folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Mint (Linux Kurayım Diyenler İçin )

Linux Mint (Linux Kurayım Diyenler İçin )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Not bunu yazdı

Güzel ve yararlı bir up olsun. Lubuntu kurdum dün ve kasmasın diyen arkadaşlar için adeta biçilmiş kaftan diyebilirim. 128 mb ram ile dahi çalışabiliyor. 1 gb ram ile her şeyi yapabilirsiniz ve kasmadan kullanabilirsiniz. 

swap  alanı verdin mi? vermedende  kasmadan çalışıyo mu?

Edit: benimki çok kasıyor yaw

Nvidia tarafından 22/Nis/16 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Bende macbook a bi linux dağıtımı kurayım diyorum.Bootcamp ile mi yapacağım gparted a falan gerek var mı.  13 inc macbook pro 2012 model

Dunden berı kurmaya calisiyorum surekli bisileri hatali yapip maxos u ucuruyorum :D eger basarabilirsen bi pm atarsan banada kuralim :) El capitan yuklu

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Linux çok seviyorum. Zamanında pardus kullanmışlığım var. Windows'ta ses çıkış kuvvet ile pardus linux'ta ki ses çıkış kuvveti çok farklı (pardus daha iyi).. Tek sıkıntım şu. OYUN OYNAMAK ! Linux günlük kullanımda bütün ihtiyaçları karşılıyor ziyadesi ile fakat oyun oynamayı seven bir millet olarak linux biraz gölgede kalıyor maalesef. Wine tam stabil çalışmıyor.

Caglar.Boss
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı

Linux çok seviyorum. Zamanında pardus kullanmışlığım var. Windows'ta ses çıkış kuvvet ile pardus linux'ta ki ses çıkış kuvveti çok farklı (pardus daha iyi).. Tek sıkıntım şu. OYUN OYNAMAK ! Linux günlük kullanımda bütün ihtiyaçları karşılıyor ziyadesi ile fakat oyun oynamayı seven bir millet olarak linux biraz gölgede kalıyor maalesef. Wine tam stabil çalışmıyor.

Steam'den bir görüntü......

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

linux mint ubuntudan daha hoş duruyor. ama kitlesi , yardımlaşması o kadar olmayabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı
    Not bunu yazdı

Güzel ve yararlı bir up olsun. Lubuntu kurdum dün ve kasmasın diyen arkadaşlar için adeta biçilmiş kaftan diyebilirim. 128 mb ram ile dahi çalışabiliyor. 1 gb ram ile her şeyi yapabilirsiniz ve kasmadan kullanabilirsiniz. 

swap  alanı verdin mi? vermedende  kasmadan çalışıyo mu?

Edit: benimki çok kasıyor yaw

@Nvidia Kullandığın RAM miktarı ne kadar ? Eğer 6GB'tan yüksekse swap alanı kullanmak mantıklı değil ? 

@caglar99 Wine konusunda haklısın, linux'ta donanımlarının daha stabil ve iyi çalışmaları genellikle kullanıcıların geliştirdiği driverları kullanırsan mümkün olabiliyor. Şirketler linux'taki driverları için yeterli şekilde geliştirmiyorlar.

@Nvidia Steam tabiki Linux ortamında çalışabiliyor, ancak oyunlar kısmında tüm steam kütüphanesindeki oyunları bulamayacaktır. Bunu göz önünde bulunduralım.

@mavitutku Linux Mint http://distrowatch.com/ sitesinde şuanda en çok tercih edilen dağıtımlar listesinde yaklaşık 1.5-2 senedir ilk sırada bulunuyor. Topluluğu oldukça iyi, ancak tabiki türkiye sitesi bir noktaya kadar yardımcı olabiliyor, sonrasında genel toplulukla iletişime geçilirse gereken konu çabuk bir şekilde çözülebilir.

uguraba tarafından 22/Nis/16 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

Vir sapit qui pauca loquitur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Yeni başlayanlar için Ubuntu/Debian/Manjaro. Hard Core işlere bulaşmak istiyorsanız Arch, Gentoo. Bunların dışında dağıtım kullanmayın, zamanınızı boşa harcamayın.

Hocam yeni baslayana Debian mi onerilir :D lutfen yani.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı
    caglar99 bunu yazdı

Steam'den bir görüntü......

minti bende uzun zamandır kurcalıyorum.

birçok oyunu desteklemiyor steam ama ?yüklüyorum uyumsuz sistem diyor ?

bu arada şey yapalım.

günlük windosta kullandığınız uygulamaları paylaşalım. linux alternatifi olarak.

mesela gimp ,fdm ,samba srv fial ngibi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    dyrnade bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Yeni başlayanlar için Ubuntu/Debian/Manjaro. Hard Core işlere bulaşmak istiyorsanız Arch, Gentoo. Bunların dışında dağıtım kullanmayın, zamanınızı boşa harcamayın.

Hocam yeni baslayana Debian mi onerilir :D lutfen yani.

Aslında haklısın. Debian kurulurken bile bir sürü yapılandırma falan yapıyordun. Kurulurken hangi masaüstü ortamını kullanacağını falan seçiyordun. Belki hazır paketleri vardır ama hiç dikkat etmedim.

Yeni başlayanlar için Ubuntu, Mint, Manjaro şeklinde güncelliyorum. :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ubuntu 16.04 LTS de geldi, kurun mis gibi. Ama ben yine de Xubuntu taraftarıyım zira XFCE'yi çok seviyorum ya. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 6580 Toplam Mesaj: 53
linux