folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Mint (Linux Kurayım Diyenler İçin )

Linux Mint (Linux Kurayım Diyenler İçin )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @Nvidia " Birde @0x656e hocamın geçenlerde bana söylediği o orospu çocuğu swap olayını yapmayı unutmayın yedek ram görevi görüyor pc nin kasmasını engelliyormuş eğer yanlış araştırmamışsam tabi. "

evet aynen böyle birşey var. win makinadaki page dosyası gibi. hem dosya şeklinde tutabiliyorsun. hemde sadece bir bölüm atayabiliyorsun.

ozan doğulu, ibrahim tatlıöz: uzun lafın kısası. kalan madur, giden bin pişman. ^.^)♪

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Yeni başlayanlar için Ubuntu/Debian/Manjaro. Hard Core işlere bulaşmak istiyorsanız Arch, Gentoo. Bunların dışında dağıtım kullanmayın, zamanınızı boşa harcamayın.

Aynen katılıyorum ama yeni başlayanlar için önerdiklerinin arasına LinuxMİnt'i de yerleştirsen iyi edersin hocum :)

Ek olarak birçok linux distrosunu denemiş biri olarak arch tabanlı sistemlerin daha stabil çalıştığı kanısına vardım.Arch isteyipte kuramayanlar için bkz;

-Manjaro Linux önermişin zaten

-Antergos Linux

-Apricity Linux

Çok çok yeni başlayanlarada bir sistem daha önermiş olayım elementary os,hem görsellik hem stabilite bakımından bence olmuş bir sistem.Karmaşık bir arayüzden sıyrılıp Mac OSX vari bir sistem bence çok hoş.

Ben şahsen triple boot olaraktan şu sistemleri kullanıyorum;

Mac OS X El Capitan 10.11.4

Manjaro Linux KDE 16.06 pre release 2

Windows 10 1511 TH2 

Manjaroyu kurduktan sonra Osx' i unuttum diyebilirim :)

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Nvidia bunu yazdı

Bir Süredir ubuntu  kullanıyorum temel linux  komutlarını öğrendim  yazdığım / yazacağım web projelerinin analizlerini yapabilmek  vs  güvenlik  kuonularında  deneyim kazanmak için kali linuxa geçmeyi planlıyorum  

bu  noktada @0x656e hocama danıştım arayüzü kullanıcı dostuı değil dedi maksat kendimi geliştirmek olduğu  için zorlanmanın iyi oldğunu düşünerek geçmeyi düşünüyorum belli bi zaman sonra (linux'ta az daha pişeyim öyle) Birde @0x656e hocamın geçenlerde bana söylediği o orospu çocuğu swap  olayını yapmayı unutmayın yedek ram görevi görüyor pc  nin kasmasını engelliyormuş eğer yanlış araştırmamışsam tabi. 

Not: Konu süper  oldu aklına sağlık ana konu yapalım....

Arayüzünden dolayı demedim la :D Kali günlük kullanımda kernelden dolayı sıkıntılar çıkartabiliyor.Yani öyle ubuntuda ki gibi şıp şıp kurulumlar yapamıyorsunuz.Bazı modifikasyonlar içerdiği için.Ama illa kalinin içinde ki toolları kullanıcam diyorsanız Katoolin var.

https://github.com/LionSec/katoolin

Swap alanı olayına gelirsek şahsen makinamda 6 gb ram olduğu için swap alanı vermiyorum ama ram miktarınız düşükse falan verin swap candır.

0x656e tarafından 12/Nis/16 14:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    Nvidia bunu yazdı

Bir Süredir ubuntu  kullanıyorum temel linux  komutlarını öğrendim  yazdığım / yazacağım web projelerinin analizlerini yapabilmek  vs  güvenlik  kuonularında  deneyim kazanmak için kali linuxa geçmeyi planlıyorum  

bu  noktada @0x656e hocama danıştım arayüzü kullanıcı dostuı değil dedi maksat kendimi geliştirmek olduğu  için zorlanmanın iyi oldğunu düşünerek geçmeyi düşünüyorum belli bi zaman sonra (linux'ta az daha pişeyim öyle) Birde @0x656e hocamın geçenlerde bana söylediği o orospu çocuğu swap  olayını yapmayı unutmayın yedek ram görevi görüyor pc  nin kasmasını engelliyormuş eğer yanlış araştırmamışsam tabi. 

Arayüzünden dolayı demedim la :D Kali günlük kullanımda kernelden dolayı sıkıntılar çıkartabiliyor.Yani öyle ubuntuda ki gibi şıp şıp kurulumlar yapamıyorsunuz.Bazı modifikasyonlar içerdiği için.Ama illa kalinin içinde ki toolları kullanıcam diyorsanız Katoolin var.

Swap alanı olayına gelirsek şahsen makinamda 6 gb ram olduğu için swap alanı vermiyorum ama ram miktarınız düşükse falan verin swap candır.

Kalideki araçlar GPL ile mi lisanslı hocam? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    SkynetX bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    Nvidia bunu yazdı

Kalideki araçlar GPL ile mi lisanslı hocam? 

Bilgim yok hocam onun ile ilgili

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Elementary OS candır. Arayüzü daha böyle bir kullanıcı dostu. Ya da uzun süren kullanımın getirdiği aşinalıktan ötürü böyle hissettirmiş de olabilir. Zaten ubuntu dağıtımı temel alınmıştır. Kendine has programları, düşük kaynak tüketimi ve estetikliğiyle güzel bir kitle de kazanmıştır. Can sıkıcı tarafları OS temelli değil de linux temelli. Yani esasen kullanma alışkanlığıma bağlı olarak MS Office'e olan bağlılığımdan ve MS 'in Linux sistemlerine Office desteği vermemesinden bilgisayarımda zorunlu olarak Windows da tutuyorum.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Eski bi pc var canlandırıp birine vermek istiyorum vereceğim kişi komuttan filan anlamaz hızlı olsun nete girsin word exel pdf olsun yeter

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı

Eski bi pc var canlandırıp birine vermek istiyorum vereceğim kişi komuttan filan anlamaz hızlı olsun nete girsin word exel pdf olsun yeter

Linux mint mate kurup verebilirsin taekwondo. Kasmaz,hızlı ve etkilidir ki, başlat benzeri bir menüsü olduğu için rahatlıkla alışabilirler. İnternet sorunu her şeyde olabilecek ve çözümünü net olarak yaptığımda burada paylaşacağım onu da herkes yararlansın diye. Modemi bulunduğu odadaysa veya yakınsa zaten sorun olmuyor ama farklı bir oda vs olduğu zaman biraz sorun çıkıyor ama dediğim gibi bunlar aşılabilecek şeyler diye düşünüyorum ki işletim sistemini gerçek anlamda lisanslayan bir ülke olsak herkes bunun farkına varır ki epey bir para cebinde kalır onu da donanıma harcar adamlar.

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    taekwondo bunu yazdı

Office konusunda Linux'da sıkıntı çeker hocam.Malesef libre office o kadar iyi değil

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Ubuntu ile başladım c9.io üzerinden ücretsiz ubuntu veriyordu birazda sitenin tasarımı nedeniyle alışmam acayip kolay oldu

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 6583 Toplam Mesaj: 53
linux