Letgo Ölücüleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

ben 3-5 tane kullanılmayan ürün sattım ve uygun bir fiyat verdiğimi düşünüyorum satarken. evet ölücüler yazdılar epey ancak herhangi birine vermedim. acelem yoktu. hatta adamın biri geldi ürüne baktı verdiğim fiyatın altında ancak çok düşük olmayan bir fiyata almak istedi. vermedim sonra istediğim fiyata sattım. size de, aceleniz yoksa eğer, aynısını öneririm. her ürün 3 hafta içinde satıldı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

dün letgo da arabayı sattıım

adamlara haksızlık etmeyin :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben birkaç sene önce bi jip satışa koydum. Pek bişi satmadım bu yaşa kadar onun için saniorum ki işte teklif gelcek göstericem alıcak.

75.000 tl ye koydum (4 sene önce)

İnsanlar 50 teklif etti 60 teklif etti falan (100 ün üstünde ilgilenen oldu ama kimse o parayı vermedi)

Neyse ciddi bi alıcı vardı o geldi dedi ki bu arabanın mna koyulmus (kısmen haklı ama ben de 20 senelik araba satıyorum)

Bunun orası çizikli, koltugun kosesi yirtik fln dedi Tamam 75 den 70 e indim. Ben bunun için ankaradan geldim falan dedi böle oldunu bilsem gelmezdim dedi 65 falan konuşmaya başladık. sonra rakamı 60 lara çekmeye başladı ben yoruldum konusmaktan ve önce düşüneim dedim sonra vazgeçtim dedim.

Sonra gördüm ki bi de landcruiser owners facebook gruplarında arabanın resimlerini koyup işte bunun için gittim ama heryeri carpikti falan filan demis.

Sonra beni aradı ben ilgileniyorum alacam dedi bidaa ben satmiorum dedim. Öbür sene bidaha aradı, öbür sene bidaha mesaj attı falan neyse.

Geçen sene arabayı 4 yıl sonra bir başkasına 300 e sattım.

Bu satış serüvenimden şunu anladım. Türkiyedeki satış kültürü şöyle. Kaça satıcaksan karşı tarafın içi rahat etsin diye %15 %20 fazla fiyat koyucan. ondan sonra koymak istediğin fiyata inicen. Malesef satış alışkanlığı iki tarafı da yoracak şekilde böyle şekillenmiş. ben de buna uyuyorum artık

HolyOne tarafından 28/Ağu/21 07:50 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Açılın en garip olay bende :)

Geçen veya önceki yaz, 1050ti ilana koydu kardeşim. Yanılmıyorsam 750 liraya. 

Adamın biri mesaj attı 850 lira olur mu yazdı dedi. Dalga geçiyor heralde olur de bakalım dedim :) bu arada eleman İzmirde biz o sıralar ayvalık. 

Bi sabah ansızın çıkmış gelmiş ayvalığa, otogardayım kartı getirin diye aramış uyandıramamış bizi geri dönmüş. 

Ertesi gün ibana 850 lira eft yaptı kartı kargolamamızı rica etti :D yolladık...

Letgo ilginç bi mekan gerçekten. 

https://www.n11.com/urun/msi-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-lp-4-gb-128-bit-gddr5-ekran-karti-233417?magaza=uzmanlarpc&gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutKpRYyrvhnUzcZgaTHhS-4CtogUETIFUtxz22YHIqNE09l0PQjAS2RoCbX0QAvD_BwE

kart bu mu?

Tek fanlı palit diye hatırlıyorum. O zamanlar sıfırı 1000-1500 falandı hey gidi günler

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

arabada sandik motor var ilana koyup istedigin ustaya goster yinede masraf cikarsa duseyim yazdim. Adam hastanedeyim diyerek aglamakli sesle ariyor, sonra uzerine kredi cekecegim diyor. kafadan 10bin dusuk soyluyor. Sonra ertesi gun ruhsat fotografi istiyor. Bunlari daha aracin basina gelmeden yapiyor. Gittim fiyat arttirdim simdi kimse aramiyor kafam rahatladi (((: Bir urun satarken bundan sonra otv indirimi mi geldi, birseyler mi oldu, zart diye fiyat arttiracagim. Sen gonlunden makul birsey yaziyorsun, bin turlu uc kagitci dusuyor pesine.

Satmam kapida curusun daha iyi..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ben  " son fiyat nedir " sorusundan çok korkuyorum.

100 TL ise  sattigim

son fiyat nedir diye sorarsa 60 bilemedim 50 e iniyorum mesela

karşıdaki 60 i duyunca 20  olmaz mi diyor.

son fiyat demiştim diyorum.

iyi 25 olsun diyor.

son fiyat demek satıcının istediği fiyat sanıyorlar.

halbuki elimde kalmasın diye belki maliyetine veriyorum.

1200 e  satmayi düşündüğüm  bir antikayi acelem var diye 350 te indirdim, 150 bile verse raziydim 50 TL verdiler :)

sonuç elimde kaldı :)

su sıralar çok durgun yaprak kimildamiyor piyasada.  bilmiyorum bana mi herkese mi öyle 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

arabada sandik motor var ilana koyup istedigin ustaya goster yinede masraf cikarsa duseyim yazdim. Adam hastanedeyim diyerek aglamakli sesle ariyor, sonra uzerine kredi cekecegim diyor. kafadan 10bin dusuk soyluyor. Sonra ertesi gun ruhsat fotografi istiyor. Bunlari daha aracin basina gelmeden yapiyor. Gittim fiyat arttirdim simdi kimse aramiyor kafam rahatladi (((: Bir urun satarken bundan sonra otv indirimi mi geldi, birseyler mi oldu, zart diye fiyat arttiracagim. Sen gonlunden makul birsey yaziyorsun, bin turlu uc kagitci dusuyor pesine.

Satmam kapida curusun daha iyi..

Bende onu diyorum hocam, makul bir fiyat yaziyorsun pazarliga kapali ve gerek olmayan bir fiyat yaziyorsun ama inatla son ne olur diyor, e ananin ami olur gardas, gercekten ihtiyaci olan adam tamam aliyorum der biraz indirim yaparmisin der anlasirsiniz ama bi güruh var illa oldurecek seni, uygun yazmis demekki paraya ihtiyaci var dur sikivereyim sunu diye yaklasiyolar 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@Tnrsk Yok kardesim ben cok gordum araci alip, yolda kalip cekiciyle eve getiren adam. Mahkeme v.s. ugrasanlarda cabasi. Ihtiyaci olan adam gelir yada geliyorum der, bilet alir atarsin. Kapora falan ugrasamam yazmisim. Atla gel, bak git. 100-200bin arac aliyorsun 100lira yol parasi vermiyorsun. Arayanlarin yarisida galeri zaten. adam 108bin kredi cekecegim diyor. ulan 108 i ceker 115i de ceker. Kafadan 120bini 108e indiriyor ((:

Kiyaslanir mi bilemiyorum ama. Bi casper fan aldim 2 gun once. Ayni urunu 80tl n11den satici kargolanmayinca iptal ettim. Gittim notebook isi yapanlardan aldim. Adam gozumun onunde hurdadan soktu, odedim parasini geldim. Hic 70 olur mu 50 olur mu demedim. Taktim makinaya verdim adama, bitti gitti. Bunun icin Bursa merkeze gitmek zorunda kaldim. Asagi yukari yalnizca fan icin 2 saatim gitti. Ihtiyaci olan adam boyle yapar.

Hayir senden o fiyata alinca, baskasina nasil yuksek fiyata satiyor onu anlamiyorum. Yani bu insanlar senin, benim ilanima gelmiyorda bunlarin ilanlarina nasil geliyor bu noktayi cozemedim hala. Var bu isin icinde birsey.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Rayban gözlük sattım geçen 1250tl normalde ben 600tl dedim yeni gibi zaten gözlük adam yazdı son fiyat ne bende dedim 500tl olsun 

200tl alayım dedi tamam dedim sattım.

Burda bişey satmak istiyorum fiyatta düşük tutuyorum ama olmuyor ondan dolayı forumdan bile daha mantıklı letgo fiyatlarıda istediğim seviyede tutuyorum inmiyorum genelde sattığım telefon felan mesela geçen foruma koymadim kimse almaz diye 1 günlük samsung a71 3100tl sattım 3500 3800tl kadar satardim ama beklemedim gerek yoktu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Tamamen msjlasmakla alakali oldugunu dusunuyorum.

İlana koydugunuz urun icin msjla iletisimi kapatip sadece telefonla gorusmeyi acik tutun.

O kadar yuzsuzce ölü fiyat veremiyorlar.

tabi lan
Toplam Hit: 5804 Toplam Mesaj: 64
letgo