Mahkumlara Af Çıkacak Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun bu sefer gerçek

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

http://www.hurriyet.com.tr/38-bin-mahkuma-tahliye-40197376 

denetimli serbestliği arttırdılar.

KİMLERİ KAPSAMIYOR

-Ancak aşağıdaki suçları işlemiş olanlar bu düzenlemenin kapsamı dışındadır. Bu suçlar şunlardır:

a)Kasten öldürme (madde 81,82);
    b)altsoya,üstsoya, eşe veya kardeşe ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumunda bulunan kişiye karşı işlenen kasten yaralama veya neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçları; 
    c)cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar (madde 102,103,104,105)
    d)özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar (madde 132,133,134,135,136,137,138);
    e) uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti (madde 188);
    f)devletin güvenliğine karşı suçlar; 
    g)anayasal düzene karşı suçlar;
    h) milli savunmaya karşı suçlar; 
    ı) devlet sırlarına karşı suçlar ve 
    i) Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar.

-Bu düzenlemenin sonucu ilk etapta kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38.000 kişi tahliye olacaktır.

-Düzenleme,bir af değildir.Koşullu salıverilme tarihine kadar geçecek sürede ceza,dışarıda denetimli serbestlik olarak infaz edilecektir.

-Düzenlemenin mahkumlar,yakınları,milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.

geriye dolandırcı kapkaç hırsızlık kalıyo 

artık durmadan savcılıktan sizi arıyoruz diye teller çoğalır

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

hamm sanurum bu siyasal olaylar yuzunden aldiklari sahislar yuzunden cezaevlerinin kontenjanlari doldu.. birileri cikacak birileri girecek...

hackırlar tahliye edilio mu acep 243 244 245 

bakiniz benim gibi dindar dini büsbütün hanum hanumcuk gelecegin evliya adayi programciyi  nezarete atan ifademi alan ve 3 gun goz altinda tutan winrara virus bulastirma programi, teamviewer a sifre calmaya yarayan trojan diyip atmis oldugu iftiralar yuzunden 6 ay hapis yatmama sebep olan 4. sınıf emniyet muduru kıymetli komiser amca neler yapmis neler!!!

http://www.haberler.com/zonguldak-ta-4-uncu-sinif-emniyet-muduru-7614875-haberi/

ustume iftira attiklari 11 ayri suctan birer birer beraat aldim. 

davam devam ediyor.. ayrica bu kıymetli amca benim dosyamda da sanık!!!

solemesi ayiptir, duyarli bi vatandas oldugum icin onca olan bitene ragmen polisimiz kıymetlidir diyerek. ay sikayetci degilim memur bey... 

sahte banka veya kredi karti uretme = suc unsuru veya delil yok BERAAT

sahte banka veya kredi karti kullanma = suc unsuru veya delil yok  BERAAT

baskasina ait banka veya kredi kartini kullanma yarar saglama = suc unsuru veya delil yok  BERAAT

sisteme yetkisiz girme, orada kalma sistemlere veri yerlestirme = suc unsuru veya delil yok  BERAAT

bunun gibi yiginla suc attilar ustume hic biri ile alakam yok! hepsinden tek tek beraat ettim. ADALET KÖR ve TOPAL OLDUĞU İÇİN BİRAZ ZAMAN ALDI...

ABLAN STAR BEBEĞİM!

bilgisayarlarimda buyuk heyecan ile suc unsuru ararken o videoya rastlayan ve izledikten sonra bir anda 27cm kalin ve bol damarli, uzun menzil atarli erkek ureme organini gorunce soka ugrayan kiymetli memur amcamizin o anki surat ifadesini cok merak ediyorum...

not: bilgisayarimda webcam'dan masturbasyon yapan bi adamin video goruntusunu suc unsuru olarak sunmuslar mahkemeye. son care olarak.. (1 nisanda arkadasima saka yapmak icin bahsi gecen cinsel icerikli goruntuyu internetten indirmistim :) )

wh0 tarafından 17/Ağu/16 12:04 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

hackırlar tahliye edilio mu acep 243 244 245 

cezasının bitmesine 2 yıl kaldı ise çıkar büyük ihtimal.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

haksız bir yasa oldu ama çıktı hayırlısı olsun..

işin en kötüsü khk kararı oldugu için aym yede gidemiyor anca ohalin bitmesi gerekiyor ondan sonra gidebilecek sanırım

çok suç ayrımı yapmışlar ama çok kalleşce hazırlanmış bir kanun bir insan hakkaniyetli ve insaflı olur 

benim af'a paralel olarak beklediğim şey o kadar hakim içeri alındı açığa alındı yeniden yargılama hakkı vermek çok mu zor birşeydir

cccyyyzzz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    acab bunu yazdı

işin en kötüsü khk kararı oldugu için aym yede gidemiyor anca ohalin bitmesi gerekiyor ondan sonra gidebilecek sanırım

çok suç ayrımı yapmışlar ama çok kalleşce hazırlanmış bir kanun bir insan hakkaniyetli ve insaflı olur 

benim af'a paralel olarak beklediğim şey o kadar hakim içeri alındı açığa alındı yeniden yargılama hakkı vermek çok mu zor birşeydir

Evet çok zor birşeydir. Bu adamlar yıllarca çalıştı binlerce davaya baktı, 3000 e yakın hakim ve savcının girdiği tüm davalara yeniden yargılama yapılması, hem de bu kadar çok ek iş yükü oluşmuşken hem de hakim savcı sayısı bu kadar azalmışken, kağnı hızında ilerleyen yargılama sisteminin felç olmasına neden olur. Elinde delili olan zaten başvurur yargılamanın yenilenmesine

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    acab bunu yazdı

Evet çok zor birşeydir. Bu adamlar yıllarca çalıştı binlerce davaya baktı, 3000 e yakın hakim ve savcının girdiği tüm davalara yeniden yargılama yapılması, hem de bu kadar çok ek iş yükü oluşmuşken hem de hakim savcı sayısı bu kadar azalmışken, kağnı hızında ilerleyen yargılama sisteminin felç olmasına neden olur. Elinde delili olan zaten başvurur yargılamanın yenilenmesine

@acab. Yukarida söylediklerinin altına imzami atıyorum ama çok uğraşıp yazmissin bekara kari bosamasi kolay gelir derler.

Genel olarak 2 sorum olacak

1. Yasa itiraz sürecinde olanlara işliyor mu?

2. Tutuklanan yada açığa alınan polis ve hakimlerin savcilarin listelerine nasil ulasabiliriz ?

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    acab bunu yazdı

@acab. Yukarida söylediklerinin altına imzami atıyorum ama çok uğraşıp yazmissin bekara kari bosamasi kolay gelir derler.

Genel olarak 2 sorum olacak

1. Yasa itiraz sürecinde olanlara işliyor mu?

2. Tutuklanan yada açığa alınan polis ve hakimlerin savcilarin listelerine nasil ulasabiliriz ?

elinde delil olan neye başvurucak kardeşim ? başvuramıyosun yok öyle bişey

gsm kayıtlarını istiyosun sinyal baz istasyon kayıtlarını gsm operatörü diyoki savcı istemeden veremem ?

mahkeme senin lehine olan delillerin toplanmasını redediyor

hangi delili vericeksin ? dosya kapanmıs gitmis..

yine söylüyorum bu yasa cezaevinde büyük isyanları beraberinde getirir

şahsi olarak net bi şekilde söylüyorum suçsuz yere 2 sene yatıcagıma cezaevinde isyan çıkartır kolluk kuvvetlerinden birini yaralayıp 10 sene yatmak bana daha mantıklı geliyor

çünki en azından ben yaptım ulan adamı ben kestim 10 senede yatarım diyebileyim ama yapmadıgım bir şeyin cezasını 2 günde 2 senede yatmak bana ağır geliyor anlıyormusunuz ?

ek olarak gece gündüz çalıştı dediniz hakimler savcılar ne yapıyorlar ? bi insan hayatı üzerinde çalışma yapıyorlar eğer yaptıkları şey bir insanın hayatını ailesini bütün herşeyini engelliyorsa gerekirse uykusuz çalışsınlar

hükümet cezaevlerinden bok gibi para kazanmayı biliyo ? mahpusun parasının faizini cebine atıp kullandıgı elektriği mahpusa ödetmeyi biliyo ring arabalarının ücretlerini almayı biliyo yargılama giderlerini çatır çatır almayı biliyo

cezaevinde yediği yemeğin parasını almayı biliyo 400 liralık tvyi 700 tl ye satmayı biliyo ama bu kadar şüpheli savcı hakimi meslekten el çektirdikden sonra yeniden yargılama vermeyimi bilmiyo ? adama hayırdır derler hayırdır herkez neyin ne oldugunu farkında

kimse bu yasayı babasının gözünün hayrına vermiyo

acab tarafından 17/Ağu/16 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

cccyyyzzz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

671 sayılı khk Md. 32. infaz kanununda değişiklik yaptı. bu bir af değil. 15 agustostan sonraki resmi gazetelere bakın.

Errare Humanum Est
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

671 sayılı khk Md. 32. infaz kanununda değişiklik yaptı. bu bir af değil. 15 agustostan sonraki resmi gazetelere bakın.

af değil zaten olan konudan devam ediyoruz. denetimli serbestliği genişlettiler.

.
Toplam Hit: 8651 Toplam Mesaj: 63
af 2016 af yasası