Mahkumlara Af Çıkacak Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Benim arkadaş vardı 19 yaşında hapse girdi. Uyuşturucu kullanım/ticaret, hırsızlık ve gasp vardı. 10 yıl ceza aldı 1 yılda çıktı :d

Af böyle bişey sanırım.

Millet artık 20 yıl hapse iyi af gelir 5 senede çıkarsın gözüyle bakıyor çocuk oyuncağı ettiler mk.

Hiçbir suçu olmayan insanlar da aftan yararlanacak sonuçta deyip kendimi avutayım ben de.

Suçu olup içerde bin pişman olan, aklı başına gelen insanlar tekrar yaşama tutunacaklar.

Suçsuzlar haksız yere ömürlerini heba etmeyecekler.

Diğerleri zaten o.ç. du, cezası bitince de o.ç. luk yapmaya devam edecekti, yine içeri girecekti. Yine aynısı olacak.

Bence 20 yılda bir uygulanmalı.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 10/Ağu/16 22:16 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

farklı bir dururumum var eğer bu af çıkarsa ben giriyorum içeriye haberiniz olsun yani

eğer en kötü şekilde düşündüğüm seneryo olursa 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Genelleme yaparak söylüyorum. Biri hapse atıldıysa demek ki suç işlemiştir. Cezasını yatması gerekirken Af niye? 

beyin özürlümüsün sen?

Hayırdır amk 2 kelime edecek beynin yok gelmişsin tartışmaya girmeye çalışıyosun.

Adam gitmiş barda içip kız kavgasından birini öldürüyo sonra gelip kader mahku mu oluyo? Yada torba tutan birini yakalayıp hapse atıyorlar bu adamada af geliyor vs vs

Yukarda bi arkadaş suçsuz yere babam yatıyor demiş buna inanırım sonuna kadar benimde çevremde var bizzat. Adam köy muhtarı seçimlerde akp lehine oynama yapıp yakalanmış bu adamda şuan hapiste mesela.

-ki başta da demişim genelleme işini

Birader doğru düzgün yazı yazacak kapasiten yoksa yazma bişey, sus adam sansınlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    cankol bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı
    WH0 bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Genelleme yaparak söylüyorum. Biri hapse atıldıysa demek ki suç işlemiştir. Cezasını yatması gerekirken Af niye? 

beyin özürlümüsün sen?

Adam bir soru sormuş ve cevap veriyorum. Güncel olaylar çerçevesinde yaşananlar AKP'nin oylarını en az %5 artırmıştır ve af da çıkararak yine bu oranı yükseltmeye çalışacaklar. Af çıkar ama teferruatı olur yani terör suçu gibi muhtelif suçlar buna dahil olmaz. 1-2 senesi kalan, ufak suçları olanları salarlar ve bunu kimse babasının hayrına yapmıyor. Geçmişte de yaşanmıştır ve ben nedense bir erken seçim bekliyorum. Ben şahsen AKP'nin yerinde olsam erken seçim yapar ve anayasayı referanduruma götürmek için gerekli milletvekili sayısını toplarım. Seçim öncesinde bunlar hep yapılmıştır ve yapılır. Tıpkı yerel seçimlerden önce belediyenin sağlam kaldırımları söküp tekrar döşemesi gibi. Yani kendilerine çalışıyor havası verip algı yönetimi yapıyorlar.

@WH0 verecek cevabın varsa güzelce yaz hakaret etmenin ne anlamı var?

bende diyordum ne zaman siyasete bağlanıcak bu konu diye de fazla gecikmedi.

Eğer af ile siyasetin alakasız şeyler olduğunu düşünüyorsan ve bahsetmem sana batıyorsa sen iyisi mi hiç bu şeylere güzel aklını yorma güzel kardeşim. Senin işlerin değil demek ki bunlar. Bana affın çıkmasının siyasi/poltik olmayan tek bir sebebini söyleyemezsin. Bana bu memlekette çıkmış olan geçmiş dönem aflarının siyasi/politik olmadığına yönelik tek kanıt gösteremezsin. Sırf yorumda bulunmak için mesaj yazma huyunuzdan bir kurtulun. Eğer mantıklı argümanlarınız varsa sunun da dinleyelim. Yoksa ya böyle tutarsız cümleler kuruyorsunuz ve kendi çapınızda yorumda bulunduğunuzu sanıyorsunuz ya da millete hakaret ediyorsunuz.

Caliber tarafından 11/Ağu/16 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

edit

cemnet tarafından 11/Ağu/16 00:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

edit.

Caliber tarafından 11/Ağu/16 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

"bu darbeci hakimlerce içeri atılan bir sürü masum var" diye veriliyordur bence..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

her içeri düşen %100 suçludur diye bi kaide yok.. burda mesele filtreleme sistemi nasıl olacak.. yani nerden bilecekler o kişinin gerçekten masum olduğunu.

21li tarafından 11/Ağu/16 09:57 tarihinde düzenlenmiştir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khayyam
    Khayyam's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

Bu süreci avukat, savcı, hakim yürütüyor. Şu an bakıyoruz bunların içinde azımsanmayacak sayıda fetöcü var. Gerçekten adil bir karar verilebildiğini yargı, adalet bu haldeyken kimse iddia edemez. 

Felekler her gece ömür gömleği dikmede, nice dikilmiş gömleğin yakasını yırtmada. Zamane, her gün nice neşeliyi sudan çıkarmada, nice dertliyi toprağa sokmada.
Toplam Hit: 8736 Toplam Mesaj: 63
af 2016 af yasası