folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptopun Bataryasını Çıkarmadan Kullanmak Bataryanın Ömrünü Kısaltır Mı?

Laptopun Bataryasını Çıkarmadan Kullanmak Bataryanın Ömrünü Kısaltır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

İster pilin ömrü bitsin ister harici kulllanın doğru kullanımı pili ile kullanmaktır.Üreticilerin bu tür isteklere benzer ibarelerini hiç görmedim.Bu ülkemizde benzin yerine lpg tercih etmek gibidir.bunlar kargaşa yaratıyorsa dizel kullanın.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

hocam bunun cevabı her makine için aynı olmaz. bazı modern laptoplarda şarj %100 dolduğunda bataryaya giden devre kapanıyor ve yalnız prizden çekiyor, yani bataryayı çıkarmakla teorik olarak aynı şey ama elektrik falan kesilirse ya da fişi çekip gidersen hemen aktif oluyor

bazı makinelerde ise bu devre yok fakat bataryayı çıkarmak da yeterli değil eğer çıkarıp da bi kenara atar aylarca takmazsan daha çok eskitebilirsin bataryanı.

arada bir tam şarj - tam boşaltma yapmak şart.

http://kocaer.me
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

abi dell alın mutlu olun. dell'in yeni modellerinde şarjı durdurma seçeneği var. elektrik kesintisinde veya prizi çekerseniz pil devreye giriyo. kesintisiz güç kaynağı gibi çalışıyor. aldığımdan beri güç tasarrufu modunda kullanınca 5 saat gidiyo şarj.

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    -----------------------------

abi dell alın mutlu olun. dell'in yeni modellerinde şarjı durdurma seçeneği var. elektrik kesintisinde veya prizi çekerseniz pil devreye giriyo. kesintisiz güç kaynağı gibi çalışıyor. aldığımdan beri güç tasarrufu modunda kullanınca 5 saat gidiyo şarj.

-----------------------------

evet duydum bu özelliği..   toshiba için araştırmayı düşünüyordum

Toplam Hit: 8749 Toplam Mesaj: 65