Mahkumlara Af Çıkacak Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

akparti genel başkan yardımcısı bu konuda çalışma var dedi ama bence belli başlı kesime af cıkarmaları lazım tecavüzcüye 10 kişi öldürmüşe milleti diri diri yakana hırsıza arsıza af olmaz küçük suclara olabilir yada 25 yıl ceza almış 20 sini yatmış o cıksın ama cocuk tacizcisi 1 yıl 2 yıl yatmış af ettik derseler başımız cok ağırır...

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    WH0 bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Genelleme yaparak söylüyorum. Biri hapse atıldıysa demek ki suç işlemiştir. Cezasını yatması gerekirken Af niye? 

beyin özürlümüsün sen?

Hayırdır amk 2 kelime edecek beynin yok gelmişsin tartışmaya girmeye çalışıyosun.

Adam gitmiş barda içip kız kavgasından birini öldürüyo sonra gelip kader mahku mu oluyo? Yada torba tutan birini yakalayıp hapse atıyorlar bu adamada af geliyor vs vs

Yukarda bi arkadaş suçsuz yere babam yatıyor demiş buna inanırım sonuna kadar benimde çevremde var bizzat. Adam köy muhtarı seçimlerde akp lehine oynama yapıp yakalanmış bu adamda şuan hapiste mesela.

-ki başta da demişim genelleme işini

Birader doğru düzgün yazı yazacak kapasiten yoksa yazma bişey, sus adam sansınlar

kardeşim sana sadece şu kadar söylicem

belliki sende adam öldürdü 6 ay yatar çıkar tecavüz etti içeri bile girmez diyen tayfadansın

şahsi olarak içeri girmiş çıkmış biriyorum belki senin yaşının yarısı kadar cezaevi gezmiş mahpus jargonunda ordan oraya paket edilmiş biriyim

kendim şahsi olarak şunu söyliyim suç ne olursa olsun (bebek tecavüzüde buna dahil)

bebekten gelmiş adam dövmedik mi ? bırak dövmeyi adama senin aklına gelmeyecek şeyler yapıldı gözümün önünde.

ben dosyasına suçuna değil pişmanlığına bakarım 

ikincisi bebek sebi sübyana taciz tecavüzden gelenlere hapis cezası verilmesine karşıyım çünki bana göre bu bir suç değil HASTALIKTIR

bu insanlar hasta istersen 30 sene ceza ver 30 sene sonra çıkıcaklar yine bebeğe tecavüz edicekler yine kücük cocuklara sarkıcaklar

ya bu adamları idam edeceksin yada rehabilite tedavi edip topluma kazandıracaksın bırak 30 seneyi 200 sene ver yine fayda etmez

ümraniye sapığını hatırlayanlar vardır adam şuan maltepede yatıyo af çıkmasa bile 8 9 sene sonra çıkıcak serbest ama eminimki hasta oldugu için

aynı suçu tekrar işleyecek anlıyormusunuz arkadaşlar ? 

adam öldürdü kasıtlı öldürürse tek kurşunla kafasına sıkar veya bogazını keserse 112yi aramazsa direk ağırlaştırılmış müebbet alır mahkemede saygılı olursa 

112yi arar yardım ederse 20 sene alır eğer cinayet yanlışlıkla kazara olmuşsa indirimler dahil en az 14 sene alır 

iyi halden cezası düz müebbete düşer düz müebbetinde yatarı 30 seneydi sanırım 

birisi bi kıza +18 kıza zorla ilişkiye girerse 8 sene cezası var kızın psikolojisi bozulursa bu ceza 15 sene olur 

eger hürriyeti yoksun kılma (alıkoyma) silahla tehdit şantaj vs. varsa bu ceza dahada fazlalaşır iyi halden 16 seneyi falan bağlar bunun 3/2 sini yatar

sadece cinayetten yatanlar cezasının son 6 senesini açık cezaevinde geçirirler..

demek istediğim şu.. daha bugun ankaradan sağlam bir abimle görüştüm genel af diye bişey yok sadece ceza indirimi çalışması var

büyük ihtimal yargı paketiyle beraber gizli olarak geçiricekler 

büyük ihtimal 5/1 indirim yapıcaklar peki nedir bu 5/1 indirim 10 sene yatarı olanı 5 seneye düşürür

5 sene yatarı olanı direk denetimliye çıkartır 6 sene yatarı olanı direk açık cezaevine çıkartır

yani kısacası bu yasa hemen girenleri çıkartmaz zaten bi tarih koyarlar derlerki 15 haziran 2014den önceki suçları kapsar bu yasa diye

ve genelleme yapan sayın arkadaşım sen hayatında kaç defa ağır cezaya çıktın ? kaç defa asliye gördün kaç defa suçsuz oldugun halde savcı sırf sana gıcık kaptıgından lehine olan delillerin toplanmasını redettiğinde sinirden ağladın ?

hiç bir şey yapamıyorsan bir tane cezaevinde yatan birini bul nerde yaşıyorsan git adliyedeki cezaevi savcısına özel izin al akrabam de uzak akrabam ziyaretine git selamın aleyküm kardeş de ben merakımdan seni ziyaret ettim içerde neler var neler yok diye sor ?

gelipte burda boş yere insanları kırıcak tarzda konusma yapma çünki bu işin sonunda bir sürü insan var içerdeki yakınları yüzünden maddi ve manevi çok acı çeken..

sana şunun teminatınıda veriyorum içeride yatan HASTA olanlar hariç yukarıda belirttiğim diğer kimsenin tekrar suç işleyeceğine en azından %95inin inanmıyorum çünki içeriyi gören asla ve asla bir daha geri dönmek istemez..

kişisel ricam münazara edelim ancak bunun seviyesi olsun kalp kırmaya lüzum yok .

acab tarafından 11/Ağu/16 20:12 tarihinde düzenlenmiştir

cccyyyzzz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    acab bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Benim arkadaş vardı 19 yaşında hapse girdi. Uyuşturucu kullanım/ticaret, hırsızlık ve gasp vardı. 10 yıl ceza aldı 1 yılda çıktı :d

Af böyle bişey sanırım.

Millet artık 20 yıl hapse iyi af gelir 5 senede çıkarsın gözüyle bakıyor çocuk oyuncağı ettiler mk.

Hiçbir suçu olmayan insanlar da aftan yararlanacak sonuçta deyip kendimi avutayım ben de.

yanlış düşünüyosun hocam yaşını bılmıyorum ama arkadaşın 98de girmesi lazımki 2000de çıksın yoksa bu ülkede en son af 17 sene önce verildi.. 17 senenin ne kadar uzun oldugunu bılmeyenlerler

içeri havlu odayı hücreyi geçtim koğuşta 7 gün kalsın bakalım kalabılıyorlarmı ?

neyse hayırlısı olsun umarım çıkıcaktır cezaevlerininin doluluğu yargıta yapılan usulsuz eksik yargılamalar.. düşünün 16 yaşındaki bir çocuğa 1 tl yüzünden 18 sene nitelikli yağma suçundan ceza veren çocuk ağır ceza hakimi var.. 

tutuksuz yargilanmayi affedilmek saniyo muhtemelen arkadas

Görmemişim yazınızı. Olay bu sene gerçekleşti. Eğrisini doğrusunu bilmiyorum. Haber geldi 10 yıl yedi diye. Sonra 1 yılda çıktı bu sene. 10+1 affı gibi birşey dediler nedir ne değildir bilmiyorum. 

Ama bildiğim şey çocuk yine aynı şeyleri daha profesonel yapıyor, geçen kaza yapmış geçmiş olsun dedim.. Vaziyet çok önemliyse, genel af mıdır değil midir tutuksuz yargılanmak 1 sene içerde mi tutar sincan bilmemne cezaevi nedir araştırıyım.

Lakin attığım postun asıl mantığı bu değildi. İnsanların sevdikleri içeride olabilir duygusal davranıyor olabilir, etliye sütlüye dokunmak istemiyorum. Ama benim tek düşüncem, tek avuntum "pişman olmuş yahut suçsuz kimseler aftan yararlanacak ya bu bize yeter" Diğer türlü düşünmeyeyim kimsenin yarasına tuz basılmasın.

Zira ortada hapse giren herkes masum dışarıdakiler suçlu gibi bir algı var.

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Af olmayacaktır herhalde.Yalnızca Denetimli Serbestlik olayını esnetebilirler.Böylece iyi hali olanları denetime erken çıkarıp hapishanelerde rahatlama sağlamayı düşünebilirler.Bakalım zaman ne gösterecek.

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kamuoyunda artan af tartışmaları nedeniyle bir açıklama yaparak, "Herhangi bir af çalışması yoktur. Haber/yorumlar,asılsızdır" dedi.

Kendi sosyal medya hesabından açıklama yapan Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"İki gündür sahte bir KHK üzerinden yürüyen uydurma af gündemi hakkında açıklama: Herhangi bir af çalışması yoktur. Haber/yorumlar, asılsızdır."

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1280463-hayati-yazici-af-kesinlikle-gundemimizde-yok

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1280198-ak-partiden-genel-af-aciklamasi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu ülke kadar renkli başka bir ülke var mıdır... :-)

Delinin birisi kuyuya taş atıyor kırk tane akıllı çıkaramıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

hapiste yatanların taş çatlasa. %5i kader mahkumudur gerisi suçu bilerek işleyen insanlae  bunlarda ne cezası varsa çeksin ama %5 i kurtarayım diye sokakları suçlularla doldurmanın manası yok. 

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hayret a.k bu sefer kavga çıkmamış.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    imlegend bunu yazdı

Bu ülke kadar renkli başka bir ülke var mıdır... :-)

Delinin birisi kuyuya taş atıyor kırk tane akıllı çıkaramıyor.

Delinin biri bir zamanlar şöyle bir taş atmıştı ve dönemin sözcüsü şunu demişti:

Bak şimdi o delinin söyledikleri (yani aklı yerinde insanın söyledikleri) ne zaman sonra yandaş çomarlar tarafından zikrediliyor: Ya da bak nerelere sızmışlar. Kargalar tabi ki bu ara gülüyor.

Flaş Haber: Arama yaparken yani sızmaların yandaş haber sitelerdeki imajlarını ararken son dakika gördüm. FETÖ Kanada'ya da sızmış ya la! :D Kargalar hâlen gülüyor.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

http://www.hurriyet.com.tr/38-bin-mahkuma-tahliye-40197376 

denetimli serbestliği arttırdılar.

KİMLERİ KAPSAMIYOR

-Ancak aşağıdaki suçları işlemiş olanlar bu düzenlemenin kapsamı dışındadır. Bu suçlar şunlardır:

a)Kasten öldürme (madde 81,82);
    b)altsoya,üstsoya, eşe veya kardeşe ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumunda bulunan kişiye karşı işlenen kasten yaralama veya neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçları; 
    c)cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar (madde 102,103,104,105)
    d)özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar (madde 132,133,134,135,136,137,138);
    e) uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti (madde 188);
    f)devletin güvenliğine karşı suçlar; 
    g)anayasal düzene karşı suçlar;
    h) milli savunmaya karşı suçlar; 
    ı) devlet sırlarına karşı suçlar ve 
    i) Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar.

-Bu düzenlemenin sonucu ilk etapta kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38.000 kişi tahliye olacaktır.

-Düzenleme,bir af değildir.Koşullu salıverilme tarihine kadar geçecek sürede ceza,dışarıda denetimli serbestlik olarak infaz edilecektir.

-Düzenlemenin mahkumlar,yakınları,milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.

bugrahan45 tarafından 17/Ağu/16 09:02 tarihinde düzenlenmiştir

.
Toplam Hit: 8655 Toplam Mesaj: 63
af 2016 af yasası