folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kur"An-I Kerim Mucize Olduğunu Bildiren Ayetler(Ödev)

Kur"An-I Kerim Mucize Olduğunu Bildiren Ayetler(Ödev)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    S.a müritler Din Kült. Ahlak Bilgisi Öğrt. böyle bir ödev verdi googleye baktım hiç bir sonuç yok belki aranızda bilen vardır?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

HZ. İBRAHİM'E ÖLÜ KUŞUN CANLANDIRILMASI
    Hani İbrahim: "Rabbim, bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster" demişti. (Allah ona "İnanmıyor musun?" deyince, "Hayır (inandım), ancak kalbimin tatmin olması için" dedi. "Öyleyse, dört kuştut. Onları kendine alıştır, sonra onları (parçalayıp) her bir parçasını bir dağın üzerine bırak, sonra da onları çağır. Sana koşarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir." (Bakara Suresi, 260)
    HZ. İBRAHİM'İN ATEŞTEN KURTULMASI
    Dediler ki: "Eğer (birşey) yapacaksanız, onu yakın ve ilahlarınıza yardımda bulunun." (Enbiya Suresi, 68)
    Dediler ki: "Onun için (yüksekçe) bir bina inşa edin de onu çılgınca yanan ateşin içine atın." (Saffat Suresi, 97)
    Biz de dedik ki: "Ey ateş, İbrahim'e karşı soğuk ve esenlik ol." Ona bir düzen (tuzak) kurmak istediler, fakat Biz onları daha çok hüsrana uğrayanlar kıldık. (Enbiya Suresi, 69-70)
    Böylelikle ona bir tuzak hazırlamak istediler. Oysa Biz, onları alçaltılmışlar kıldık. (Saffat Suresi, 98)
    HZ. MUSA'NIN MUCİZELERİ
    Böylece (Firavun ve ordusu) güneşin doğuşvakti onları izlemeye koyuldular. İki topluluk birbirini gördükleri zaman Musa'nın adamları: "Gerçekten yakalandık" dediler. (Musa "Hayır" dedi. "Şüphesiz Rabbim, benimle beraberdir; bana yol gösterecektir." Bunun üzerine Musa'ya: "Asanla denize vur" diye vahyettik. (Vurdu ve) Deniz hemencecik yarılıverdi de her parçası kocaman bir dağ gibi oldu. Ötekileri de buraya yaklaştırdık. Musa'yı ve onunla birlikte olanların hepsini kurtarmışolduk. Sonra ötekileri suda boğduk. Şüphesiz, bunda bir ayet vardır. Ama onların çoğu iman etmişdeğildirler. Ve hiç şüphesiz, senin Rabbin, güçlü ve üstün olandır, esirgeyendir. (Şuara Suresi, 60-68)
    (Musa) Dedi ki: "Sana apaçık birşey getirmişolsam da mı?" (Firavun) Dedi ki: "Eğer doğru sözlü isen, onu getir." Bunun üzerine asasını bırakıverdi, bir de (ne görsünler) o, açıkça bir ejderha oluverdi. Elini de çekip çıkardı, bir de (ne görsün) o, bakanlar için 'parlayıp aydınlanıvermiş'. (Şuara Suresi, 30-33)
    Dedi ki: "Hayır, siz atın." Sonra hemen (ne görsün), sihirlerinden dolayı, onların ipleri ve asaları kendisine gerçekten koşuyormuşgibi göründü. Musa, bu yüzden kendi içinde bir tür korku duymaya başladı. "Korkma" dedik. "Muhakkak sen üstün geleceksin." (Taha Suresi, 66-68)
    Onlar atınca, Musa dedi ki: "Sizlerin (ortaya) getirdiğiniz büyüdür. Doğrusu Allah onu geçersiz kılacaktır. Şüphesiz Allah, bozgunculuk çıkaranların işini düzeltmez." Allah, suçlu-günahkarlar istemese de, hakkı (hak olarak) kendi kelimeleriyle gerçekleştirecektir. (Yunus Suresi, 81-82)
    Biz de Musa'ya: "Asanı fırlatıver" diye vahyettik. (O da fırlatıverince) bir de baktılar ki, o bütün uydurduklarını derleyip-toparlayıp yutuyor. (Araf Suresi, 117)
    "Sağ elindekini atıver, onların yaptıklarını yutacaktır; çünkü onların yaptıkları yalnızca bir büyücü hilesidir. Büyücü ise nereye varsa kurtulamaz." (Taha Suresi, 69)
    Biz de Musa'ya: "Asanı fırlatıver" diye vahyettik. (O da fırlatıverince) bir de baktılar ki, o bütün uydurduklarını derleyip-toparlayıp yutuyor. Böylece hak yerini buldu, onların bütün yapmakta oldukları geçersiz kaldı. Orada yenilmişoldular ve küçük düşmüşler olarak tersyüz çevrildiler. (Araf Suresi, 117-119)
    HZ. YUNUS'UN BALIĞIN KARNINDAN KURTARILMASI
    Hani o, dolu bir gemiye kaçmıştı. Böylece kur'aya katılmıştı da, kaybedenlerden olmuştu. Derken onu balık yutmuştu, oysa o kınanmıştı. (Saffat Suresi, 140-142)
    ...Karanlıklar içinde: "Senden başka ilah yoktur, Sen yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum" diye çağrıda bulunmuştu. Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık. İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız. (Enbiya Suresi, 87-88)
    Eğer (Allah'ı çokça) tesbih edenlerden olmasaydı, onun karnında (insanların) dirilip-kaldırılacakları güne kadar kalakalmıştı. Sonunda o hasta bir durumdayken çıplak bir yere (sahile) attık. Ve üzerine, sık-genişyaprakla (kabağa benzer) türden bir ağaç bitirdik. (Saffat Suresi, 143-146)
    HZ. İSA'NIN MUCİZELERİ
    İsrailoğulları'na elçi kılacak. (O, İsrailoğulları'na şöyle diyecek "Gerçek şu, ben size Rabbinizden bir ayetle geldim. Ben size çamurdan kuşbiçiminde birşey oluşturur, içine üfürürüm, o da hemencecik Allah'ın izniyle kuşoluverir. Ve Allah'ın izniyle doğuştan kör olanı, alaca hastalığına tutulanı iyileştirir ve ölüyü diriltirim. Yediklerinizi ve biriktirdiklerinizi size haber veririm. Şüphesiz, eğer inanmışsanız bunda sizin için kesin bir ayet vardır." (Al-i İmran Suresi, 49)
    ALLAH'In YÜZ YIL ÖLÜ BIRAKIP SONRA DİRİLTTİĞİ KİŞİ
    Ya da altı üstüne gelmiş, ıssız duran bir şehre uğrayan gibisini (görmedin mi?) Demişti ki: "Allah, burasını ölümünden sonra nasıl diriltecekmiş?" Bunun üzerine Allah, onu yüz yıl ölü bıraktı, sonra onu diriltti. (Ve ona) Dedi ki: "Ne kadar kaldın?" O: "Bir gün veya bir günden az kaldım" dedi. (Allah ona "Hayır, yüz yıl kaldın, böyleyken yiyeceğine ve içeceğine bak, henüz bozulmamış; eşeğine de bir bak; (bunu yapmamız) seni insanlara ibret-belgesi kılmamız içindir. Kemiklere de bir bak nasıl biraraya getiriyoruz, sonra da onlara et giydiriyoruz?" dedi. O, kendisine (bunlar) apaçık belli olduktan sonra dedi ki: "(Artık şimdi) Biliyorum ki gerçekten Allah, herşeye güç yetirendir." (Bakara Suresi, 259)
    KEHF EHLİNİN MAĞARALARINDA YÜZYILLARCA KALIP SONRA UYANMALARI
    Onlar mağaralarında üç yüz yıl kaldılar ve dokuz (yıl) daha kattılar. De ki: "Ne kadar kaldıklarını Allah daha iyi bilir. Göklerin ve yerin gaybı O'nundur. O, ne güzel görmekte ve ne güzel işitmektedir. O'nun dışında onların bir velisi yoktur. Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz." (Kehf Suresi, 25-26)
    HZ. SÜLEYMAN'IN EMRİNE VERİLEN RÜZGAR
    Süleyman için de, sabah gidişi bir ay, akşam dönüşü bir ay (mesafe) olan rüzgara (boyun eğdirdik); erimişbakır madenini ona sel gibi akıttık. Onun eli altında Rabbinin izniyle işgören bir kısım cinler vardı. Onlardan kim Bizim emrimizden çıkıp-sapacak olsa, ona çılgın ateşin azabından tattırırdık. (Sebe Suresi, 12)

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=23920

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    -----------------------------

at bişeyler kardeşim sende geçen muhammedin ejderhayla kapışmasını anlatan birşey okudum, sonra ali de yardıma gelmiş hatta, yok uçan ata binmiş yok ay' ı parçalamış fln fln , e sonra yeniden birleştirmek daha büyük mucize değil mi ? herneyse demek oluyomuş böyle şeyler bizamanlar ejderhalar elfler goblinlerde varmış ... 

salla gitsin hiç çekinme dibine kadar saçmalanmış zaten bu konuda bir iki şey sende eklesen bişey çıkmaz, muhammedi bulup soracak hali yok heralde.  kaynak sorarlarsa  bknz : kıçım  demede onada buhari ibn batuni nin vesvesnamesi dersin  hatta cüz 75 paraf 5 gibi dip notta ekle

geçen muhammedin ejderhayla kapışmasını anlatan birşey okudum... harbi atmışın atmışlar be dostum...

Ben bu insanları anlamıyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

at bişeyler kardeşim sende geçen muhammedin ejderhayla kapışmasını anlatan birşey okudum, sonra ali de yardıma gelmiş hatta, yok uçan ata binmiş yok ay' ı parçalamış fln fln , e sonra yeniden birleştirmek daha büyük mucize değil mi ? herneyse demek oluyomuş böyle şeyler bizamanlar ejderhalar elfler goblinlerde varmış ...

salla gitsin hiç çekinme dibine kadar saçmalanmış zaten bu konuda bir iki şey sende eklesen bişey çıkmaz, muhammedi bulup soracak hali yok heralde. kaynak sorarlarsa bknz : kıçım demede onada buhari ibn batuni nin vesvesnamesi dersin hatta cüz 75 paraf 5 gibi dip notta ekle

La inandığın bişi söle bende onun ismine hakaret edicem lütfen... 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:

salla gitsin hiç çekinme dibine kadar saçmalanmış zaten bu konuda bir iki şey sende eklesen bişey çıkmaz, muhammedi bulup soracak hali yok heralde.  kaynak sorarlarsa  bknz : kıçım  demede onada buhari ibn batuni nin vesvesnamesi dersin  hatta cüz 75 paraf 5 gibi dip notta ekle

bkz:ahlaktan yoksun yaratık.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    saolun müritler sözlüden bi 100 alalım :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:

Hakaret ederek bir yerlere varamazsın. İnanmıyorsan saygı göstermesini bil. Sana zorla inan diyen var mı? Yok... Hayır yani arkadaş niye bu kadar gocunuyorsun? Arkadaş gelmiş burada ödevi için konu açıp yardım istemiş, böyle gereksiz yorum yazmanın ne alemi var? Sana ağzının payını vermek vardı lakin terbiyem müsade etmiyor. Seni Allah'a havale ediyorum.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

@ByAlex

İnanmıo ki :W 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:
    @ByAlex

İnanmıo ki :W 

vah o inanmayanların haline 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

'Mucize' ne demenk ki?

bişey olabiliyorsa zaten olabiliyordur.. olamayan bişeyse olamıyordur.. bence çok saçma bi kelime bu 'Mucize' kelimesi..

edit: zaten kuranın hiçbiyerindede mucize diye bi kelime geçmez.. inanmayanlar açıp okusun... bence ödevini bu persfektifde değerlendir kardeşim. illa dini bişey eklemek gerekirsede.. Allah için mucize diye bişeyin olmadığını herşeye gücü yettiğini fln. savun. bnce

Ayrıca çok şekersin :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

'Mucize' ne demenk ki?

bişey olabiliyorsa zaten olabiliyordur.. olamayan bişeyse olamıyordur.. bence çok saçma bi kelime bu 'Mucize' kelimesi..

edit: zaten kuranın hiçbiyerindede mucize diye bi kelime geçmez.. inanmayanlar açıp okusun... bence ödevini bu persfektifde değerlendir kardeşim. illa dini bişey eklemek gerekirsede.. Allah için mucize diye bişeyin olmadığını herşeye gücü yettiğini fln. savun. bnce

Bu ayki psikolog terapisini kaçırdın galiba :D

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 6734 Toplam Mesaj: 48