folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Kullandığınız Cloud Depo/Yedek Sistemleri

Kullandığınız Cloud Depo/Yedek Sistemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

evde kendi sistemini kurmana ne gerek var dediğim gibi 

google + dropbox + yandex kullanın 3 lü senkronizasyon yeter de artar herşey için

ha bide eve 1 tb yedek tamamdır.

myb hocam yok benim laptop bozulmuştı hdd uçtu herşeyim gitti yıllar önce o zamandan beri bende bir tutkudur bulut depolama herşeyim : )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Amazon iyiymiş, tek taraflı sadece cloudda saklama yapabiliyor muyuz? Yoksa sınırsız olmasının anlamı kalmayacak

Programıda tek taraflı saklamaya izin veriyor senkronizasyon olayı yok yani. Valla ben 5 tb dan fazla dosya yükledim hiç şikayetçi olmadılar fakat upload hızı biraz yavaş göz önünde bulundurun derim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    atakartal bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Amazon iyiymiş, tek taraflı sadece cloudda saklama yapabiliyor muyuz? Yoksa sınırsız olmasının anlamı kalmayacak

Programıda tek taraflı saklamaya izin veriyor senkronizasyon olayı yok yani. Valla ben 5 tb dan fazla dosya yükledim hiç şikayetçi olmadılar fakat upload hızı biraz yavaş göz önünde bulundurun derim.

Hocam 5 tb ne yükledin ben 50 gb dolduramiyorum 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En mantıklısı amazon. Ver 60 doları 1 yıl sınırsız alan kullan. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

private cloud kullanıyorum kendi nas serverımı hazırladım raid imide yaptım temiz temiz kullanıyorum. Hem internetede bağımlı kalmıyorum bu sayede. Bu arada cloud a oyun kurup oynaman çok sıkıntı çıkarır ilk başta tepkime süresi sorun yaratır ki evde gbit lik ağ var onda bile sorun çıkıyor şuan ev içi ağı fibere çekme planım var en azından tepkime süresini düşürüp bilgisayarın kendi hdd si gibi çalışacak hale az da olsa getirebilirim.

Private cloud maliyetli fakat 1 kere para veriyorsun ve bütün kontrol sende öyle kafanda soru işaretleri olmuyor lan acaba upload sırasında bişi oldu mu veya şirket ya silerse yada accountum hacklenirse napıcam ve yavaş indirme gönderme derdindende kurtuluyorsun :) Önerim imkan varsa private cloud şöyle mini-itx bir kasa hazırlanıp rahatlıkla yapılabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

private cloud kullanıyorum kendi nas serverımı hazırladım raid imide yaptım temiz temiz kullanıyorum. Hem internetede bağımlı kalmıyorum bu sayede. Bu arada cloud a oyun kurup oynaman çok sıkıntı çıkarır ilk başta tepkime süresi sorun yaratır ki evde gbit lik ağ var onda bile sorun çıkıyor şuan ev içi ağı fibere çekme planım var en azından tepkime süresini düşürüp bilgisayarın kendi hdd si gibi çalışacak hale az da olsa getirebilirim.

Private cloud maliyetli fakat 1 kere para veriyorsun ve bütün kontrol sende öyle kafanda soru işaretleri olmuyor lan acaba upload sırasında bişi oldu mu veya şirket ya silerse yada accountum hacklenirse napıcam ve yavaş indirme gönderme derdindende kurtuluyorsun :) Önerim imkan varsa private cloud şöyle mini-itx bir kasa hazırlanıp rahatlıkla yapılabilir.

yedeğin yedeği var mı peki? :D hdd lerden biri uçarsa

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

WD mycloud serisini araştır, kimseye güvenme icloud bile gittiyse ...

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

raid altyapısını araştır derim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bende de yandex 220 gb var ve sınırsız. Mail. Ru dan Da iki tane 1 tb aldım henüz pek kullanmadım. Şunu demek istiyorum, fotoğrafları, videoları direkt mi atıyorsunuz? Yoksa şifreli rar yapıp öyle mi atıyorsunuz? Fotoğrafların o sunucularda güvenle durduğuna pek inanmıyorum. O yüzden sizce böyle şifreleyip atmak daha iyi olmaz mı? 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neo_brn
    neo_brn's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

hocam niye yedeğin yedeğini sordun anlamadım? raid sisteminde pek tabi yapabilirsin de amerikan hükümetinin sırlarını mı barındırıyosun da yedeğinde uçsun?

İşte tüm olay bundan ibaret.
Toplam Hit: 4318 Toplam Mesaj: 42
bulut yedek depo cloud depolama cloud yedekleme