folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    felsefik
    felsefik's avatar
    Erkek

Hocam bu tam olarak ne işe yarıyor uzaktan kumandalımı D:D

[Kalyon]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

saçma olmuş, bu tarz projeler ilkokulda oyuncak arabayı ilerleten bi düzenekle yapılır tamamdır biter orada. Ondan sonra ha oyuncak arabaya ilerletme komutu vermişin ha kamyona ne farkeder. Öğretmen vizyonsuz olunca öğrenciler napsın, gidin adam akıllı şeylerle uğraşın deli etmeyin beni. Kamile bak bir de demiş insansız araç yapacağız, kolay mı öyle düz git diye komut vermek ile insansız araç yapmak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

saçma olmuş, bu tarz projeler ilkokulda oyuncak arabayı ilerleten bi düzenekle yapılır tamamdır biter orada. Ondan sonra ha oyuncak arabaya ilerletme komutu vermişin ha kamyona ne farkeder. Öğretmen vizyonsuz olunca öğrenciler napsın, gidin adam akıllı şeylerle uğraşın deli etmeyin beni. Kamile bak bir de demiş insansız araç yapacağız, kolay mı öyle düz git diye komut vermek ile insansız araç yapmak.

Senin gibiler iyiki öğretmen veya biyerin müdürü değil insanlarin bi emeği var küçük veya büyük neden umutlarını sikiyosun ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Android Röle Kontrol Kartı : 220 tl 
    Kablo : 50 tl
    12 volt regülatör : 30 tl 
    Ivırı zıvırı : 100 tl

sanırım 400 tl ye bu iş hallolur , 400 verin aracı verelim

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Bence part2 , bimden alınan 30 tl lik uzaktan kumandalı bi araba ile araç kontrolü olsun.

Aracı sök alıcı vericiyi ayır , direksiyona bi motor , pedallara 2 motor bu iş tamam.

Bu biraz maliyetli olabilir ama işçilik uğraştırır , neyse tesla'dan iyiyiz yine

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

@baristbt

+ kontağı açınca bismillah deme özelliği de geldi mi tübitak'tan kişi başı 5000 lirayı kaparlar.

https://eksisozluk.com/tubitak-harcirahli-salavat-projesi--5103838

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek

Helal olsun, eğitim sisteminin getirmiş olduğu sınav sisteminden kendilerini aklamayı başarabilmişler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

8 çizebiliyor muymuşsun yoksa bi işe yaramaz ^^

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

14-18 yaş arası çocuklar birşeyler yapmış hacılar. Taşak geçmeyin. Üniversitede çizgi izleyen robot yapmaktan ileri gidemeyene nazaran gayet iyi bir yaklaşım.

Ha dediğiniz gibi oyuncak araba ha şahin ha tır nefark eder diyorsunuz ya, bence fark eder.

Oyuncak arabaya komut verdiğinde, öğrencilerin ve apılan işe bakanların geri dönüşleri farklı,

içten yanmalı motoru olan bir araca  komut vermenin geri dönüşü çok farklı oluyor.

25 yaşında icat yapttım diyen adamlar değil lan bunlar. Çocuk olum çocuk. Sizin gibi eleşttirip ilerleme hevesini kıranlar, insanların çocukluklarını öldürüyor.

Aferim çocuklara bence.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

14-18 yaş arası çocuklar birşeyler yapmış hacılar. Taşak geçmeyin. Üniversitede çizgi izleyen robot yapmaktan ileri gidemeyene nazaran gayet iyi bir yaklaşım.

Ha dediğiniz gibi oyuncak araba ha şahin ha tır nefark eder diyorsunuz ya, bence fark eder.

Oyuncak arabaya komut verdiğinde, öğrencilerin ve apılan işe bakanların geri dönüşleri farklı,

içten yanmalı motoru olan bir araca  komut vermenin geri dönüşü çok farklı oluyor.

25 yaşında icat yapttım diyen adamlar değil lan bunlar. Çocuk olum çocuk. Sizin gibi eleşttirip ilerleme hevesini kıranlar, insanların çocukluklarını öldürüyor.

Aferim çocuklara bence.

Hocam şunlara kanmayın gözünüzü seveyim.

Meslek liselerinde bırak şahine modifiye yaptırmayı yeri geliyor elektrik dersinde 10 kuruş etmeyecek led lambayı ellemeni bile yasaklıyorlar.

Tübitak projelerinin numarası başka. Ben de zamanında bu yarışmaya girdim. Türkiye'de hatırı olan, oldukça köklü bir okulu temsilen katıldık.

Sunduğumuz projenin kaynak kodunu bile görmedim, ama bizzat projeyi kendim yazmışım gibi anlattırdılar. Okuldaki hocalar daha az üşengeç olsalardı hazır kodlu projeyle güzel destek alacak derece yapacaktık ama dosyalama işini sallayıpta milletin 2 cilt tanıtım yaptığı yere 5 sayfa word çıktısı verince genelde 10. olduk.

Demem o ki bütün bu projeler benzer yürüyor. Maksat 3-5 ne yolabiliriz, okula ne kazandırabiliriz. Çocukların hevesi vs. yalan. Gidip çocuklarla birebir konuşsan neler duyarsın kim bilir.

Bizdeki meslek liselerinden hiçbir şey çıkmaz. Medyatik oyunlar bunlar.

Aynı çocuklar okuldan sonra projelerini geliştirsinler, somut bir şeyler yapsınlar aferin diyelim.

Toplam Hit: 4293 Toplam Mesaj: 35
akıllı şahin :d