folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Dante_ bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Dante_ bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Konunun sonundaki gülücük işareti nie ?

Adamlar en azından bişeylere inanıyorlar,uğraşıyorlar.Sürücüsüz otomobil yapmaları tabi ki çok zor ama en azından senin gibi avatarına Steve Jobs resmi koyup hiçbişey yapmadan yaşadıkları halde kendilerini zeki zannetmiyorlardır o "liseliler".

Memleketin en büyük problemi.Hiçbişey yapmayan adamlar yapanlarıda aşağı çekmeye çalışıyor,hevesini kırmaya çalışıyor.

Dostum sen ne anlatıyosun. Hoşuma gitmeyen birşeyi neden paylaşayım  ben gülücük koymam alay konusu olduğu anlamına gelmez . Gülümsenin anlamını en azından bilmen yeterli birşey . 
    Gurur duydum ki paylaştım herkes görsün diye. Bunu yadırgaman anlamsız.

konu basligini gorunce ve icerigine bakinca ben de dalga geciyorsun diye dusundum hocam ama buna ragmen bir sey yazmadim..

Ben bu konuyu acsaydim; oyle bir baslik kullanmazdim  + icerikte kendi yorumumu belirtir ne kadar dogru yolda olduklarini samimice yazardim. Ama seninki biraz dalga gecmek amaciyla sadece yapilani gostermek gibi olmus her ne kadar niyetinin o olmadigini belirtsen de oyle gorundu :) 

Demek ki yanlış görünmüş  beğendiğim bir haberi paylaşmak istedim sadece   (:

O zaman üstüne alınma söylediklerimi.Ben yanlış anlamaşım :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Dante_ bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Dante_ bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Konunun sonundaki gülücük işareti nie ?

Adamlar en azından bişeylere inanıyorlar,uğraşıyorlar.Sürücüsüz otomobil yapmaları tabi ki çok zor ama en azından senin gibi avatarına Steve Jobs resmi koyup hiçbişey yapmadan yaşadıkları halde kendilerini zeki zannetmiyorlardır o "liseliler".

Memleketin en büyük problemi.Hiçbişey yapmayan adamlar yapanlarıda aşağı çekmeye çalışıyor,hevesini kırmaya çalışıyor.

Dostum sen ne anlatıyosun. Hoşuma gitmeyen birşeyi neden paylaşayım  ben gülücük koymam alay konusu olduğu anlamına gelmez . Gülümsenin anlamını en azından bilmen yeterli birşey . 
    Gurur duydum ki paylaştım herkes görsün diye. Bunu yadırgaman anlamsız.

konu basligini gorunce ve icerigine bakinca ben de dalga geciyorsun diye dusundum hocam ama buna ragmen bir sey yazmadim..

Ben bu konuyu acsaydim; oyle bir baslik kullanmazdim  + icerikte kendi yorumumu belirtir ne kadar dogru yolda olduklarini samimice yazardim. Ama seninki biraz dalga gecmek amaciyla sadece yapilani gostermek gibi olmus her ne kadar niyetinin o olmadigini belirtsen de oyle gorundu :) 

Demek ki yanlış görünmüş  beğendiğim bir haberi paylaşmak istedim sadece   (:

O zaman üstüne alınma söylediklerimi.Ben yanlış anlamaşım :)

Başkan kendimi sorguladım senin yüzünden gece gece psikolojimi bozdun :)

Dante_
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Çaba güzel uğraş güzel, haber olup heveslenmeleri destek gördüklerini yaptıkları şeyin değerini görmeleri güzel amma velakin çıkıp orda adamın imkan verilirse otopilot üzerinde çalışacağız filan bu tür laflar malesef ülkemizin en büyük sorunu.

Kimse en aşağıdan başlayayım yukarıya doğru gidebildiğim kadar gideyim derdinde değil neymiş efenim imkan verilirseymiş. Gidip köye bir tuğla koymuş ama konuşurken imkan verilirse new yorka çeviricem burayı diyor. Dur bi yavaş sakin ol bu acelen nedir bu abartman nedir.

Birşeyler yapmak başarmak için değil de reklam için yapılan konuşmalar bunlar. Gençlerimize gelirsek böyle birşeye emek verdikleri ve merak duydukları için tebrik ediyorum umarım ileride daha büyük projelerde çalışma fırsatı bulurlar.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Çaba güzel uğraş güzel, haber olup heveslenmeleri destek gördüklerini yaptıkları şeyin değerini görmeleri güzel amma velakin çıkıp orda adamın imkan verilirse otopilot üzerinde çalışacağız filan bu tür laflar malesef ülkemizin en büyük sorunu.

Kimse en aşağıdan başlayayım yukarıya doğru gidebildiğim kadar gideyim derdinde değil neymiş efenim imkan verilirseymiş. Gidip köye bir tuğla koymuş ama konuşurken imkan verilirse new yorka çeviricem burayı diyor. Dur bi yavaş sakin ol bu acelen nedir bu abartman nedir.

Birşeyler yapmak başarmak için değil de reklam için yapılan konuşmalar bunlar. Gençlerimize gelirsek böyle birşeye emek verdikleri ve merak duydukları için tebrik ediyorum umarım ileride daha büyük projelerde çalışma fırsatı bulurlar.

her sey hayal etmeyle basladi..  (benim ilham aldigim degerli muhendislerden biridir kendisi pek bu yuzuyle taninmasa da)

https://www.youtube.com/watch?v=9pNVFYMObnM

bana gore bunlar motivayson kaynagi hocam :) seni de anliyorum ama boyle ideallerin olmasi guzel de arkasinin gelmesi onemli iste.. bizde o yok.. cunku dogru durust proje uretmiyoruz, hurra diye giriyoruz bir hevesle ve sonra tikanip kaliyoruz

unbalanced tarafından 10/May/16 03:44 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

büyük ihtimalle araba hocalardan birinin, 2-3 iyi öğrenciyi seçipte böyle güzel bir projeye imza atmışlar, okuduğum meslek liseli burnumda tütüyor valla, bunu lisenin yapması gayet normal zaten lise bunun üzerine kurulmuş olanı devam ettirme değiştirme bir noktaya kadar geliştirme köprünün bacakalrındaki yükü hesaplamaz meslek liseli teknik resime bakıp kurar, telefon bileşenlerinin malzemesi kaç dereceye çıktığına bakmaz tamir eder değiştirir vs. çokta güzel olmuş

birşey daha var bu meslek liseleri her yıl çizgi izleyen robot yarışmalarında kocaman kocaman üniversitelerin eline veriyor düşün bak ödtüsün utanmadan liselilerle üniversitelileri aynı kulvarda yarıştırıyorsun ( http://www.robotiksistem.com/uluslararasi_odtu_robot_gunleri.html )

senin litaratür var elinde kaç yıl okumuş pürofösörler var okuttuğun öğrencilerle eml ler yarışıyor ya eml ler mühendislik yapıyor ya mühendisler eml lik yapıyor ya da bu üniversitelerin mühendislikleri ne yaptıklarını bilmiyor

bu ibnelere verilen tübitak desteklerinden meslek liselerine ayırsalar çok daha fayladı şeyler çıkar memleket için... meslek liseleri bana göre 1 kaç adamın budalalığından geri planda kalıyor

al bi sinikırs ye

https://www.youtube.com/watch?v=MjkSJlAKQxk

akmarky tarafından 10/May/16 04:52 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@akmarky, hocam biraz fazla gitmissin :) ben teknik lise cikisliyim (endustriyel elektronik) bir nevi meslek lisesi sayilirim. Orada verilen egitim muhendislige yonelik egitimden cok ara eleman yetistirmeye yonelik. Muhendislik cok daha farkli bahsettigin seylerden. Bir muhendis eline havya bile almayabilirken, bu isi yapmasi gereken ara elemanlardir ve egitim sistemi de bunun uzerine kuruludur. Ayrica tekniker unvani verebilmek icin de meslek yuksek okullari kurulmustur.

Aslinda sistem hemen hemen isvicre ile ayni gibi. Calistigim yerde lise okuyan bir cocuk var, 3 gun falan staja geliyor yanimiza ve 2 gun okul okuyor. Tabi bunlarin farkli olarak mezun olduktan sonra 2 yil daha staj yapma olayi var. (bizdeki gibi naylon staj vs islemiyor), genelde gordugum kadariyla yazilim alaninda vs calisanlar bu liselerden ya da bir ust okuldan (bizdeki myo lari dusunebilirsin) mezunlar calisiyor. Universite mezunlari daha az. Calistigim yerde yazilim tarafinda sadece bir master yapan arkadas var bir de ben varim, birisi de yarim birakmis, diger elemanlarin hepsi bahsettigim okullardan gelmeler. Yani is hayatinda ara eleman olarak calisan kisiler daha yogunlukta. Turkiyede programciliktan mezun olanlara pek deger verilmiyor onun yerine genelde "bilgisayar muhendisi" calistiriyorlar hatta lisans egitimi sart kosuluyor. Sistemde biraz terslik var yani :) Ama bir teknik/ara elemandan muhendislik isleri yapmayi bekleme (ulkemizde her ne kadar uygulaniyor orasi ayri)

unbalanced tarafından 10/May/16 05:05 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

@unbalanced hocam odtü üzerinden yaptığım ironiyi kaçırmışsınız aynı şeyi söylüyoruz zaten, mesajımın ilk kısmı zaten mühendisle teknisyeni ayırıyor 2. kısımla 3. kısım üniversitelerin işini yapmamasından doğan karmaşa, meslek yüksek okullarında anlatılanda meslek lisesinde anlatılandan farklı olsa, e işte odtü mühendislik tutupta 2 sensör 1 motora yarışma yaparsa bizim mühendislerde kalkıp teknisyenin işini yapar teknisyende kalkıp ben mühendisten fazla şey biliyorum der... vs. vs. uzar gider...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladim hocam simdi gec saate kadar calismanin yan etkileri :) haklisin tabi, ben hatirliyorum bizim bazi arkadaslar bitirme projesi olarak led küp almislardi ki daha onceki senelerden de aynilarini alanlar olmus.. boyle adamlardan ne fayda gelecekse artik.. umarim bu bozuk cark duzelir bi an once.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Ugras guzel ama bunu haber yapan medya yine sacmalamis...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Türk mucitlerden müthiş icat.

Üniversiteye girebilirlerse orada da çizgi izleyen robot yaparlar, mis.

Toplam Hit: 4292 Toplam Mesaj: 35
akıllı şahin :d