Letgo Ölücüleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Evet beyler bayanlar letgo olur sahibinden olur sattiginiz urunlere ne gibi teklifler geliyor acaba paylasirsaniz sevinirim, bana mi garip geliyor anlamadim ama ufak tefek seyler satayim diyorum bos duracagina salak salak teklifler geliyor satilmiyo hic birsey

-sifiri 280 olan urun cok kullanmadim sifirindan farki yok, 180 yazdim, adam 100 olursa alayim diyor, ya %50 indirim teklif ediyor adam utanmadan pic kurusu

-fotograf makinesini koydum 6000, 5000 olur mu diyor

-ortalamasi 2200 olan urune satilsin diye en dusuk fiyatin bi tik altini koyuyorum 1800tl,  1000 lira olursa alayim diyor,

Buyuk seyler degil iste ufak tefek baska seylerde var satilsin diyorum uygun fiyat yaziyorum lan almicaksin iste 100 lirada desem almicak orspu evladi salakca fiyat verip sinir bozuyolar kaldirdim ilanlari curusunler evde lanet olsun

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Evet beyler bayanlar letgo olur sahibinden olur sattiginiz urunlere ne gibi teklifler geliyor acaba paylasirsaniz sevinirim, bana mi garip geliyor anlamadim ama ufak tefek seyler satayim diyorum bos duracagina salak salak teklifler geliyor satilmiyo hic birsey

-sifiri 280 olan urun cok kullanmadim sifirindan farki yok, 180 yazdim, adam 100 olursa alayim diyor, ya %50 indirim teklif ediyor adam utanmadan pic kurusu

-fotograf makinesini koydum 6000, 5000 olur mu diyor

-ortalamasi 2200 olan urune satilsin diye en dusuk fiyatin bi tik altini koyuyorum 1800tl,  1000 lira olursa alayim diyor,

Buyuk seyler degil iste ufak tefek baska seylerde var satilsin diyorum uygun fiyat yaziyorum lan almicaksin iste 100 lirada desem almicak orspu evladi salakca fiyat verip sinir bozuyolar kaldirdim ilanlari curusunler evde lanet olsun

300 litrelik min. 500 TL lik ayvaryum için 50 TL yazdım çöpe gitmesin diye en son ne olur diye soruyorlar 50 son yaparım diyorum sallama ne tutarsa mantıgında ipneler 

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şimdi unutmamak lazım burası Türkiye

0 ı 350,000tl olan arabayı 10,000km kullanıp 395,000 isteyende var

0 ı 350,000 tl olan arabayı  aciliyet yüzünde 300,000 satıp 200,000 teklif alanda var

çok tuhaf bir ticar kafamız var 

bende örnek vereym günlük ev kirası 250 500 tl arası değişien 1 bölgede 

130 tl bütçemz var olmazmı diyen sayısı baya fazla . lüksü bile ucuza arıyor millet 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

valla hocam 19" monitör baktım tv ye çevireyim diye 400tl falan yazmışlar fiyatlar uçmadan 75tl ye almıştım. Biri 200tl yazmış 100tl olur mu dedim olmaz dedi eyv dedim. Sonra 100tl ye aldım :) Senin dediğin türde kişiler var elbet ama uyguna bırakanlar da var. Teklif ediyorum olmaz derse canın sağolsun deyip geçiyorum. Öğrenciyim cart curt falan uzatıp karşı tarafın canını sıkmaya gerek yok.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Verene bisey demem 20 liraya muhtactir adam yari fiyatina verir kendi bilir

Ben soyle bakiyorum, sifiri 300 liraysa ikinci eli en dusuk 150 fiyata urun var simdi bu urune 50tl teklif etmek nedir gardas

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Bundan 3 4 sene önce elimdeki tüplü televizyonları öyle boş boş duuracağına yemek sigara parası yaparım mantığıyla satayım  dedim. 55 ekranları 100 liradan letgoya ilan verdim. Son1 tane televizyon kaldı ve bir üniversite öğrencisi mesaj attı abi son 50 liram var üniversite öğrencisiyim 50 liraya olur mu dedi. Bende üniversite öğrencisiysen ve son paransa paraya gerek yok gel al senin olsun dedim. Adamın bana attığı mesaj abi sen televizyonu al benim buraya getir kur.  Dediği yerde merkezden minimum git gel 60 kilometre. Getirme kurma işlemi yapmam istiyorsan sen gel al dedim. Arabam yok son 50 liramıda harcadım takside tutamam artık dedi. bende tamam kardeş yapacak birşey yok kısmet değilmiş dedim akşamına 150 liraya sattım.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

forumda da var bunlardan. 

letgo tayfası ölücü. bu yüzden hiç bulaşmıyorum. sıfırı 1300-1500 ten aşağı olmayan hoparlörü 400 e koyuyorum. hala daha pazarlık yapıyo millet :P 

sattığın ürünün kalitesi arttıkça alıcının düzgünlüğü de artıyor. sony kulaklık sattım geçen gün. adama "bugün nişanım var pzt verebilirim" dedim. adam iban istedi, atayım parayı önden lazım olur dedi allah razı olsun :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Al sat tamir falan yapıyorum düştükçe. Adam 1000 TL diyorsa şu şekilde yazıyorum, örnek: eğer satamazsınız ve düşünürseniz teklifim 300 TL. Düşünürseniz herhangi bir zaman geri dönüş yapabilirsiniz. Şimdi bu ölücülük denilen şey baskı değil tehdit değil. Adam ya döner ya dönmez. Hani siz nasıl satış oranını belirleyebiliyorsanız bende alış oranını belirlerim?! Zorlama yok, taciz yok.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bana çok geliyor

cevap olarak yetersiz bakiye yazıp geçiyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

açılın letgo uzmanı geldi.

hocam insanlarımız dünyanın en cahil toplumu olma yolunda son hızla ilerliyor.

cahil olan insanla hiçbir ticaret ,faaliyet, sağlıklı sohbet ıvır zıvır yapamazsın. bu yazdıklarım zaten uzatmaya gerek kalmadan herşeyi özetliyor.

-----------

letgoda başının ölümcül belaya girme durumu biler oluyor. 

ürün koyuyorsun adam anlaşıyor ediyor görsen adam sanarsın ama almaya gelmiyor. bunlar zaten hergün yaşanan şeyler.

ben daha ilginç olanlardan bahsedeceğim.

letgoda bir gurup var sürekli hesap açıp uyguna ürün koyuyorlar. ürünün üzerine atlarsan hemen  numara isteyip konum atıyorlar. konumda tenha bir yer. 

bunlar ya orada adam soyuyorlar yada başka bir ibnelik dönüyor. işin ilginç tarafı konum hep aynı çanakkalede bir otobanın yan tarafındaki binalar.

birçok kez iletişim kurdum ama her defasında numara istiyorlar konum atıyorlar sonra engelliyorlar. data topluyorlar desem böyle data toplamamı olur ? bence kişiyi çağırıp soyup gönderiyorlar.

bunlara küfür ediyorum kadının biri arıyor neden küfür ettiniz mahkemeye verecem diyor sonra bakıyorki yemedim küfür edip kapatıyor.

edit: konum açılmıyorsa BURAYA tıklayınız

aha konum tam olarak bu. ya aynı kişi hep hesap açıyor yada başka bir durum var. konumu inceleyin fikriniz varsa bilmek istiyorum neler olduğunu.

----------------

birde hatasız sattığın ürün için 1 hafta sonra arayıp iade etmek istiyorum beğenmedim diyen tipler var. 

sıfırı 3000 olan telefonu 3250 lira diyenlar var. motor alacam haftalardır gezmediğim ilan kalmadı bütün motorları sıfır fiyatına koymuşlar.

-----------

letogda dikkatimi çeken en öneml şey ise ürün satmak için kadınları kullanmaları.

kadın ojeli tırnakları ile telefonun fotoğrafını çekmiş. sik kaldıran bir resimde eklemiş profiline. bir bakıyorum 5657 kişi favorilerine eklemiş telefonun fiyatı yüksek olmasına rağmen :D

--------------

birde durduk yere engellenler çıktı başımıza. satlıkmı diyorum adam engelliyor :D araştırdım birçok kişinin başına geliyormuş bu durum.

-------------------------

mesela adam 16 gb 6s koymuş yüksek fiyata kaç gb diye soruyorum ne önemi var diyor. yani sınırları zorluyorlar dandik birşeyleri yüksek fiyata satmak için.

her nekadar dürüst satıcı ile çakal satıcı kendini belli etsede genel anlamda letgoda sorunsuz ürün bulmak biraz zor. 

---------

ek olarak letgo bozuk bir uygulama. gerçekten yazılımsal olarak çok bozuk hatalarla dolu.

telefonu ateş gibi ısıtması mı dersin. bilgisayardan oturum açma sorunu çıkarıyor sürekli.

yani leş bir uygulama ama azıcık işini bilirsen pasif gelir olarak iş görüyor. yeterki kazıklanma başını belaya sokma yeter.

zalimadam tarafından 25/Ağu/21 13:42 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Al sat tamir falan yapıyorum düştükçe. Adam 1000 TL diyorsa şu şekilde yazıyorum, örnek: eğer satamazsınız ve düşünürseniz teklifim 300 TL. Düşünürseniz herhangi bir zaman geri dönüş yapabilirsiniz. Şimdi bu ölücülük denilen şey baskı değil tehdit değil. Adam ya döner ya dönmez. Hani siz nasıl satış oranını belirleyebiliyorsanız bende alış oranını belirlerim?! Zorlama yok, taciz yok.. 

hocam dediğine kismen katilsam da senin yazdığın gibi 50 mesaj geliyor. 5 tane de düzgün olarak abi X Y Z özelliğini sorayim ona gore alacağım mesaji oluyor. Tabi hiç birini okumuyoruz boyle olunca. 55 tane mesaji kim okur ki bu devirde. 

1000tl lik bir seyi 300 e verebiliyorsam ilk yaptiğim 1000 tl lik teklif dolandiriciliktir. 

bütcen 300 ise hadi git 400tl lik mali 300 e almaya calis anlarim. ama 1000tl liğin olayı ölücülüktür. Zaten ölücülük baskı sidded içermez.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 5886 Toplam Mesaj: 64
letgo