folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder M. Kemal Vs II. Abdülhamit

M. Kemal Vs II. Abdülhamit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Abdulhamit in dehası ataturk ile yarıştırılabilir seviyededir...

Sırf Osmanlı topragı işgal edilemesın dıye, Arap yarım adasını kendi şahsı malı ılan etmıstır...

İngilizler ne kadar kanunları çiğnemiş ve oraları işgal etmiş olsa da,

Abdulhamıt dahice davranmıştır...

Ayrıca Atatürk'ün Abdülhamit i sevmemesinin tek ama tek sebebi,

Hilafet ve Saltanat ı kaldırma çabasıdır.

Nasıl bir insan ekmek yediği herşeyi öğrendiği Padişahından nefret edebılır ?

Ama Atatürk'ün en ufak bir övgüsü Saltanat'ın kaldırılmasını engelleyebilirdi. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oneron
    oneron's avatar
    Erkek
    arkadaşlar atatürk yüzyılın dehası bunu  unutmayalım türkiye cumhuriyetini kuran  atatürk ve ekibidir buda bir gerçek fakat  abdülhamit  farklı bi devirde  başa geçmiştir ve  30 yıl türkiyeyi yönetmiştir  bu yönetim sırasında yaptığı hizmetlerle  cumhuriyeti kuran kadro  yetişmiştir  onun döneminde bunuda unutmayalım 
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mimar
    mimar's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    -----------------------------

adalet bunu yazdı:
    Uzun yazacak vaktim yok elmayla armudu karıştırmayın farklı dönemin adamları! Abdülhamit o şartlara göre iyiydi. Mustafa Kemal ise kendi döneminin şartlarına göre en iyisiydi! Kurtuluş savaşında saltanattan yardım falan alınmamıştır ingilizlerin bize yamadığı tarihi çöpe atın onlara göre vahdettin vatanseverdi, geliboluda türkler süper teknolojik silahlarlarla savaştılar, savaşta kaybetmelerinin sebebi de arazi şartlarının zorluğu ve kendi hatalarıydı tabi hepsi ingilizlere göre. Kendi tarihini kendi devlet okulunda ingilizce öğrenen adamlarla tarih tartışacak değilim onlar yanlışı baştan doğru kabullenmiş ve kaybetmiş ezik insanlar. İdeolojisi uğruna mantığı ve aklını bir kenara bırakmış insanlarla ne tartışılır ve bu insanlara ne verilebilir? Hiç sadece zaman kaybı!

kardeş sana %100 katılıyorum ama abdulhamit iyi birisi değildir.

kapitulasyonları kim verdi hE! Azınlıklara...

İttihat ve Terakki'nin 1914 yılında kaldırdığı kapitülasyonlar Sevr Anlaşması ile daha da güçlü bir şekilde Osmanlı'nın sırtına bindirildi.Serv antlaşmasını bazı o.ç larının çok sevdiği Vahdettin denen adam imzaladı. Antlaşmanın hükümleri aşağıdadır.Benim sözlerim tüm padişahlara değil.Ama vahdettin ve ondan oncekileri yani gerileme dönemini başlatan basiretsiz padişahlar! O Vahdettin denen adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'e şeytandır görüldüğü yerde öldürünüz şeklinde bir emir vermişdir.Ama bu bizim tarih kitaplarımızda yazmaz.Bize öretilen okullarda vsvs yerlerde yanlış tarihdir.Onlara kalsa osmanlı çanakkalede kimyasal silah kullanmısdır(Almanlar vermişmişmiş!!!) Alın işde AKP ülkeyi babasının çiftliği gibi satıyor!!!:@ 80 milyona karayı Ak diye yutturdu.Allah belalarını versin!

----------------------

ben vahdettini seviyorum o.ç da babandır!

sike sürülecek aklın yok lise kitaplarından okuduğundan bilgiyle gelmiş millete küfrediyosun sen kimsin lan ibne?

o vatan haini dediğin vahdettin bütün hazinesini devlete hazinesine bırakıp 5 parasız ayrıldı istanbuldan ve koskoca padişah denen adamın parasızlıktan 3 gün cenazesi kaldırılamadı. kaçıp maçtığıda yok aynı abdülhamid gibi kan çıkmasın devlet zaten kötü durumda diye direnmeden tahtı bırakıp italyaya kitmiş italya kralınında yardımlarını kabul etmemiştir sen kime o.ç diyon şimdi götveren!

uçmayı bilmiyorsan ibnelik yapmayacaksın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberJihad
    CyberJihad's avatar
    Erkek

Devlet işleri göründüğü gibi değildir hoca.. 

Bana kefendir yatak,sana tabuttur havuz//Sen kıvrıl ben gideyim son Peygamber kılavuz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    mimar bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

adalet bunu yazdı:
    Uzun yazacak vaktim yok elmayla armudu karıştırmayın farklı dönemin adamları! Abdülhamit o şartlara göre iyiydi. Mustafa Kemal ise kendi döneminin şartlarına göre en iyisiydi! Kurtuluş savaşında saltanattan yardım falan alınmamıştır ingilizlerin bize yamadığı tarihi çöpe atın onlara göre vahdettin vatanseverdi, geliboluda türkler süper teknolojik silahlarlarla savaştılar, savaşta kaybetmelerinin sebebi de arazi şartlarının zorluğu ve kendi hatalarıydı tabi hepsi ingilizlere göre. Kendi tarihini kendi devlet okulunda ingilizce öğrenen adamlarla tarih tartışacak değilim onlar yanlışı baştan doğru kabullenmiş ve kaybetmiş ezik insanlar. İdeolojisi uğruna mantığı ve aklını bir kenara bırakmış insanlarla ne tartışılır ve bu insanlara ne verilebilir? Hiç sadece zaman kaybı!

İttihat ve Terakki'nin 1914 yılında kaldırdığı kapitülasyonlar Sevr Anlaşması ile daha da güçlü bir şekilde Osmanlı'nın sırtına bindirildi.Serv antlaşmasını bazı o.ç larının çok sevdiği Vahdettin denen adam imzaladı. Antlaşmanın hükümleri aşağıdadır.Benim sözlerim tüm padişahlara değil.Ama vahdettin ve ondan oncekileri yani gerileme dönemini başlatan basiretsiz padişahlar! O Vahdettin denen adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'e şeytandır görüldüğü yerde öldürünüz şeklinde bir emir vermişdir.Ama bu bizim tarih kitaplarımızda yazmaz.Bize öretilen okullarda vsvs yerlerde yanlış tarihdir.Onlara kalsa osmanlı çanakkalede kimyasal silah kullanmısdır(Almanlar vermişmişmiş!!!) Alın işde AKP ülkeyi babasının çiftliği gibi satıyor!!!:@ 80 milyona karayı Ak diye yutturdu.Allah belalarını versin!

----------------------

sike sürülecek aklın yok lise kitaplarından okuduğundan bilgiyle gelmiş millete küfrediyosun sen kimsin lan ibne?

o vatan haini dediğin vahdettin bütün hazinesini devlete hazinesine bırakıp 5 parasız ayrıldı istanbuldan ve koskoca padişah denen adamın parasızlıktan 3 gün cenazesi kaldırılamadı. kaçıp maçtığıda yok aynı abdülhamid gibi kan çıkmasın devlet zaten kötü durumda diye direnmeden tahtı bırakıp italyaya kitmiş italya kralınında yardımlarını kabul etmemiştir sen kime o.ç diyon şimdi götveren!

vatan haini!! kan çıkmasın diye ülkeyi terk etmiş kendin diyosun! Vatanın her karıs toprağı kanla sulanmadıkça terk edilemeyecekdir! Sen kimsin lan vatan haini.Sizi varya kafanızı kescez.

Sizinkiler milli mücade zamanında kuva-i milliyecilere saldırıyordu.Gelin lan 6 koldan gelin 66 koldan gelin vatan hainleri.Hepinizi Temizliyecez temizleyemessek sağlık olsun en azından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan şaşmadık! 

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    mimar bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

adalet bunu yazdı:

----------------------

vatan haini!! kan çıkmasın diye ülkeyi terk etmiş kendin diyosun! Vatanın her karıs toprağı kanla sulanmadıkça terk edilemeyecekdir! Sen kimsin lan vatan haini.Sizi varya kafanızı kescez.

Sizinkiler milli mücade zamanında kuva-i milliyecilere saldırıyordu.Gelin lan 6 koldan gelin 66 koldan gelin vatan hainleri.Hepinizi Temizliyecez temizleyemessek sağlık olsun en azından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan şaşmadık! 

Niye embesil ülkücü rolune burundun kı ?

Niye aptal aptal konusuorsun anlamış bile değilim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C3Z4
    C3Z4's avatar
    Erkek

Birden kendimi Atatürk’ün karşısında buldum. Son derece şefkatli bir sesle: “Gel bakalım çocuk...” dedi. Ve elini bana uzattı. Öptüm. Beni karşısına oturttu. Yiyecek, içecek bir şey isteyip istemediğini sordu. Dişlerim kilitlenmişti. Konuşamıyordum. Başımla hayır işareti yaptım. Üstelemedi. Ve aynı şefkatli sesle: “Bak çocuk, yazılarından anlaşılıyor ki, sen Adülhamit’i sevmiyorsun. Sevme, yine de sevme... Ama şu hakikati de asla unutma ki... Abdülhamit, o devrin dünya devletleri arasında, en büyük siyaset dahilerinden biriydi. Hangimiz onun yerinde olsaydık, onun yaptıklarını yapamazdık. O dehası ve ince siyaseti ile, çoktan çökmüş olan Osmanlı İmparatorluğu'muzu tam 33 sene ayakta tuttu. İttihat ve Terakki onu devirdikten sonra, hürriyet, müsavat, uhuvvet (özgürlük, eşitlik kardeşlik) gibi, Masonik sloganlarla Balkanlardaki bütün etnik unsurları birleştirdiler. Onlar da birleşince, bize karşı Balkan Savaşı'nı başlattılar.

Bir taraftan Osmanlı subaylarının siyasete bulaşmış olması, diğer taraftan Batılıların desteği ile az kalsın İstanbul elimizden gidiyordu. Abdülhamit’e haksızlık edenlerin hepsi sonunda pişman oldular. Tekrar ediyorum. Abdülhamit’i sevme; yine de sevme ama bu hakikatleri de hiçbir zaman unutma...” dedi.

Başımı okşadı. Tekrar elini öptüm ve çıktım...” diyordu.

Toplam Hit: 5399 Toplam Mesaj: 38