folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Kripto Paralar Saadet Zinciri Değil Mi?

Kripto Paralar Saadet Zinciri Değil Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

Blockchain ve kripto para kavramlarına akılları ermediği! için tü kaka diyenler işi uzmanından dimnleyin sonra bir daha konuşalım

https://www.youtube.com/watch?v=6WtvWzroZt4

blockchain örneği demişsiniz buyrun bariz hayatımıza girmesi gereken bir örnek..

https://tr.euronews.com/2021/03/14/10-saniyelik-videoya-6-6-milyon-dolar-odendi

Hocam 4 senede bir ekonimiye giriş kitabı yayınlayan popülüst twitter fenomenleriyle benim bilgimi bir tutma. 

İşin şifreleme kısmında sıkıntı yok. Para teorisi kısmında sıkıntı var. Uzun uzun yazdım forumda zamanında. 

Oluşturduğu senyoraj geliri tamamen kişisel çarpık bilgiden kaynaklanan bir yapay kod bu. 

İşin içinde nash dengesinden tut ki para emisyonuna, çarpan yaratan kamusal harcamalardan tut ki long range optimal gysh noktasına kadar çok şeyi barındıran bir durum.

Fanatikleşmeyin, bakın ben ekonomi biliyorum. Bu iş bu haliyle para olamaz diyorum size. İnternette her önünüze gelen adamın dediklerine inanmayın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

herkes kendince haklı. sert girecektim ama gerek yok. şunu söylemek istiyorum, işin fiyat tarafını görüyorsunuz. tamam o taraftan bakalım, BİST saadet zinciri değil mi? atıyorum THY hisseleri düşüyor çıkıyor. kalkan uçak hergün aynı, giden yolcu belli gelen belli. yav arkadaş neye göre hissesi çıkıyor düşüyor? orada reel uçağı uçuran adam var uçağın bakımını yapan adam var hatta temizliğini yapan adam bile gidiyor reel bir cismin temizliğini yapıyor 1 ay temizliyor 3-5bin lira maaş alıyor. evinde oturduğu yerden hiçbirşey üretmeyen adam da 30-40bin kazanıyor hissesinden veya 30-40bin kaybediyor. neye göre? bunlar saadet zinciri değil de bitcoin mi saadet zinciri? bitcoinde en azından senin olan senindir. çek cüzdanına, değer 0 dolar da olsa sende 100,000 dolar da olsa sende. kalıcı mesaj mı bırakmak istiyorsun, git blok imzala. 

altın alıyorsun saadet zinciri değil mi? altın bugün bilinen en iyi iletken. ama kabloları altından yapmıyoruz bakırdan yapıyoruz. niye? çünkü altını alıp satıyoruz. hiçbir işimize yaramıyor pratikte. bu saadet zinciri değil mi? işin fiyat tarafı bu. blockchainde fiyattan daha derin bir durum var. defi, nft gerekli mi faydalı mı evet tartışılır benim de büyük şüphelerim var. ama eğri oturup doğru konuşalım, ortada ekonomiyi para babalarının elinden alınıp herkesin bireysel yönetimine kendi parasının idaresini verebilecek bir sistem var. çalışır mı, devletler izin verir mi, yasaklar mı vb vb bilinmez. bence de çok zor ihtimal. ama kardeşim ameriga buna izin vermez diye bu yanlış olmaz, bu kullanışsız olmaz. bu kadar basit. de ki para baronları buna izin vermez, eyvallah ciğerimi ye. ama yok efendim bu ponzi bu saadet zinciri dersen bu biraz cahillik oluyor. hele ki bankaları, kredi alma verme sistemini, bankaların kasasında olmayıp da havadan yarattığı sanal parayı savunarak blockchain'e saadet zinciri dersen artık su kaçırmış olursun. 

bi dur bi anlamaya gayret et. sonra gel gene olmaz bu iş de. sıkıntı değil. belki senin niye olmayacağını açıklamandan biri ilham alır bir soruna çözüm bulur, olmayacak olanı oldurur. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

Blockchain ve kripto para kavramlarına akılları ermediği! için tü kaka diyenler işi uzmanından dimnleyin sonra bir daha konuşalım

blockchain örneği demişsiniz buyrun bariz hayatımıza girmesi gereken bir örnek..

Hocam 4 senede bir ekonimiye giriş kitabı yayınlayan popülüst twitter fenomenleriyle benim bilgimi bir tutma. 

İşin şifreleme kısmında sıkıntı yok. Para teorisi kısmında sıkıntı var. Uzun uzun yazdım forumda zamanında. 

Oluşturduğu senyoraj geliri tamamen kişisel çarpık bilgiden kaynaklanan bir yapay kod bu. 

İşin içinde nash dengesinden tut ki para emisyonuna, çarpan yaratan kamusal harcamalardan tut ki long range optimal gysh noktasına kadar çok şeyi barındıran bir durum.

Fanatikleşmeyin, bakın ben ekonomi biliyorum. Bu iş bu haliyle para olamaz diyorum size. İnternette her önünüze gelen adamın dediklerine inanmayın. 

Yanlış anlama derdim polemik değil hocam ama "Hocam 4 senede bir ekonimiye giriş kitabı yayınlayan popülüst twitter fenomenleriyle benim bilgimi bir tutma. " şaka yaptığını umuyorum çünkü biz çok güldük ve eğlendik. 

2011 yılında aldığım bilmem kaç lot bir hisse var adını da verebilirim. Tahtası kapandı ve elimdeki lotların değeri sıffffır sıffır sıfffırrrrr tl :)
    Şimdi bana banka, spk vb kurumlar saadet zinciri değil de kripto paralar saadet zinciri de ben de yerim zaten o afilli teknik kelimeleri.

Ve gerçekten bildiğin ekonominin hangi evrende geçerli olduğunu çok merak ediyorum.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kontrolü olmayan para  olmaz  . 

teknolojisi ayrı bişey 

1 madde çıkarıyorum  .

abd ulusal güvenliğini tehdit eden btc eth üretimi yapan tesisleri terör grubu sınıfına alıorum  

bitti gitti . 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

@prometheus hocam söylediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat hisse ve bist için söyledikleriniz pek geçerli değil gibi
    Ben vestel aldım  diyelim ve  evde oturarak para yatırıp para kazanmış olmuyorum ki ben bu parayı bir yerden kendi işimden  vs kazanıyorum

bu parayı vestele yatırdığım zaman vestel içinde çalışmış oluyorum vestel benden aldığı para ile gidip yurt dışında elektronik bisiklet yatırımı batarya üretimi vs yapıyor
    o kazanıyor ben de kazanıyorum ortaklığımızdan .

btc de böyle bir geçerlilik yok ama altın gibi değerli maden vs diyebiliriz fakat bir şey üretimi yok madenciliği var 
    ,
    blokchin sisteminde bir kusur yok zaten ona bir şey diyemem herşekilde kullanılacak bence
    zamanla devletler coin kullanmaya vs geçeciğini düşünüyorum tabi şu an ki gibi değil btc de altın etherum da yarının doları olabilir dünya genelinde devletlere çok bağlı olmadan yeni bir ekonomik sistem

bistte işlemler yapan biri olarak yakında facebookda ki dayılar gibi görüneceğimizi düşünüyorum :D
    bilim kurgu flimlerinde ki tam elektronik sistem hayatımıza girecek ama ne zaman bilinmez.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    HoLYSeRo bunu yazdı

@prometheus hocam söylediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat hisse ve bist için söyledikleriniz pek geçerli değil gibi
    Ben vestel aldım  diyelim ve  evde oturarak para yatırıp para kazanmış olmuyorum ki ben bu parayı bir yerden kendi işimden  vs kazanıyorum

bu parayı vestele yatırdığım zaman vestel içinde çalışmış oluyorum vestel benden aldığı para ile gidip yurt dışında elektronik bisiklet yatırımı batarya üretimi vs yapıyor
    o kazanıyor ben de kazanıyorum ortaklığımızdan .

btc de böyle bir geçerlilik yok ama altın gibi değerli maden vs diyebiliriz fakat bir şey üretimi yok madenciliği var 
    ,
    blokchin sisteminde bir kusur yok zaten ona bir şey diyemem herşekilde kullanılacak bence
    zamanla devletler coin kullanmaya vs geçeciğini düşünüyorum tabi şu an ki gibi değil btc de altın etherum da yarının doları olabilir dünya genelinde devletlere çok bağlı olmadan yeni bir ekonomik sistem

bistte işlemler yapan biri olarak yakında facebookda ki dayılar gibi görüneceğimizi düşünüyorum :D
    bilim kurgu flimlerinde ki tam elektronik sistem hayatımıza girecek ama ne zaman bilinmez.

eyvallah hocam ama geç vestel işini. şirket halka açılıyor, tek amacı para toplamak. sence şirketin gerçek değerine göre mi hissesi işlem görüyor? bugün borsada işlem gören mesela aselsan, bana diyebilir misin aselsan hissesi düştü değeri azaldı bu şirketin? veya verdiğim thy örneği. 

benim de yatırımlarım var, çünkü sistemle savaşacak götüm yok. o hâlde isyan edeceğime kendime gelir sağlamak zorundayım. çünkü isyanımın gücü yok. açık açık götüm yemiyor. ben kendimi tanıyorum. ona göre hareket ediyorum. ama bu sanal bir gerçekliğe gireceğim anlamına gelmez. gerçeği biliyorum. düzenin kuralı buysa düzülen olmaktansa ben de düzene eşlik ediyorum. yapacak başka birşeyim yok. kaldı ki millet de hâlinden memnun. yoksa belki savaşırdım. bugün bi gecekonduya gidip "seni gaskikliyorlar gardaşım gel birlik olalım" desem ne gomünistliğim kalır ne terörişkoluğum. ama ben o gecekonduya gidiyorum "al gardaşım 5 tl aç karnını doyur" diyorum hızır aleyhisselam gibi hürmet görüyorum. bu adama blockchain anlatamazsın. decentralised finance anlatamazsın.

neyse hayırlı işler. karanlığa küfredeceğine bir kazık da sen çak. 

Prometheus tarafından 16/Mar/21 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

Yanlış anlama derdim polemik değil hocam ama "Hocam 4 senede bir ekonimiye giriş kitabı yayınlayan popülüst twitter fenomenleriyle benim bilgimi bir tutma. " şaka yaptığını umuyorum çünkü biz çok güldük ve eğlendik. 

2011 yılında aldığım bilmem kaç lot bir hisse var adını da verebilirim. Tahtası kapandı ve elimdeki lotların değeri sıffffır sıffır sıfffırrrrr tl :)
    Şimdi bana banka, spk vb kurumlar saadet zinciri değil de kripto paralar saadet zinciri de ben de yerim zaten o afilli teknik kelimeleri.

Ve gerçekten bildiğin ekonominin hangi evrende geçerli olduğunu çok merak ediyorum.

Hayali bir evrende olsak gerek. İyi günler dilerim. :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    samaccc bunu yazdı

kontrolü olmayan para  olmaz  . 

teknolojisi ayrı bişey 

1 madde çıkarıyorum  .

abd ulusal güvenliğini tehdit eden btc eth üretimi yapan tesisleri terör grubu sınıfına alıorum  

bitti gitti . 

Dedi zaten :)

Bitcoine el aticagiz ambargo yikmak icin kullaniliyor diye aciklama yapti.

Turkiye de kriptolari basi bos birakmayacagiz diye bakanlik dun açıklama yapti.

Youtube gibi bir cikis bekliyorum. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Bu tür konular nedense hep fiyat tepedeyken ortaya çıkıyor, seneye btc 3-5 bin dolara düşünce kimse konuşmayacak. Ardından 6 haneli rakamlara ulaşınca yine bu tür konular ayyuka çıkacak.

hadi inşallah :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 9676 Toplam Mesaj: 79
bitcoin