folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Kullandığınız Cloud Depo/Yedek Sistemleri

Kullandığınız Cloud Depo/Yedek Sistemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Az önce bir konuda epey konuşulmuş, CD/DVDler rafa kalktı kalkacak artık. Yavaş yavaş çağa ayak uydurmak lazım. 1 Tb ve 2Tb harici HDD sahibiyim ikisi de %80 civarı dolu, ama başlarına zeval gelirse sudan çıkmış balığa döneceğimi de biliyorum.

Benim şahsen bir iki sorum var, konu altında tartışalım aklımıza takılan yerleri.

Öncelikle bu cloud depolamaları direk disk olarak tanıtabiliyor muyuz, yani misalen simetrik 1gbit bağlantıda oyunları clouda kurup ordan oynayabilir miyim?

Oyun program vs kuramasam dahi yine usb disk gibi tanıtıp kafama göre çalışabilir miyim?

Google drive kullanıyorum mesela, onda bbenim diski uzaktan eşitliyor. Silince karşıdan da siliniyor. Misalen bunun yerine sadece cloudda tutabileceğim hizmeti veren var mı?

Hangi firmaları kullanıyorsunuz, ne kadar ödüyorsunuz, hesaplı şekilde bu iş nasıl aşılır?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Onedrive. 1 TB : 15 TL. Yanında her ay Skype 60 dakika konuşma veriyor yurtdışı ve Türkiye içi sadece sabit hatlarla. Word, Excel vs ofis progrmalarını site üstünde açıp düzenleyebiliyorsun. Videoları vs direk açıyor. Oyun kurup oynama vs imkansız şuanda. Piyasada 2 kral var şuan. Microsoft Onedrive ve Google Drive. Dropbox vs boşuna bakma onların fiyatları kazık.

https://onedrive.live.com/about/tr-tr/plans/

mkyb tarafından 17/Eyl/15 02:44 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

sorduğun sorulardan, beyninin bazı bölümlerinin aşırı yüklenmeden dolayı yandığını

fan'ı acilen değiştirmen gerektiğini varsayabilirim :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

Diğerlerinde var mı bilmiyorum ama geçenlerde Google drive da fotolarım ve bir kaç bin dosyam silindi Yanlışlıkla :) destek ekibine yazdım anında geri yüklediler. O Açıdan çok memnunum bir de gmail ile bir çalışması gelen maillerdeki dosyaları drive atması işimi çok kolaylaştırıyor. Ayrıca Google fotolar ile yedeklediğin fotolara da drive üzerinden erişebiliyorsun. Kısacası google drive tek geçerim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Onedrive'ın fotoğrafları tarayıp içeriğe göre ayrıması çok hoşuma gidiyor. Mesala geçen deneme amaçlı heykeli çektim bakayım insan mı sanacak diye yemedi. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

sorduğun sorulardan, beyninin bazı bölümlerinin aşırı yüklenmeden dolayı yandığını

fan'ı acilen değiştirmen gerektiğini varsayabilirim :D

aşırı yükleme, uykusuzluk, alkol, verkol, karakol...

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

foto video için google photos

özel arşiv için dropbox  + pin + sms security

warez için yandex 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Limitsizamca.org tan film oyun indirmek için mega Nin 50 GB free üyeliği dışında cloud kullanıyorum :) herşeyi elimin altinda sakliyorum

I am Jack's inflamed sense of rejection
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Fotoğraflara geçen 60 FPS ile çekilmiş video attım bi baktım boyut yarıya düştü şüphelendim tekrar indirip ayrıntılara baktım video 30 FPS olmuş. Google kaliteden çalıyor.

Mega'ya ise güvenmeyin. Kurucus Kim Dotcom ayrıldı şirketten. Siteye güvenmeyin diyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Google Fotoğraflara geçen 60 FPS ile çekilmiş video attım bi baktım boyut yarıya düştü şüphelendim tekrar indirip ayrıntılara baktım video 30 FPS olmuş. Google kaliteden çalıyor.

Mega'ya ise güvenmeyin. Kurucus Kim Dotcom ayrıldı şirketten. Siteye güvenmeyin diyor.

google fotograflar 2 seçenek var

ya iyi otomatik kalite 

yada orjinal dosya ücretli.

ben iyi kalite de sınır kalkmadan önce 200 gb kullanıyordum şimdi geçtim sınırsıza

ama siz hiç bir yere güvenmeyin her zaman yedeğiniz olsun benim tüm lise fotoları gitti.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

hayırdır google mı sildi ?

Toplam Hit: 4321 Toplam Mesaj: 42
bulut yedek depo cloud depolama cloud yedekleme