folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Son 20 yılın değişmeyen geleneği ;

Ya kuş serisi bi arabaya modifiye alarm takarlar haber olur 

Ya lise terk bi hacı abi çıkar bedava elektrik üretiyom der haber olur

Ya da telefonla evindeki saksıyı sulayan meslek liseli haber olur

Her sene 3-5 haber çok da şey yapmamak lazım  .)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

başlığa bakıyorum sabahtan beri girmiyorum. herhalde iha tarzı bişey yapıldıda onu haber yaptılar sanıyordum. keşke girmeyipte o şekilde düşünseydim.

edit : sanayi bakanının tesladan ilerideyiz açıklaması bu araç yüzündenmi acaba.

bugrahan45 tarafından 10/May/16 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Onlarda; otonom araç Tesla

Bizde; akıllı şahin

---

Hani bu işi yapanları ezmek için söylemiyorum ama dünyanın gerisindeki teknolojiyi ürettiğimizde sevinmemize anlam veremiyorum. 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

14-18 yaş arası çocuklar birşeyler yapmış hacılar. Taşak geçmeyin. Üniversitede çizgi izleyen robot yapmaktan ileri gidemeyene nazaran gayet iyi bir yaklaşım.

Ha dediğiniz gibi oyuncak araba ha şahin ha tır nefark eder diyorsunuz ya, bence fark eder.

Oyuncak arabaya komut verdiğinde, öğrencilerin ve apılan işe bakanların geri dönüşleri farklı,

içten yanmalı motoru olan bir araca  komut vermenin geri dönüşü çok farklı oluyor.

25 yaşında icat yapttım diyen adamlar değil lan bunlar. Çocuk olum çocuk. Sizin gibi eleşttirip ilerleme hevesini kıranlar, insanların çocukluklarını öldürüyor.

Aferim çocuklara bence.

Hocam şunlara kanmayın gözünüzü seveyim.

Meslek liselerinde bırak şahine modifiye yaptırmayı yeri geliyor elektrik dersinde 10 kuruş etmeyecek led lambayı ellemeni bile yasaklıyorlar.

Tübitak projelerinin numarası başka. Ben de zamanında bu yarışmaya girdim. Türkiye'de hatırı olan, oldukça köklü bir okulu temsilen katıldık.

Sunduğumuz projenin kaynak kodunu bile görmedim, ama bizzat projeyi kendim yazmışım gibi anlattırdılar. Okuldaki hocalar daha az üşengeç olsalardı hazır kodlu projeyle güzel destek alacak derece yapacaktık ama dosyalama işini sallayıpta milletin 2 cilt tanıtım yaptığı yere 5 sayfa word çıktısı verince genelde 10. olduk.

Demem o ki bütün bu projeler benzer yürüyor. Maksat 3-5 ne yolabiliriz, okula ne kazandırabiliriz. Çocukların hevesi vs. yalan. Gidip çocuklarla birebir konuşsan neler duyarsın kim bilir.

Bizdeki meslek liselerinden hiçbir şey çıkmaz. Medyatik oyunlar bunlar.

Aynı çocuklar okuldan sonra projelerini geliştirsinler, somut bir şeyler yapsınlar aferin diyelim.

Iste bu yuzden katilmiyorum :D

@DrKill Bir de anladigim kadariyla bunlar araci kontrol etmiyorlar ki o zaman benzinli motorla bir alakasi yok olayin ama gercekten benzinli motora sahip bir araci uzaktan hiz ve yon acisindan kontrol etmek zor, lanet bir sey.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
Toplam Hit: 4272 Toplam Mesaj: 35
akıllı şahin :d