplı kart bu. ''Nakit Karşılığı Kredi Kartı'' diye başvurabiliyorsunuz. Ancak handikap kısmı şu; en az 1000 TL yatırmalısınız, ancak size 500 TL limitli kart veriyorlar. Müşteri hizmetlerinin dediğine göre ''ödemezsen çok sikimde senin paranın iki katını aldım amk'' diyorlar. Bu yüzden seçilecek en son banka gibi görünüyor.

________________________________________________________________________________________________________________________

- Kredi kartını düzenli kullanmanız lazım

- Ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapmanız lazım.

- Mümkünse tüm borcunuzu kapatın.

________________________________________________________________________________________________________________________

Eğer bunları yaparsanız, kredi notunuz baya hızlı yükselecektir.

Ben Albaraka Türk'ten ve Fibabank'tan kart aldım. Henüz elime geçmediler. 500 TL birinde 500 birinde limit var. Gün aşırı olarak (kullanmadan) Albarakadan 500 TL çekip ertesi gün (24 saat sonra) geri yatırarak kullanmayı planlıyorum. Bu şekilde yükseleceğini düşünüyorum. Ya da; Sanalpazar'da arkadaşın adına 500 TL'lik ürün açtırıp satın alıp, arkadaştan (ufak zararı var ama) parayı alıp kredi kartına geri yatırmayı planlıyorum. Sanırım bu yaza kadar puanım artacak.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Kaç aya düzelir acaba puan, kredi notun yükselince buraya yazar mısın?

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

kredi notun neden düştü bir kere bu önemli

geç ödemelerden not düşer. düzenli ödersin yükselir. geçer gider.

gel gelelim diğer işlere ;  ödemeyip takibe düşenler

iki türlü takip aşaması var.

ilki banka takibi  idari takip öncelikle banka seni arar ve artık sana kredi ve kredi kartı verilmeyeceğinin sinyalini verir. diğer bankalarda çıkar ama borcun olmadığına dair belge alırsın sıkıntı olmaz

ikincisi  kanuni takip artık avukat arar seni, bu durumda diğer bankalar geri çevirir. tabi bunu yeni açılan müşteriye aç olan bankalar takmayabiliyor.

birde özel bankalar kredi vermiyorsa devlet bankasına git boş çevirmez. ziraat, halk, vakıf. bunlara uğramadan adını bilmediğiniz bankalarlar çalışmayın dahada pişman olmayın.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dertli bunu yazdı

kredi notun neden düştü bir kere bu önemli

geç ödemelerden not düşer. düzenli ödersin yükselir. geçer gider.

gel gelelim diğer işlere ;  ödemeyip takibe düşenler

iki türlü takip aşaması var.

ilki banka takibi  idari takip öncelikle banka seni arar ve artık sana kredi ve kredi kartı verilmeyeceğinin sinyalini verir. diğer bankalarda çıkar ama borcun olmadığına dair belge alırsın sıkıntı olmaz

ikincisi  kanuni takip artık avukat arar seni, bu durumda diğer bankalar geri çevirir. tabi bunu yeni açılan müşteriye aç olan bankalar takmayabiliyor.

birde özel bankalar kredi vermiyorsa devlet bankasına git boş çevirmez. ziraat, halk, vakıf. bunlara uğramadan adını bilmediğiniz bankalarlar çalışmayın dahada pişman olmayın.

Baba benim eski konuda yazıyordu. Kredim ile kredi kartım patladı benim. 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Hocam bu dediğin bloke olayını tüm bankalar yapıyor tabi bazıları yapmıyoruz ayağına yatıyor ama iyi bir tanıdığın var ise 0 puandan iki ay içerisinde 30.000 lira kredi çekebilecek seviyeye geliyorsun, arkadaşım sırf kredi puanını yükseltebilmek için iş bankasına 10 bin lirasını 45 günlüğüne bloke ettirdi 45 günün sonunda banka 2000 liralık kredi kartı verdi, o kredi kartını 2 hafta kullanıp kapattırdı hemen arkasına 30 bin kredisi onaylandı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Kredi notu ne işe yarıyor? 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Kredi notu ne işe yarıyor? 

zengin detected

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

yarın okurum çizeyim bi

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

mesele illaki KKB notu yükseltmek ise ben size daha kolay bir yol söyliyeyim direk yükseliyor 1 yada 2 ayda yenide yüksek limitli kredi kullandırılacak boyuta geliyorsunuz ama kırmızı kalem yememiş durumda olmanız lazım. bizzat kendim tarafımdan yapılmıştır. öncelikle kaç kredi kartınız var mesela 4 tane olsun. 3 ünün tüm toplam borcunu ödeyip (ekstre borcu değil) kartı iptal ettirip, 1 kartında normal aylık ekstresini ödediğinizde direk yükseliyor önünüzdeki ay. tabi elinize 10 bin Tl gibi bi nakit lazım. başka türlü yükselmiyor. tanıdıktan falan borç alınabilir. (sakın tefeci olmasın)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir kaç şey daha öğrendim, bu akşam pc başına geçince yazayım 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWRE
    EWRE's avatar
    Erkek

Agalar yalan o kredi notu falan hiç bi naneye yaramıyo... vermeyecek oldularmı bahane çok...

karda iz bırakan makineye ne denir... karizmatik (fikret espri corp.)
Toplam Hit: 4099 Toplam Mesaj: 26
banka kredi not bank notu kkb