folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Kripto Paralar Saadet Zinciri Değil Mi?

Kripto Paralar Saadet Zinciri Değil Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baysevgi77
    baysevgi77's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba

Bitcoini 2013'ten beri takip ediyorum. O zamanlar dolar tl karşılığı işlem yapabileceğin, pek de güvenilir olmayan fakat alım satımda kullanılabilecek bir sistemdi. Şu an işlem ücretleri artmış, ticaret için kullanılamaz durumda, gelecekte de kullanılamayacak çünkü çok düşük meblağları ödeyemeyeceğimiz bir araç haline gelecek. Popülerleşmeyle beraber sona kalan dona kalır oyunu oynandığını düşünüyorum, insanlar sürekli girdiği için kazandırıyor ama bu bir süre sonra duracak. Para desen para değil, maden desen maden değil, hiçbir manası faydası ve karşılığı olmayan bir şeye insanlar neden yükleniyor, hiçbirinin aklına gelmiyor mu bu?

Bu sistemi merkezi olarak kursak saadet zinciri deriz, herkesin alabileceği ve herkesin kazanabileceği bir sistem mümkün mü ki insanlar bu işten medet umuyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

evet bir çeşit saadet zinciri ama kimse kabullenmek istemiyor . 

mesela bugün facebook grubunda gördüğüm bir örnek adam yazmış: 40 bin liraya 7,7 tl den chz aldım, şimdi param 28 bine düştü. bu adama 40 bine chz satan herifin cebine gitti aradaki 12 bin lira.

şimdi gelip burda, block chain cart curt uzun uzun yazacak birileri, lütfen son 1 hafta içinde kripto para ticareti dışında kaç tane blockchain ürünü kullandınız söyleyin :D 

10 yıldır kripto paraların hayatımıza kattığı hiç bir şey yok ama milyar dolarlık sektör oldular. :P sonunda deli bir sikiş patlayacak diye bekliyorum hala.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Birazdan grafiğe iki ok çizip up ve down noktalarını gösterenler gelir :)

Şuanki bilgilerimle etheriumdan %40 kazanmış biri olarak mantıklı bulmadığım popüler kültür sosyal medya ve para kartellerinin gazıyla fakir söğüşleme borsası olduğunu düşünüyorum.

ANCAK,

GEÇEN YIL AMAZONDAN BENİM HESABIMLA KENDİNE EKRAN KARTI ALDIRAN ARKADAŞIM MERCEDES E250 ALDI İŞTEN İSTİFA ETTİ 2 YIL KURUMSALA ELVEDA DEDİ.(inanmayana mesajlarımı atarım)

Ne kadar kazandı tabiki sormadım. Ama yine de tavsiye etmem.

zeybekustasi tarafından 16/Mar/21 00:50 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

yazdım yazdım sildim, yazdım yazdım sildim. 

siz, yani toplumun çok büyük çoğunluğu olayın özüyle alakası olan insanlar değilsiniz. 

kripto parayı tasarlayanlar da şifreleme uzmanı, para teorisi bilmiyor. 

tüm dünya yarın kripto paraya geçse, 3 hafta sonra markette alacak makarna bulamazsınız. bankanın olmadığı bir düzende bu kadar yüksek optimal çıktı düzeyine getiremezsiniz ekonomiyi. 

hiç bir ekonomi gelemez bu düzeylere. 

en basit sebebi kaydi paradır. gidin yazın okuyun. (kaydi para wikipedia)

sizin tasarruflarınız şifrelense ve sadece siz kullanabilseniz. banka onları kredilere veremese. ne milyar dolarlık barajlara, ne çiftçinin traktörüne, ne makarna fabrikasına ne de alacağınız eve kredi bulamazsınız. ekonomi çok çok küçük bir optimal noktaya geri çekilir, 50 sene sonra elinizde mızrak kedi avlarsınız. 

kripto paralarıda bankanın kullanımına vereririz savunması yapacaksanız da zaten para şuan elektronil. koca memleketler düzeyinde elektrik harcayıp neden şifreliyorsunuz ? salak mısınız ?

çok uzatmayacağım, dönemsel bir vurgun yeridir. 

bir dönem fx çıktı böyle emeklinin ikramiyesinden öğrencinin harçlığına kadar vurdular, sonra çiftlikçiler türedi, olm inek alıyos lağn ihihi orada bizim ineğa bakyolar hihihi ben yemini veriyom hihihi, şimdi de kriptocular. 

toplumda  99 deli bir akıllı varsa akıllıya deli derlermiş. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Siz ilk devlet regülasyonu gelince görün kripto paraları. kolaydı òyle tüm para mekanızmasını yok etmek.

Abd merkez bankasi kendi coinini uretemezmi , urettiginde btc fiyatlari ne olur ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Siz ilk devlet regülasyonu gelince görün kripto paraları. kolaydı òyle tüm para mekanızmasını yok etmek.

Abd merkez bankasi kendi coinini uretemezmi , urettiginde btc fiyatlari ne olur ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Ben dönemsel olarak tavsiye ediyorum. Chiliz i şansa 1.7 tl den alıp 6.2 tl den bozdum. Binance a attığım 3000 tl, 10.000 tl olarak hesabıma döndü. He şans mı şans. Ama takip ettiğinde çok büyük para kazanabilirsin. Millet chilizden geçen hafta milyoner oldu. 

Kural şu birisi kazanırken, birileri kaybediyor. Eğer balinanın kaybettiği zamanlar yakalanırsa 3-5 de cebe girmesi iyi oluyor.

Nova Vida !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Blockchain ve kripto para kavramlarına akılları ermediği! için tü kaka diyenler işi uzmanından dimnleyin sonra bir daha konuşalım

https://www.youtube.com/watch?v=6WtvWzroZt4

blockchain örneği demişsiniz buyrun bariz hayatımıza girmesi gereken bir örnek..

https://tr.euronews.com/2021/03/14/10-saniyelik-videoya-6-6-milyon-dolar-odendi

rappermcs tarafından 16/Mar/21 09:35 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Bu tür konular nedense hep fiyat tepedeyken ortaya çıkıyor, seneye btc 3-5 bin dolara düşünce kimse konuşmayacak. Ardından 6 haneli rakamlara ulaşınca yine bu tür konular ayyuka çıkacak.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

üzgünüm ama;

saadet zinciri değil

ponzi değil

balon değil

bitcoin lives matter

-

Ciddili olarak söylüyorum: eğer bitcoin'i saadet zinciri olarak görüyorsanız, "oraya para atıyorsun 10 gün bekliyorsun yükselince paranı çekiyorsun" gözüyle bakıyorsanız bitcoin'in ne olduğunu hiç anlamamışsınız demektir.

Google'ı açıp "bitcoin nedir" yazıp 50bin farklı kaynaktan okuyabilirsiniz. ama ben kendi kısa tanımımı yapayım: Bitcoin, altının sanal dünyadaki karşılığıdır. Altın gibi dünya gezegeninde sınırlı sayıda bulunur. Altın gibi onu elde etmek için kazmanız, uğraşıp onu çıkarmanız gerekir. Altın gibi başkasına verip karşılığında kağıt para alabilirsiniz. Eğer kabul eden bir satıcı bulursanız altın gibi bir ürün/hizmetin karşılığı olarak kullanabilirsiniz. Nasıl bir kuyumcuya gidip altın verip kağıt para takası yapıyorsanız, kuyumcuya gidip kağıt para verip altın alıyorsanız, sizin kuyumcuya sattığınız altını başkası gelip alıyorsa; bitcoin borsalarında da aynısını yapıyorsunuz. Bitcoin borsaları kuyumcudur.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Tüm hayat saadet zinciri, tüm ekonomik - siyasi düzen bir saadet zinciri

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 9689 Toplam Mesaj: 79
bitcoin