folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder M. Kemal Vs II. Abdülhamit

M. Kemal Vs II. Abdülhamit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim merak ettiğim şu bu abdülü savunan arkadaşlar acaba atatürkün neden onu sevmediğini açıklayabilirmi :S

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avast
    avast's avatar
    Erkek

geyik konularına herkesin cevabı vardır ama bu konulara kimse cevap vermez ?!

keşke verselerde ben burda utansam

ama kimse bu konulara ilgi duymuyor

çogu diyorki vatan vatan lafa gelince vatan sana canım feda derler.

ama herkese bak geyik konularında cirit atıyor...

!.ne oldu zorunamı gitti.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bence soru M.Kemal ve 2. Abdülhamit' (eski, devrik yada ölmüş de olsa o bir devlet başkanı ismine ve kişiliğine saygı duymak gerekir)  den hangisi birbirinden nefret ediyordu?

Abdülhamit Ata'yı sevmiyor olabilir

sonuçta girişimini baltalayan insan

ama yok bahsettiğin bir ara millyet tarih ekinde çıkan  "Atatürk, Abdülhamid'in gelininin yada kızının mirasını vermedi sürdü kıl tüy" gibi bir olaysa tam olarak bilmiyorum.bir ara bayağı bi tartışmıştık bir arkadaşımla

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avast
    avast's avatar
    Erkek

dediğim gibi kimse yorum yazmıyor hatta bakmıyorlar bile

hadi beni utandıracak kimse yokmu :??

!.ne oldu zorunamı gitti.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Ne demek vs... Sen kimle kimi karşılaştırıyorsun? 2side bizim değer verdiğimiz liderlerimizden. Atatürk'ün Abdülhamit Han hakkında görüşlerini bilmiyorum. Abdülhamit Han Osmanlı'nın en yetenekli padişahlarındandır. 2sinin birbirinden nefret ettiklerinide sanmıyorum. Hem dönemleri farklı, [Abdülhamid tahttan indirilirken Atatürk yüzbaşıydı, Atatürk daha milli mücadeleye başlamadan, İstanbul işgal edilmeden Abdülhamid ölmüştü. Aralarında hiç bi bağlantı yok.]

Alıntı:

Abdülhamite yapılan haksızlıklardan biride ona verilen"kızıl sultan""büyük kan içici""lanetli kul"gibi lakblardır.Bu lakablar sözüm ona Ermenileri katlettiği için İngiltere başbakanı gladstone tarafından verilmiştir.Abdülhamit döneminin önemli olaylarından bir diğeri yahudi siyonizminin önüne geçmesidir nitekim Osmanlının bütün borçlarını ödemek şartıyla Filstini isteyen yahudilere Filistinin bedelinin para değil kan olduğunu belirtmiştir.Abdülhamitin son faaliyeti 2.Meşrutiyeti ilan etmek olmuştur.Arkasından meşrutiyet aleyhtarı 31 Mart olayı patlak vermiştir.ve 31 mart vakasından dolayı suçlanan Abdülhamit yalan fetvalarla tahtan indirilmiştir üstelik Abdülhamite azlini bildirmek için Filistini Abdülhamitten para karşılıgında isteyen Emanuel Karasso gönderilmiş ve Abdülhamit ailesiyle Selaniğe sürülmüştür.Selaniğin elden çıkmasıyla İstanbula gelen Abdülhamit Beylerbeyi sarayına yerleşmiş ve 10 ocak 1918de kalb krizi sonucu ölmüştür.

Türk büyükleri hakkında konuşurken dikkatli olalım.

Bu arada Abdül değil Abdülhamid. Ecdadına saygın olsun. Yazı yazcaksan adam gibi yaz...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek

Bu arada Beylerbeyi sarayi cok guzeldir herkezin gormesi lazimdir.

konu baska bi yere kaydi ama olsun :D 

I find your lack of faith disturbing.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

http://www.haber5.com/haber.php?haber_id=289821

arkadaşlar burdan Ata'nın Abdülhamit hakkındaki görüşlerini ögrenebilirsiniz

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek
    Konunun başlığına bakar mısınız? M.Kemal vs II. Abdül adam sanki Subzero vs Scorpion yazmış, sanki horoz dövüştürüyor birde kalkmış beni utandırın yazmış :@
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MZMZ
    MZMZ's avatar
    Erkek

Oncelikle konuyu acan kimse boyle konularla dalga gecer gibi şu şuna karşı, bu bunu dover gibi yazı yazmamalı... Ordan burdan kulaktan dolma bilgilerle atasını , ecdadıdı karalayanı tarih te karalamıştır.Atasını tanımayan it peşinde gezer lafı  bu kimseler icin cıkmış olsa gerek !!!

Bi kere II. Abdulhamid Han hakıında bir kitap okudunmu ? 

II. Abdulhamid Han ki devlet İttihat ve Terakki soyszularının kan emicilerinin elinde kıvranmakta iken 30 yıl boyunca istikrarlı bir bicimde devleti yonetmis ve

cok buyuk gelismeleri yapmış kişidir... Devletin Her kademesine yabancıların , masonların  ve  hainlerin yerlestigi bir devirde  yuksek siyasi bilgisyle devletin parcalanmasını geciktirmis ve halka buyuk hizmetlerde bulunmus sadece kendi parasıyla bir cok kız meslek lisesi,guzel sanatlar akademisi,ziraat  okulları, ilk ve orta dereceli okullar, dilsiz ve kör okulları acmıstır... 

O zamanki şartlarda İstanbuldan Şam'a tren rayları dosetmiş ve Hz.Muhammed (S.A.V) kabri şerifinde rahatsız olmasın diye rayların altına battiye koydurmuştur...  

II. Abdulhamid Han hayırsever ve comert olup sıradan bir insan gibi yasardı...

II. Abdülhamid, kan dökmemeyi kesin bir prensip olarak kabul etmiş ve 30 yıl boyunca tatbik etmiştir. Çok merhametli olması, en büyük düşmanlarının bile rızıklarıyla oynamayıp bol maaşlarla sürgüne göndermesi gibi özelliklerinin yanısıra Sultan Abdülhamid bir siyaset dahisiydi. Hasım devlet adamları Sultan Abdülhamid'in diplomasisini daima çekinilecek bir unsur olarak görmüşler, düşman olmuş; fakat kudretini inkar edememişlerdi.

Sultan Abdülhamid siyasi dehası bir yana, fevkalade zekası ve hafızası ile ünlüdür. Tarihçiler kendisinin devrinin bütün devlet adamlarının üstüne çıkan bir zeka kurnazlık ve tecrübeye sahip olduğunda birleşmektedirler. İnsanlar üzerinde tesiri de çok övülmüştür. Kendi özel meselelerinde çok nazik olması, herkesi ayakta karşılaması, padişah huzurunda yer öpme adetini kesin şekilde yasaklaması, hiçkimseye, hatta çocuklarına "sen" diye hitab etmemesi bir çok şahsı kendisine bağlamış ve 30 yıllık şahsi iktidarının sebeplerinden biri olmuştur.

Son olarak 31 mart vakasında da hareket ordusu II. Abdulhaid Han ı tahtan indirmek icin istanbula hareket ettiğinde haberi alır.Hareket ordusu denilen birlik capulcu takımıdır aslında.II. Abdulhamid eğer kapıkulu askerlerini gonderseydi 

hareket ordusu darmadağan olurdu.Bunu bildiğinden kan dokulmesin diyerek tahtan iniyor.Tahtan indirenler  3 kişi bunlardan biri "ermeni" , "rum" ve "yahudi" dir.

Bunarı bilmeden "Benim merak ettiğim şu bu abdülü...." diyerek hitab ediyorsun babanın oğlumu lan bu. Aklını başına al,once ceddini tanı sonra boyle hassas konularda yorum yap !!!

Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Eski çınar şimdi noel ağacı; Dallarda iğreti yaprak utansın! Ustada kalırsa bu öksüz yapı, Onu sürdürmeyen çırak utansın! Ölümden ilerde varış dediğin, Geride ne varsa bırak utansın! Ey binbir tanede solmayan tek renk; Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın! NFK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek

z-chan;

Benim merak ettiğim şu bu abdülü savunan arkadaşlar acaba atatürkün neden onu sevmediğini açıklayabilirmi :S

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ulan ukala , Abdülhamit han babanın oğlumu Abdül diyon konuşmana dikkat et! ulan ona her türlü ibneliği yapan ittihatçılar bile daha sonra Abdülhamit han vefat ettikten sonra pişmanlıklarından kahrolmuşlar, bu kıtalarla anlatmışlar pişmanlıklarını,

Tarihler adını andığı zaman,
    Sana hak verecek hey Koca Sultan,
    Bizdik utanmadan iftira atan,
    Asrın en siyasi Padişahına
    - Rıza Tevfik

Padişahım gelmemişken yada biz,
    İşte geldik senden istimdada biz,
    Öldürürler başlasak feryada biz,
    Hasret olduk eski istibdada biz
    - Süleyman Nazıf

bi bok bimiyosun konuşma, adam sanalım! Sonra gel soru sor!

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkknight
    darkknight's avatar
    Erkek
    valla nillet bence hiçbiri birbirinden nefret etmiyordu aslında ben mustafa kemalin istiklal savaşını başlatırken abdul den izin aldığını düşünüyorum sakın yalnış anlamayın ama bu tür olayların tek başına izin alınmadan yapılması imkansızdır.. sonrada türk devletini kurmak için böle söylenmiş olabilir.. aslında bana sorarsanız abdül mustafa kemal atamızı destekliyordu çünkü istiklal savaşında bazı ekonomik kaynaklar belirsiz yani paranın nerden geldiği bellli değil ve buda ancak padişahtan gelen bi yardım olmalı.. şunu unutmayalım o bir padişah ve her zaman ülkesinin menfaatini düşünür.. onun için biz her ikisinide sevmeliyiz :D:D

Son Kozum Olsun Zorda Sukunet...
Toplam Hit: 5418 Toplam Mesaj: 38