folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kürtlere Yapılan Yersiz Baskı - Haksızlık

Kürtlere Yapılan Yersiz Baskı - Haksızlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Başlamadan önce kürt olmadığımı söylemek istiyorum. Ufakken kürtleri kötü bilirdim , pis bilirdim. Taa ki mardine gidene kadar.

Abimin askerliği sayesinde mardini görme , halkını tanıma şansı yakaladım. Öyle insanlar ki , oralarda otel sormak gerçekten ayıp karşılanıyor.

Askeriyenin yerini sorduğumuzda hasan abi bize yemin töreninin ne zaman olduğunu ve nerde kaldığımızı sordu. 

Arabada kalıcaz dedik , yemin töreni bir gün sonraydı. Evine davet etti. Gerek yok falan desekte bırakmadı bizi.

Hayatım boyunca görmediğim ilgiyi orda gördüm. Batıda böyle bir şeye rastlamak neredeyse imkansız. Yedirdi , içirdi , konaklattı.

Sanki evimizde gibiydik. Televizyonun kumandası bile bizdeydi.

Dağa çıkma konuları açıldı. Pek konuşmak istemedi. Yine de içi yanıyordu , belliydi.

Halkının kötülenmesinden rahatsız oluyordu. Onda ki bayrak sevgisi inanın hiç birimizde yok arkadaşlar. 

Orada ki halkın çoğu cahil. Kandırılıyor veya zorlanıyorlar. İsteyerek giden yok mu diyeceksiniz. Elbette var. Romanları düşünün , çok iyileri de var , çok kötüleride. Türklerde de durum aynı.

Mardin'e giriş çıkışları bile yeri geliyor teroristler kontrol ediyor. Gözümüzün önünden silahlı adamlar geçiyor. Kimse bişey yapamıyor. Korkuyorlar. Onları bastırmışlar. Tehdit etmişler.

Terör olayı doğu'da değil de batıda olsaydı eminim ki durum aynı olurdu. Bu kadar ilerleyemezdi belki ama , yine de kendini gösterecek kadar yandaş toplardı ve eylemlerini gerçekleştirirdi.

Fazla uzatmadan şu soruyu sormak istiyorum.. Kürtler hakkında ne biliyorsunuz da onları hor görüyorsunuz ? Bi kaç tane şerefsiz çıkıp sempatizanlık yapıyor diye bütün kürtleri suçlayamazsınız. Bir gidin görün oraları. Hiç düşündüğünüz gibi yerler olmadığını görecek hatta evinize geri dönmek istemeyeceksiniz.

Okuyana , okumayana teşekkürler. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

ModS: karşılıklı hakaret küfürlerşme provakatörlüğe giden mesajlar boşa yazmayın anında silinecektir...

under tasidi

Anarsistherif...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kürtlükle alakası yok hocam doğu insanı zaten hep öyledir.

Edit: Birazdan Fanatikler Gelip Ana avrat küfür etmeye başlayacaklar :)

http://www.kralturkfm.com/KraLTurkFm/reklam_alani_karton_kutu.gif :)

DJ_Alper tarafından 14/Oca/13 12:13 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Hocam mardine gidip ilgi görüp bunu da tüm herkese vurup özelliklede "Kürt" olarak ayırıyorsan bu senin ayıbın olur bence. 

Her yörenin insanı farklıdır, belki trabzona gitsen böyle ilgi görmezsin. 

Belki Diyarbakıra gitsen sopalarla falan kovarlar. Bu iş kişiye göre değişir. 

Her yerde aynı kişiyi bulamazsın. 

Bunlar benim görüşüm, yanlışlarım varsa düzeltin. 

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Burayi alayim. Konu hit alicak.

Reklamlarinizi burada gormek icin pm atiniz :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Burayi alayim. Konu hit alicak.

Reklamlarinizi burada gormek icin pm atiniz :)

hahahahah ;)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bir kere şu yanlış Kürtler Bizler Türkler demek ayrımcılığın daniskası.

Her sokakta yürürken sakız çiğneyebien homasapiens bilirki her insan ayrı bir birey ayrı bir beyin ayrı bir yaşamdır.

Kürtlerin hepsi iyi değildir ve hepsi kötü değildir. Böyle genelleme olamaz anlayın artık.

Sen bunları yazdın diye tüm kürtleri sevecek miyiz ?

Yada hepsine düşman mı olacağız ?

Aklınızı kullanın yav. Savaşın asla kürt Türk savaşı olmadığına inanan biri olarak,

bpşuna bir şey ispatlamya çalışmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

Hocam mardine gidip ilgi görüp bunu da tüm herkese vurup özelliklede "Kürt" olarak ayırıyorsan bu senin ayıbın olur bence. 

Her yörenin insanı farklıdır, belki trabzona gitsen böyle ilgi görmezsin. 

Belki Diyarbakıra gitsen sopalarla falan kovarlar. Bu iş kişiye göre değişir. 

Her yerde aynı kişiyi bulamazsın. 

Bunlar benim görüşüm, yanlışlarım varsa düzeltin. 

Hayır hocam , orada sadece hasan abi yoktu. Herkes öylesine insan , öylesine yardım sever ki. Mardinli arkadaşlarımız varsa onlar daha iyi anlatırlar. Diyarbakır'a gitmedim. Bilmiyorum.

Anarsistherif...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

unutulmamalıdır ki pkk ortaya çıktığında önce kürt köylerine saldırmaya başladı. ki korkutarak adam toplasın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

1 kişinin olumsuz bir şey yaşayıp bütün kürtler kötüdür demesi ile mardine gittim adam süper davrandı kürtler çok iyi demek aynı oranda yanlış bence.Bu tür konularda genellleme yapmamak en iyisi diye düşünüyorum hocam.

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Taki şu 2 aya kadar bende öyle biliyordum hocam.Bi gün okuldan kaçmıştım internet cafenin açılmasını beklerken bi mardinli abiye saati sordum saatim yok dedi dönüşte beni gördü gel kardeşim dükkanda bekle ısınmış olursun dedi.Hem ne kadar kabul etmesemde zorla götürdü çay falan içtik dükkanını yeni açtığı için kahvaltıda yapamamış.Poğaça falan aldı ikram etti.

Abi ben Söğütlüçeşme,Kanarya  gibi biryerde okuyorum okulun yarısından çoğu kürt.Yemin ediyorum pazartesi,cuma günleri istiklal marşı okuyoruz.Ses seda yok okulda çoğu dalga peşinde:).Allah var içten okuyanınıda gördük.

Tuvalet kapıları ''Ne mutlu kürdüm diyene''yazılarıyla dolu.Bunlar şikayetcide değilim yapacak bişey yok çünkü.

Hayatta ayrım yapmam abi sadece kürtler için söylemiyorum her yörenin iyi insanıda var kötü insanıda ayrım yapmamak gerek..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

1 kişinin olumsuz bir şey yaşayıp bütün kürtler kötüdür demesi ile mardine gittim adam süper davrandı kürtler çok iyi demek aynı oranda yanlış bence.Bu tür konularda genellleme yapmamak en iyisi diye düşünüyorum hocam.

Doğrudur , yanlıştır , tartışılır. Ben gidip gördüklerimi size anlatmak istedim sadece hocam. 

Anarsistherif...
Toplam Hit: 13583 Toplam Mesaj: 125